Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Venture Electronics - Monk Plus vs Monk Candy vs Asura vs Zen; UP#1


crysis94

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Mcarto napisał:

Po miesiącu chcę dodać, że Monki+ lubią trochę prądu - grają czyściej podłączone do jakiegokolwiek DACa

To teraz spróbuj czegoś jeszcze wyższej klasy. Proponuję ci DUNU Alpha 1 Pro. Pchełki hybrydowe, dynamik i zbalansowana armatura. Grają jak słuchawki otwarte, wszystkie pasma dobrze do bardzo dobrze kontrolowane. Jedyna "wada" słaba izolacja i nie lubią słabych nagrań, pokażą wszystkie niedociągnięcia w muzyce. Ale jak podasz pliki odpowiedniej jakości (mogą być nawet skompresowane ale porządnie nagrane). Wg mnie super słuchawki i gdyby nie słaba izolacja (wynika z budowy słuchawek) byłyby to nr ! u mnie. Wygodne, przestrzennie grające, nie męczące przy słuchaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jaro54 napisał:

To teraz spróbuj czegoś jeszcze wyższej klasy. Proponuję ci DUNU Alpha 1 Pro. Pchełki hybrydowe, dynamik i zbalansowana armatura. Grają jak słuchawki otwarte, wszystkie pasma dobrze do bardzo dobrze kontrolowane. Jedyna "wada" słaba izolacja i nie lubią słabych nagrań, pokażą wszystkie niedociągnięcia w muzyce. Ale jak podasz pliki odpowiedniej jakości (mogą być nawet skompresowane ale porządnie nagrane). Wg mnie super słuchawki i gdyby nie słaba izolacja (wynika z budowy słuchawek) byłyby to nr ! u mnie. Wygodne, przestrzennie grające, nie męczące przy słuchaniu

Dzięki ale do hybryd armaturą podchodzę jak do jeża od czasu KZ ZST - potrafią ładnie grać ale tyle jest zachodu z ich dopasowaniem... nie przekonuje mnie też wysokie wymagania w stosunku do nagrania. Pchełek zwykle słucham na mieście czy wyjazdach a tam 80% muzyki pochodzi ze streamingu Deezer.

 

Teraz w drodze są K'S 64 i jeszcze się zastanawiam nad Asura.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie dokanałówki tylko pchełki hybrydowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Jaro54 napisał:

Ale to nie dokanałówki tylko pchełki hybrydowe

Ale i tak jakiekolwiek gorsze ułożenie w uchu może w sporym stopniu wpływać na dźwięk. Zwykłe pchełki z gąbką czy bez też grają inaczej.

 

Chwilowo i tak mam ograniczone fundusze a planuję zakup jakiś lepszych Doków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu muszę zgodzić się niestety z @Inszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, superbart napisał:

A normalnie, nie po balansie Espresso też dobrze grają?

Też lepiej od zwykłych plusów i darth black edition

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejściówki z balansu na zwykłe wtyczki w EE nie są u mnie najlepsze. Kabelek lubi wyskoczyć. Jedyny balans mam w AK300 i kombo AK. W telefonie i AK120 tego nie ma. tu przydałaby się EE bez balansu ale jak pisałem wcześniej, przejściówka luźna jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ci

16 godzin temu, Inszy napisał:

Najlepsze, to są Espresso po balansie. Przy nich zwykłe Monki i Plusy grają po prostu mocno przeciętnie.

Ale ciągle mówimy tylko o pojedynku w kategorii zwykłych monków?

Trochę szkoda wydawać mi 20$ na lepsze monki - wolę dopłacić i spróbować coś lepszego jak np Asura.

 

W weekend dostałem do posłuchania Sennheiser omx 980. Nigdy nie słyszałem na pchłach i wieeelu nausznych takiej separacji i sceny do tego był nawet przyzwoity bas jak na Sennheizera ale i tak po jakimś czasie je odłożyłem bo były zwyczajnie nudne jak 3-4 moje poprzednie Seinnheizery.

Czasem wolę coś słabszego ale bardziej rozrywkowego.

 

 

@Sound John gdzie znalazłeś tańsze Asura?

Edytowane przez Mcarto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Inszy napisał:

Wolę Espresso po balansie niż Asury. Co prawda tonalność jest rzeczą mocno indywidualną, ale jednak wolę jedne od drugich ;)

Trochę się obawiam że Asury mogą być bardziej analityczne, basu też mają podobno? mniej od Monków+

Edytowane przez Mcarto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sound John napisał:

Cieplejsze i nastawione na przyjemność z odsłuchu 

Basu będzie więcej .

Hehe i weź tu czytaj recenzje...:D

Swoją drogą to wczoraj wieszałem psy na synergii Vido podłączonych do DAC Idol+ a dziś słucham, słucham... chyba się DAC wygrzał?;)

Edytowane przez Mcarto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Mcarto napisał:

Swoją drogą to wczoraj wieszałem psy na synergii Vido dołączonej do DAC Idol+ a dziś słucham, słucham... chyba się DAC wygrzał?;)

albo ucho

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności