Skocz do zawartości

Beyerdynamic DT-R10 Limba "Tesla"


michauczok

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze kilka słów naskrobię... R10 a T5p.2

 

Niestety przysnąłem wczoraj, a dzisiaj miałem mało czasu na odsłuchy zanim kurier zabrał T5p.2 ... ale można przyjąć, że słuchawy z asymetrycznymi HM5 (chyba będę się przymierzał do Alpha Padów) grają podobnie do T5p.2 ze stock padami, ale z mniejszym średnim i wysokim basem, za to lepiej reprodukują subbas. Ogólnie obie pary miały dość podobny charakter... dużo więcej nie napiszę, bo T5p.2 na stockach nie słuchałem za wiele - albo płaskie skórki albo hybrydy HM5.

 

Natomiast po założeniu T5p.2 skórek HM5 płaskich, które u mnie rozwiązywały problem z sealem i subbasem charakter basu T5p.2 robi się podobny do R10, ale bas na Flagowcach jest mocniejszy. Średnica na R10 jest wtedy zdecydowanie lepiej napowietrzona i lekka, lepiej są rozróżnione kolejne plany, za to T5p.2 mają większy pazur na średnicy, większą energię. Skórki HM5 trochę przygaszają górę, więc ta była lepiej rozciągnięta na R10, ale w tym momencie przyszły D7000 i zmieniłem obiekt odsłuchu, więc więcej nie naskrobię.

 

Należy pamiętać, że charakter T5p.2 trochę się zmienia w zależności od ułożenia ich względem małżowiny (asymetryczny driver). Po tym porównaniu wiem jak bardzo moje T70 poszły do przodu, bo T5p.2 po T70 brzmiały zdecydowanie bardziej dojrzale, pełnie, a tutaj nie miałem takiego wrażenia =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna robota Michale, jasne drewno fajne się komponuje z resztą, a do tej pory byłem zwolennikiem ciemnego.

Crysis, masz porównanie z T 1.1, bo coś takiego wspomniałeś?

Edytowane przez Perul
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crysis, masz porównanie z T 1.1, bo coś takiego wspomniałeś?

O niczym takim nie wspominałem - miało być do oryginału (na ile pamiętam), T5p.2 (na ile zdążyłem porównać) i do D7000, ale to jak się osłucham z tymi ostatnimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Na razie drewniane Tesle rozgramiają u mnie kolejne flagowe zamknięte nauszniki i nie zanosi się na szybką zmianę koszulki lidera, świetne nauszniki =)

Lepsze od T1 rev2?

Trochę lipa porównywać zamknięte do otwartych... zdecydowanie lepsze od T90 w kategoriach bezwzględnych, od T1.2 jednak nie, ale były właśnie dość blisko T1.2, w basie jednak przegrywały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla ścisłości szefie T1 rev2 są pół zamknięte, jak większość Beyera słuchawek, tylko zamknięte są wyjątkiem i T90 jako pełnoprawne otwarte.

Nie liczę nowych modeli,bo się nie znam na nich.

Dla tego basik tak dobry w T1,w otwartych by się nie udało to, bliżej T1 rev2 zamkniętym.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to taki ideał,półotwarte....

Bo jednak otwarte to dla mnie za słaby bas i mało dociążenia,choć wygodne i długo da się słuchać bez zmęczenia.

Zamknięte znowuż to super dociążenie, bezpośredniość, basik wgniata w glebę ale...po 2h męczą uszy i mam ich dosyć.

Takie półotwarte jak T1 rev2 to dla mnie idealne właśnie połączenie obu szkół, niemal jak zamknięte dociążenie,

basik super dobry, za to nie męczą jak zamknięte, parę godzin bez problemu słuchałem i było ok.

Tak że jak na razie mój ideał, i chyba już taki zostanie ...może w innym życiu szarpnę się na coś lepszego... :ph34r:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No moje T70 też ilością niskiego basu nie grzeszą, pewnie zrobię im taki sam zabieg, bo ta fabryczna pojedyncza dziura (chyba 3mm) to trochę mało ;) , poza tym trochę dusi to ogólnie bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O synu Stinga mowa :F
Jeszcze tylko kryzysowe słuchawki i wszyscy interesanci będą w komplecie ^^

Oczywiście poczta ważniejsza niż temat - na razie powzdycham sobie tutaj ;)

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności