Skocz do zawartości

SONY MDR-Z1R - Flagship anno domini 2016


asmagus

Rekomendowane odpowiedzi

A ja powątpiewam nadal..helllou...jak ktoś mi przyśle do 600zł słuchawki Nowe firmy no name , i zagrają ogólnie lepiej od DT150 to odszczekam to...he,he.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość dużych firm teraz jedzie na reputacji produktów stworzonych przed inwazją księgowych, nie opłaca im się tracić pieniędzy na R&D i jadą na starych rozwiązaniach i liczą, że klient przywiązany do marki będzie dalej łykał ten sam dźwięk albo i nawet gorszy.

 

Moje zdanie leży tak pomiędzy szwagiero i myku. Sam myku narzekałeś na dwa różne rozmiarowo pady w Etherach, jak małe manufaktury chcą się bawić w drogie zabawki i luksus to dla mnie jest to niedopuszczalne. No i nie taki złoty ten MrSpeakers jak go malują, dopiero od niedawna ogarnął on powtarzalność swoich produktów. Nawet do testów nie potrafił dostarczyć pary słuchawek, gdzie dwa kanały mierzyłyby tak samo.

 

Z drugiej strony nie jest tak, że wszystkie amerykańskie twory to zło i brzydota, Etymotic sprawia wrażenie najnormalniejszej firmy w audio.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrSpeakers przed Etherami wypuszczał jedynie głęboki mod Fostexów z ich przetwornikami, jeszcze w Alpha Dogach były zdaje się pałąki z napisem Fostex. Dla mnie hifimany i ether wyglądają tak samo, dobrze że audeze można odróżnić, a muszla ether c, która na fotkach wygląda jakby była oklejona folią karbonową to szczyt designu.

 

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są pewne granice "subiektywizmu"...

 

na zdjęciach to Anna Maria Jopek wygląda jak Madonna, oczywiście czyimś "subiektywnym" zdaniem... ale obiektywnie, bo da się ocenić budowę cepa obiektywnie, konstrukcja pałąka i zawieszenia oraz materiały użyte w muszlach Etherów to dwa różne światy w porównaniu do HiFimana...

 

no i MrS modując Fostexy zdobył więcej doświadczeń niż... Denon ładujący od lat w niemal identyczne konstrukcje przetworniki od Fostexa/Fostera... ale za to dumnie pod swoim logo...

 

BTW a nowe Sony są piękne, ich nowe grajki też, ale... za drogie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filozofia brzmienia obecnych Sony to już nie to samo co kiedyś. Z1r dostał jakiś inżynier i na jakimś 1 utworze hip hop, czy rap dokonywał tuningu. Informacja ta nie napawa mnie jakoś optymizmem :P Mam nadzieję, że Sony nie zamierza konkurować wyłącznie z Beats ;)

 

Co do nierówności pasma Etherów to dodam, że nierówno grające przetworniki też są problemem wielu innych manufaktur, które od niedawna robią słuchawki jak Kennerton (Odin), a wielkie firmy jak pamiętam też nie są tutaj takie dobre, choćby patrząc na wykres k7xx widać, że chińska produkcja robi swoje..

Jakość K550 i tańszych modeli imo jest zbyt słaba w ich przedziale cenowym. Sennek całe lata robi pękające słuchawki tj. HD555/595 itd., ciekawe czy w 3 generacji tych słuchawek znowu będą pękać.

O pałąkach ATH nie ma co wspominać.

 

Pancerne słuchawki to faktycznie kiedyś robili, także Sony miało np. mdr-v6 i 7506 miały kopułki z aluminium i regulację pałąka na metalu. Jednak dzisiaj brzmieniowo, czy komfortem(ciśnienie) to one odstają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie moje krzywe pady korygują imbalans kanałów w Etherach :)

 

tak poważniej - zarówno alpha pads, jak te w Etherach są świetne i sonicznie i ergonomicznie, są też robione ręcznie i nie są idealnie identyczne, choć z czasem zbijają się minimalnie i na oko nie ma różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad tymi Z1R prace nadzorowała ta sama osoba, która pracowała przy R10 więc to nie jest tak, że nie potrafią tylko mają limitowany budżet i pakują lekko zmodyfikowany przetwornik z Z7 w ładny karton i plastik i wsio. Podobno Foster też ma wyłączność na użycie biocelulozy w driverach więc jeśli chce się je wykorzystać to trzeba z nim się dogadać, a Sony nie będzie się bawiło w takie sprawy.

 

MrSpeakers nabył tyle doświadczenia, że Mad Dogi chyba doszły do v3.81, prawie jak z softem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon to nigdy nie była firma od słuchawek, to, że zaczęli je robić, a raczej firmować wiąże się jedynie z boomem na słuchawki.

 

Co do odgrzewania kotletów przez stare koncerny to chciałbym, oj chciał żeby Yamaha odgrzała kotlet pod nazwą YH1000 v2 z nowoczesnymi magnesami, wtedy może MrSpeakers by zauważył, że koła na nowo ze swoim pofalowanym driverem nie odkrył, czym szczyci się w materiałach reklamowych. Jakby jeszcze taka Yamaha odgrzała kolejny kotlet pod nazwą YH-5M to z kolei Audeze musiałoby zmieniać informacje w swoich reklamówkach o tym, że zrobili pierwsze na świecie douszne planary. Tak więc Panowie prawda jest taka, że żadna firma Audeze, Hifiman, MrSpeakers czy Kennerton nic w swoich badawczych laboratoriach z zastępami inżynierów nie wymyślili nowego, tylko zajęli się właśnie odgrzewaniem starych kotletów przy użyciu obenych materiałów. Pamiętam jak dziś, jak chłopaki z Kennerton poszukiwali YH1000 w celu kupna, ciekawe po co? ;)

Edytowane przez szwagiero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

No fpyte ten wątek jest:

opowieści o pomiarach i wykresach,

cudze opinie z neta czeluści,

plotki,

wymądrzanie się na temat polityki kadrowej i prac projektowych firmy (te dywagacje lubię najbardziej czytać - są utrzymane w tonie super znawstwa:D);

jeden lub dwóch forumowiczów którzy zaliczyli pobieżny odsłuch na szole...

i ubite piany na pięć stron:D - brawo!!!!

...gdy tymczasem...

Każdy dzień bez z1r baj Sony

to dzień bezpowrotnie stracony.

:P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, audionanik napisał:

Każdy dzień bez z1r baj Sony

to dzień bezpowrotnie stracony.

:P

W takim razie zapraszamy do recenzji. 😁

Sam się nad nimi zastanawiam... choć w chwili obecnej mój cel to Audeze LCD2f.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, audionanik napisał:

Jeśli Cię stać na Sony lub jesteś po prostu na tyle stuknięty by się na nie porwać, to na Audeze szkoda czasu i pieniędzy.

Nie wszystko na raz😂 mój cel na rok 2019 to też monobloki lampowe... trzeba wybierać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vonBaron napisał:

Tak odnośnie świetności Z1R żeby ktoś nie wtopił :)

https://earphiles.org/2017/04/totl-closed-headphone-shoot-out/

 

Fajne to porównanie ale niekoniecznie się z nim zgadzam.

Ktoś postawił TH900 ponad Z1R  i Ether C Flow bo ma takie preferencje, a ja TH900 po prostu nie trawię.

W zestawieniu wygrały Eikony - zgoda, fajnie grają, ale w zestawieniu nie ma nic o ergonomii słuchawek (co jest bardzo ważne) i tu Eikony w porównaniu do Z1R i ECF lecą baardzo w dół (uwierają, spadają, gorzej izolują itp.)

 

Podsumowując: zestawienie subiektywne i nie kompleksowe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Corvin74 napisał:

Nie wszystko na raz😂 mój cel na rok 2019 to też monobloki lampowe... trzeba wybierać 

 

Jak widzisz nasi koledzy werdykt już wydali;)

Godzinę temu, vonBaron napisał:

Tak odnośnie świetności Z1R żeby ktoś nie wtopił :)

https://earphiles.org/2017/04/totl-closed-headphone-shoot-out/

 

Nawet nie musieli słuchać:D, a jak posłuchają to i tak pewnie nic nie zmieni, bo co przeczytają to i usłyszą:P.

Ok. dość prztyczków; tak serio to połowa z tego linku (w odniesieniu np do th900, lcdxc czy ether c) jest ciekawa/utrafiona, a połowa, to jak dla mnie, wręcz brednie...czyli klasyka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności