Skocz do zawartości

Fostex w Mp3store


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Świetna wiadomość.

 

Czyli będzie Fostex HP-V8 ?

 

HP-V8_inner.jpg

 

HP-V8_front-Top-main.jpg

Gra podobno rewelacyjnie ale...tylko jedno wejście dla źródła analogowe?!..to jakiś żart, w dzisiejszych czasach?

Za to ode mnie pała jak nic... :angry:

 

 

Słyszałem , ze podobno na CanJam w Londynie robił ogromną furorę. Nic nie było w stanie go zagiąć.

Jestem bardzo zainteresowany odsłuchem tego cacka. Kupić to raczej nie dam rady. Ale jestem ciekaw tych innych klocków Fostexa.

 

 

Też się naczytałem, że to "ostateczne" rozwiązanie w temacie wzmacniacza. Wiadomo, nowość itd. ale raczej "zły" nie może być.

Świetnie, że mp3store będzie dystrybutorem, może jakiś pokaz/odsłuch dla userów forum etc. Podobnie jak sennheiser robi z Orfeuszem. Zestaw TH900 mk2 i te nowe planary plus ww wzmak... ciekawa akcja by z tego była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są TH900 w ofercie, a czy TH600/TH610 też będą?

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Są TH900 w ofercie, a czy TH600 też będą?

Przecież już nie produkowane, teraz jest następca ;)

 

Wyobraź sobie, że jakoś nie śledzę cyklu produkcyjnego słuchawek Fostexa :)

Skorygowałem pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę OT, ale tego potka bal to za kilkadziesiąt $ nie dostaniecie, 50$ (i chyba 20$ ship) kosztuje chyba zwykły Alps, którego bym się bał pakować do balansu. Generalnie zanim ujrzycie prawdziwy, w pełni zbalansowany wzmacniacz pewnie trochę minie. A co do tego czy ważne są wejścia, czy wyjścia - dla słuchawek wyjście, a ogólnie w mojej ocenie wejście. Wkońcu to na wejściu mamy sygnał z DAC'a, który ma o wiele mniejsze napięcie = bardziej podatny na zniekształcenia. Do tego dochodzą jeszcze zniekształcenia, które niweluje samo w sobie połączenie zbalansowane. Tak, czy siak, żadnym balansem bym się nie zachwycał, bo bardzo często będzie to tylko dodane na pokaz, żeby zaspokoić rynek, a nie tak, żeby zrobić to porządnie. Dużo plusów za sobą niesie balansik, ale otworzył pokaźną drogę dla producentów do niewidocznych przekrętów.

 

Ale wzmak i tak robi wrażenie - jeśli tylko będzie okazja na pewno do niego przysiądę :>

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy numer widziałem w Woo Audio 7 - XLR podsznurowany pod gniazdo jack, piny 2 i 4 złączone razem do masy. ASL Twin Head Mk III ma też jakoś tak, tylko chyba nie tak bezczelnie przewodami wzdłuż panelu.

 

Z wyżej wymienionych przez Kolegów powodów uznałem wejście RCA traktowane różnicowo i wychodzące symetrycznie za rozwiązanie optymalne. Zalety balansu pojawiają się dopiero po stronie słuchawek. Od strony źródła nie ma żadnych, przynajmniej w torach, gdzie kable sygnałowe nie przekraczają długościami 1,5m. Co daje wyjście symetryczne na słuchawki?

1. do 4x więcej mocy przy korzystaniu z tych samych elementów ze względu na dopuszczalne napięcie zasilania

2. bardziej wyrównany rozkład potencjałów w kablu słuchawkowym niż w układzie niesymetrycznym

Natomiast zalety wejścia niesymetrycznego są takie:

1. wystarczy dwukanałowy potencjometr, żeby regulować głośność bez jakichś sztuczek naruszających symetryczność. Dostępność modeli dwuścieżkowych względem czterościeżkowych jest dużo większa. Oczywiście można zamówić u producenta potencjometr wielościeżkowy, ale cena jak i minimalna ilość to raczej nie będzie propozycja do uniesienia przez miłośnika DIY czy małą firmę.

2. nie ma istotnej korzyści brzmieniowej przechodząc na XLR w połączeniach liniowych. Ja przynajmniej takich nie słyszałem.

3. Kable XLR podobnie jak RCA potrafią grać różnie, a kosztować z reguły więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności