Skocz do zawartości

SONY MDR-Z1R - Flagship anno domini 2016


asmagus

Rekomendowane odpowiedzi

Już za około 10.000 zł (2.299 $) będzie można niebawem nabyć MDR-Z1R, konstrukcja zamknięta, przetwornik 70 mm (cewka CCAW) - pasmo przenoszenia 4–120 000 Hz, czułości 100 dB/mW, impedancja 64 om.

 

Strona producenta: http://www.sony.com/electronics/headband-headphones/mdr-z1r

 

 

sony-mdr-z1r.0.jpg

 

z1r_5.jpg

 

Ciekawy przetwornik:

900x900px-LL-94ba1d1a_Sony-MDR-Z1R-Fibon

 

900x900px-LL-fc89b8b9_Sony-MDR-Z1R-angle

sonyIFA-11.jpg

 

 

 

 

Ciekawe jak to nowe dzieło Sony wypadnie w porównaniu do AKG 872, które niebawem pojawią się w sprzedaży czy obecnych już T5p 2gen lub Fostex'ów TH900 (mk2). Przy tej cenie wypadałoby być znacznie lepszym od konkurencji.

Edytowane przez asmagus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na head-fi pierwsze wrażenia z targów, zdaje się któregoś z recenzentów headfonia czy czegoś podobnego.

Niby żaden specjalny upgrade w stosunku do Sony mdr-z7... Które też niczym specjalnym nie było.

Wiem, że ma targach warunki są dalekie od optymalnych, ale basowe zamulone brzmienie za 10k....

 

Edit.

http://www.headfonia.com/picture-sunday-sony-mdr-z1r/

 

"My experience with the beautiful MDR-Z1R wasn’t really positive. It sounded very bassy and muffled overal and I can’t believe a new flagship would sounds like this."

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby następca prawowity MDR-R10...wreszcie pobite i zgniecione na kwaśne jabłko,legenda upadnie? :D

Wróć, dość fantazjowania....te czasy już nie wrócą :(

Driver pod kątem widzę wbudowany jak w HD800 i ...moich HD380pro :P

Crysis możesz spać spokojnie,długo nikt nie pobije Twoich D7000 w ******stości grania!

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasmo przenoszenia 4–120 000 Hz

Czyżby słuchawki dla nietoperzy? :ph34r:

Jeśli naprawdę mają taką rozpiętość częstotliwościową to czemu się nie chwalić? ;)

 

---

 

@awayeah

Nie chce mi się wierzyć, że taka lipa - konstrukcja przemyślana pod kątem technicznym, spodziewałem się jednak wow przynajmniej :\

Edytowane przez crysis94
A to dopiero wtorek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na head-fi pierwsze wrażenia z targów, zdaje się któregoś z recenzentów headfonia czy czegoś podobnego.

Niby żaden specjalny upgrade w stosunku do Sony mdr-z7... Które też niczym specjalnym nie było.

Wiem, że ma targach warunki są dalekie od optymalnych, ale basowe zamulone brzmienie za 10k....

Nie było wow bo prawdopodobnie żaden z tych recenzentów nie słyszał do 120 000 Hz :D. Jak czytam takie dane techniczne to przypomina mi się slogan reklamowy z filmu "Idiokracja" z 2007: "BRAWNDO - IT'S GOT ELECTROLYTES!" :D

 

960.jpg

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę w tej konstrukcji pewne analogie do stajni "bajera" w nowym wydaniu (kable, ustawienie przetwornika) i do AKG 812 w zakresie konstrukcji drivera a może także do R10 w zakresie modelowania muszli.

 

Pierwsze wrażenia recenzentów... cóż. Przypomnijcie sobie swoje pierwsze wrażenia z wieloma modelami, niemal po kilku dniach opinie potrafią się zmienić o 180 stopni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony od bardzo dawna nie wypuściło klasowych słuchawek lub też wartych swojej ceny więc to musiała by być prawdziwa rewolucja aby zwróciła moją uwagę. Ani z1000 ani z7 szału nie robiły. To że wysoko wyceniają to nic nie znaczy. Przejdą jak zwykle bez specjalnego echa, część ludzi będzie zawiedziona, część zachwycona jak się na siłe doszuka dlaczego kosztują 10 tys. Zresztą Sony jako firma poza działem konsol i aparatów to dla mnie jest jak dziecko we mgle i sami nie wiedzą co robić. Raz podążają za stadem innym razem próbują po omacku być innowacyjnym ale średnio im to wychodzi.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najlepsze zamknięte jak MDR-R10, D7000, LCD XC, Audio-Technica...jednak drewniane muszle...tudzież U5 Limeted.


Widzę w tej konstrukcji pewne analogie do stajni "bajera" w nowym wydaniu (kable, ustawienie przetwornika) i do AKG 812 w zakresie konstrukcji drivera a może także do R10 w zakresie modelowania muszli.

 

Pierwsze wrażenia recenzentów... cóż. Przypomnijcie sobie swoje pierwsze wrażenia z wieloma modelami, niemal po kilku dniach opinie potrafią się zmienić o 180 stopni.

Może Driver z Biocellulozy?...to trzeba wygrzać najpierw jak Hawki :D

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najlepsze zamknięte jak MDR-R10, D7000, LCD XC, Audio-Technica...jednak drewniane muszle...tudzież U5 Limeted.

Widzę w tej konstrukcji pewne analogie do stajni "bajera" w nowym wydaniu (kable, ustawienie przetwornika) i do AKG 812 w zakresie konstrukcji drivera a może także do R10 w zakresie modelowania muszli.

 

Pierwsze wrażenia recenzentów... cóż. Przypomnijcie sobie swoje pierwsze wrażenia z wieloma modelami, niemal po kilku dniach opinie potrafią się zmienić o 180 stopni.

Może Driver z Biocellulozy?...to trzeba wygrzać najpierw jak Hawki :D

 

 

Nie ma hi hi ha ha - mistyczne wygrzewanie istnieje, mam od lat problem ustalić z czego wynika ale na jednym modelu z wielu nowych, które miałem zmiana była po około 500 godzinach ogromna. Nie potrafię tego po dziś dzień wytłumaczyć (a może tylko zimny lut się naprawił sam od wygrzewania ;).

 

 

Nie lekceważcie Sony, mają potencją technologiczny jak mało, która firma. Doświadczenie. Bazę R&D, mogą wiele, gdyby chcieli Audeze i podobne firemki zjedliby na śniadanie. Dla nich jednak słuchawki to jakiś promil sprzedaży, więc nie poświęcają im wiele uwagi ale.... wydaje się, że audio odzyskuje w koncernie Sony ważne miejsce więc można spodziewać się dobrych rzeczy. Kilka lat temu z ciekawości nabyłem IEM hybrydowy XBA-H3, w sumie za niewielkie pieniądze i dla mnie, dla mojego ucha, to świetny produkt. Porównując z konkurencją winien kosztować 3 razy tyle ile kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najlepsze zamknięte jak MDR-R10, D7000, LCD XC, Audio-Technica...jednak drewniane muszle...tudzież U5 Limeted.

Widzę w tej konstrukcji pewne analogie do stajni "bajera" w nowym wydaniu (kable, ustawienie przetwornika) i do AKG 812 w zakresie konstrukcji drivera a może także do R10 w zakresie modelowania muszli.

 

Pierwsze wrażenia recenzentów... cóż. Przypomnijcie sobie swoje pierwsze wrażenia z wieloma modelami, niemal po kilku dniach opinie potrafią się zmienić o 180 stopni.

Może Driver z Biocellulozy?...to trzeba wygrzać najpierw jak Hawki :D

 

Nie wiem czy w ogóle zauważyłeś to co Crysis, ale Z1R to konstrukcja otwarta, a nie zamknięta. Zaś "U5 Limeted" sporo brakuje do "dobrych" zamkniętych w moim odczuciu. XC również mają pewne braki, ale od U5 są o niebo lepsze, choć znacznie mniej wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoo Matko, to one otwarte jednak, zmylił mnie Asmagus w pierwszej linijce swego opisu.

"Już za około 10.000 zł (2.299 $) będzie można niebawem nabyć MDR-Z1R, konstrukcja zamknięta, przetwornik 70 mm (cewka CCAW) - pasmo przenoszenia 4–120 000 Hz, czułości 100 dB/mW, impedancja 64 om."

To jak tak do poprawki Asmagus!!!

Jak najbardziej wieżę w efekt wygrzewania,sam się o tym przekonałem nie raz.

No proszę i znowu zgadzam się z Evilem, stawiam piwo....U5 to dla mnie przereklamowany produkt,specyficzny :)


Czyli dobrze jednak, zamknięte...Sony przeważnie jak inni Japońscy producenci preferuje zamknięte słuchawki tak że tego...

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe kiedy u nas będzie do posłuchania, bo ten 70mm przetwornik mi się podoba :) .

 

Na uszach mam obecnie CD750, trochę mało basowe (da radę się przyzwyczaić łatwiej niż do NH ;) ), ale poza tym granie na naprawdę dobrym poziomie.

Tak więc czekam, kiedy flagowca można będzie posłuchać, bo o kupnie to nie ma mowy (pewnie i tak zmodowane T70 będą lepsze ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ich zamkniętość wydaje się dosyć sztucznie wykreowana przez komorę.

 

A co do ich zamulenia, to może nie tyle kwestia wygrzewania, co też i optyki, przez jaką się spogląda na dany sprzęt. W tak wysokich modelach własne gusta i upodobania zaczynają grać pierwsze skrzypce. Podejdź do nich z pułapu HD800, a będzie ciemno i gęsto. Podejdź z takich LCD-3 czy NH, a będą best hp ever ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Evil

Właśnie ja zauważyłem, a Tomasz nie :P

 

Jak nie ma drewnianej muszli to wiadomo że raczej lipa, najlepsze słuchawki zamknięte świata mają drewnianą muszle, nie bez powodu.

O jakich zamkniętych mówisz? Całość budy stanowi grill...

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widział, widział...Crysisa zmyliła ta obudowa muszli wskazująca na otwarty przekaz, a tu lipa zamknięta :D

Nie ze mną te numery Crysis, prędzej A.Radwańska wygra wielkiego szlema niż Sony wypuści otwartego flagowca :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności