Skocz do zawartości

Wzmacniacz lampowy do Beyerdynamic DT880


Rotgut

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
panowie, chciałbym kupić wzmak lampowy do moich beyerów, ale jestem zielony w temacie lamp, mam niewiele miejsca na półce. Myślę o lampie, bo po pierwsze ponoć dobrze się zgrywają z DT880, po drugie nigdy nie miałem, a korci mnie również w przypadku wzmacniacza do kolumn, więc to byłby trochę test na mniejszą skalę. Źródło to dac.
Teraz po kolei

- musi być nie szerszy niż ok. 18 cm, bo tyle mam miejsca na półce (co na przykład wyklucza Feliks Espressivo), a odstęp w górę na półce nie też nie przekracza 20 cm, więc nie może to być coś o proporcjach, budowie Vincenta KHV-1

- od razu pytanie: czy w lampowych wzmacniaczach grzeją się ścianki boczne obudowy

- moje DT880 mają 250 ohm, ale dobrze by było, bym mógł włączyć również niskoomowe, np. AKG K551
- mile widziana funkcja przedwzmacniacza, ale to nie warunek konieczny

- budżet ok. 1000, choć chętnie od 700, a max 1300, używka albo nowy, bez znaczenia

- brzmieniowo oczywiście ma się zgrywać z beyerami balansem, a zarazem wolę szybsze brzmienie niż pościelowe, bo słucham na słuchawkach fortepianu, ogólnie klasyka, filmówka, dominacja żywych akustycznych instrumentów, a nie elektroniki
Mam wstępnie trzy pomysły: WBA HPA Master, Little Dot MKII, Taga Harmony THDA-500T. Może ktoś słuchał tego z beyerami i mógłby podzielić się wrażeniami, a może miałby inny pomysł. Myślałem też chwilę o używce Hifiman EF5, ale ponoć jasny, więc nie do beyerów.
Gdybym jednak pominąć lampę, to może Heed Canamp albo Beyerdynamic A20...
Będę wdzięczny za sugestie, również selekcję negatywną. :)
Pozdrawiam

--

Edytowane przez Rotgut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jak z DT990, to jest szansa, że i z 880 będzie ok. Co do lamp, to na pewno, ale mam zerową wiedzę na ten temat. Wolałbym, żeby już na stockowych zgrywał się balansem.

Przepraszam, za literówki w pierwszym poście, coś muszę mieć nie tak w ustawieniach, a nie mam możliwości edycji. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wba master będzie spoko, szkoda że taki Schiit Lyr Ci się nie zmieści chodź to akurat hybryda nie typowy OTL.

 

Co do krzaczków w pierwszym poście normalka od jakiegoś czasu tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. No dobrze, rozumiem, że obydwa pierwsze wzmaki mogą dobrze zagrać z DT880. Pod każdy mogę wpiąć też K551?

To może są jakieś niuanse użytkowe związane z różnymi rozwiązaniami (HPA trzy lampki, LD cztery). Jak to jest z parowaniem lamp, bo wiem, że w "dużych" wzmakach są jakieś biasy do ustawiania, a tu chyba nic takiego nie widać.

Ogłoszenie audionumika widziałem, ale HPA kusi mnie, wiem, że polski produkt często ma jednak lepszy stosunek jakość/cena niż chiński. Taga z kolei jest też dakiem usb, co może mi się kiedyś przydać, ale domyślam się, że nikt nie testował i szału nie ma, bo trudno coś sensownego znaleźć w sieci.

Aha, jeszcze marzy mi się, by wzmak dawał radę z T70, bo chciałbym kiedyś może je kupić, ale nie mam napinki, ot - marzenie...

ps. Grubbby, na Muzostajni jest chyba tylko zapowiedź testu HPA Master, czy ja po prostu nie umiem szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Jest tylko coś takiego: https://muzostajnia.wordpress.com/2015/01/22/a1-czasu-brak/

Może to usunąć, bo trochę budzi apetyt, ale zarazem i wprowadza w błąd. Szukałem z telefonu i kombinowałem, a tu nic. No i szkoda, że nic nie wyszło, bo chyba nie ma recki w sieci, a akurat piszesz je fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry,

temat do zamknięcia. Wiem, że powinienem topic jakoś zaraportować, by trafił do archiwum, ale nie bardzo wiem jak, więc liczę na wyrozumiałość moderatora. :unsure:

Dziękuję za porady i przepraszam za zawracanie głowy, jednak nie wszedłem na nieznane wody lampy i zakupiłem tranzystor, dokładnie Beyerdynamic A20 z promocji mp3store. Na razie jest banan, więc nie piszcie, że jest do d... bo będzie mi przykro. :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności