Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie mój telefon ma nawet większą funkcjonalność, a jakoś nie przyszło mi do głowy je porównywać ;)

Inszy, a mógłbyś coś od siebie napisać ?

Bez "salonów" i "białych rękawiczek" ? :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mogę napisać, bo znam tylko opisy M1. Ale nijak mi to nie pasuje do grania Z6.

Dodajmy do tego inną funkcjonalność (BT lub jego brak, ilość mocy na wyjściu) oraz wielkość i jednak mamy inny target.

 

M1 bardziej celuje w A15 czy AP60. Małe, nowoczesne, bardzo przenośne, wszystko mające. Gdzie Z6, to przedstawiciel starej ery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie, jak @paratykus. Sądzę jednak, że poza odmiennym brzmieniem, to z6 nic do zaoferowania nie ma ponad to, co jest w m1.

Zdaje się, że Z6 ma też znacznie więcej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gourney? Z Grado nie gra Ci za chudo M1?

 

Mało słuchałem tego połączenia. Grado zarezerwowane są dla c4 ;) .

 

Ja podobnie, jak @paratykus. Sądzę jednak, że poza odmiennym brzmieniem, to z6 nic do zaoferowania nie ma ponad to, co jest w m1.

Zdaje się, że Z6 ma też znacznie więcej mocy.

 

 

Pewnie masz rację, ale akurat nie potrzebuję elektrowni w kieszeni ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mogę napisać, bo znam tylko opisy M1. Ale nijak mi to nie pasuje do grania Z6.

Dodajmy do tego inną funkcjonalność (BT lub jego brak, ilość mocy na wyjściu) oraz wielkość i jednak mamy inny target.

 

M1 bardziej celuje w A15 czy AP60. Małe, nowoczesne, bardzo przenośne, wszystko mające. Gdzie Z6, to przedstawiciel starej ery.

A A15 nie dorasta dźwiękowo M1, porównywałem z kolegą (posiadaczem A15) i oboje doszliśmy do tych samych konkluzji. Próbowaliśmy na 15-16 różnych słuchawkach i M1 nie miał problemu z żadnymi, A15 był bardzo wybredny, a jeśli już zagrał to gorzej niż M1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie M1 od @Gourney'a i pierwsze wrażenia bardzo dobre - na razie niedźwiękowe.

Pozytywnie zaskakuje jakość wykonania i bardzo dobry ekran jak na tą półkę cenową wśród chińskich DAPów. UI też całkiem niezły.

Bez problemu łyknął kartę 256GB sformatowaną w exFAT, bezproblemowo póki co również z różnymi formatami i tagami (FLAC, DSF, ape).

Szkoda, że ekran nie jest dotykowy, bo znacznie ułatwiłoby to interakcje z urządzeniem, ale obsługa raczej łatwa i intuicyjna.

 

Co do dźwięku... Pierwsze wrażenia (na Flare Audio R2A) miałem takie - poziom dobrego smartphone'a, poziom iPoda, ale przyjemniejsze, bardziej muzykalne granie. Scena niezbyt wielka, ale całkiem nieźle i na szerokość i na głębokość - jest po prostu dobrze. Bas nie schodzi szczególnie nisko i ma lekkie braki w teksturze, ale ciężko się do niego przyczepić w tym przedziale cenowym.

 

Sytuacja poprawiła się na Sony MDR-EX800ST, tu już Shanling zrobił większe wrażenie. Fajnie dociążył Soniacze i lekko przygładził ich brzmienie, jednocześnie nie wpływając negatywnie na klarowność, detaliczność czy scenę.

 

Na razie trochę mało czasu z nim spędziłem, ale po 24h wniosek jest taki, że prawdopodobnie kupić go będzie trzeba :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awayeah, nie znam EX800ST ale spekuluję, że mają niezły bas.

Z moich "usznych obserwacji " wyszło mi bowiem, że M1 fajnie zgrywa się ze słuchawkami z dosyć obfitym basem ponieważ sam produkuje bas raczej punktowy i dosyć krótki, co wzajemnie ciekawie się uzupełnia.

 

Z drugiej strony, przeprosiłem się po ponad roku z wygrzebanymi z szuflady Levelinami, bo o dziwo ( na piankach Comply ) w połączeniu z M1 pojawił mi się bas, którego wcześniej albo nie było w takiej jakości i ilości, albo źle sobie zapamiętałem.

Dość powiedzieć, że jak dla mnie Leveliny z M1 do elektroniki ( starej ) typu wczesny JMJ, Tangerine Dream, Vangelis, Oldfield to całkiem udane małżeństwo.

Ba, odkrywam Leveliny na nowo.

Bardzo dobrze jest z Sennkami MX985, dobrze z Toporkami, ale już np. Monki+ odebrałem w tym zestawieniu jako dosyć "zmulone" granie.

 

Ciekawie zrobiło się też z Urbanista Copenhagen 3.0 (szweckie portable ), kupione kiedyś ze względu na wygląd ;)

One grają vałką i to dobrze robi moim uszom w połączeniu z Mikrusem.Szkoda tylko, że mają trochę wycofaną średnicę co nakłada się na ciut cofniętą średnicę w M1, a wycofanej nie lubię.Kombinuję więc posłuchać słuchawek z vałką, ale bez wycofanej średnicy.

 

Najbardziej neutralne granie ( takie gdzie zarówno słuchawki nie narzucają za wiele jak i dap ) pokazało mi się na Fidelio L2.

 

I tak w sumie to zauważyłem, że M1 coś tam niby kombinuje ze słuchawkami, ale bardziej to pozwala im grać ich charakterystyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma Lordzie kółeczkiem wsio trza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paratykus - z tym basem to ciekawa obserwacja. Jak pod niego podpiąłem triple.fi (według moich standardów to basowe potwory), to mi zaczęło to razem trochę dudnić, więc odpuściłem to połączenie, bo jest mało uniwersalne.

Tripli nie znam. Zresztą dla mnie mogłyby one grać zupełnie inaczej. Uszy mamy różne i tego nie da się zmienić :D

Tak więc nie bierz ( nie bierzcie ) tego co piszę całkiem poważnie.

Mnie to gra tak jak słyszę i tak to interpretuję.

 

To są przemyślenia z wczorajszego wieczora, a dziś mogę mieć inny wieczór i inne przemyślenia ;)

Edytowane przez paratykus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paratykus Też tak odbieram ten bas, raczej punktowy i szybko wygasa. EX800ST podobnie jak EX1000 mają bardzo liniowy bas i ja odbieram go jako neutralny ilościowo, bez podbicia, ale schodzący bardzo nisko (najlepszy subbas z jakim się spotkałem w dokach). Mam wrażenie, że w tym przypadku Sony ładnie niwelują niedociągnięcia w basie samego DAPa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paratykus Też tak odbieram ten bas, raczej punktowy i szybko wygasa. EX800ST podobnie jak EX1000 mają bardzo liniowy bas i ja odbieram go jako neutralny ilościowo, bez podbicia, ale schodzący bardzo nisko (najlepszy subbas z jakim się spotkałem w dokach). Mam wrażenie, że w tym przypadku Sony ładnie niwelują niedociągnięcia w basie samego DAPa.

Bardzo precyzyjnie opisałeś to co mnie wyżej się niestety niezbyt udało :P

Konkretnie chodzi o sformułowanie : "ale schodzący bardzo nisko" - to jest to Pszę Pana ! :D

 

Myślę, że jak tego typu słuchawkami podkarmić Mikrusa to śpiewa jak rusałka ( po mutacji ) na porannej rosie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności