Skocz do zawartości

Shanling M1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się zastanawiasz, czy wziąć, to ją mówię TAK.

Tak... właśnie skończyło mi się miejsce w pamięci AK300 plus karta 64 GB...

@Gourney - odpalasz ją w M1 ? Zastanawiałem siè czy nie wystarczyłby format w AK300 lub AK120. Są tam.opcje format karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak się zastanawiasz, czy wziąć, to ją mówię TAK.

Tak... właśnie skończyło mi się miejsce w pamięci AK300 plus karta 64 GB...

@Gourney - odpalasz ją w M1 ? Zastanawiałem siè czy nie wystarczyłby format w AK300 lub AK120. Są tam.opcje format karty.

 

Lordzie chodzi ci o rozmiar karty? Ja wkładam 128 GB i chodzi bez problemu. Wcześniej chodził na 64 GB Ultra Sandiska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordzie - ja tam wszystkie karty formatuje pod FAT32 Fat32Formatterem (czy jakoś tak) - takie przyzwyczajenie od chińskich grajków. Wszystkie karty chodzą idealnie - teraz, ponieważ m1 wyjeżdża na gościnne występy, kartę 128gb przełożyłem do ihifi770. I co? I nic - jak działała, tak działa.

 

Paratykus - bierz etui, bo jak mojego córka dorwała swego czasu, tak poszybował ze stolika ekranem w dół na płytki...Wierzcie mi - jest dobrze wykonany, ale nie pancerny :P .

Edytowane przez Gourney
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o to czy ta konkretna karta Kingstona godna jest zaufania i za te 95 zł popracuje z AK300. Do tej pory to głownie Samsungi i SanDisc używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie - dziękuję, postoję. Doba za krótka, a i żona krzywo patrzy na moją sieciową aktywność (choć nigdzie poza forum nie istnieję ;) ).

Założenie konta - 15 sekund.

Wpisanie swoich wrażeń o M1 to 2-3 minuty ?

 

http://forum.audiofanatyk.pl/index.php?/topic/1082-shanling-m1-pierwsze-wra%C5%BCenia/

 

;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaaasne, bo na wątku o m1 się skończy...Tu też miałem tylko znaleźć słuchawki do odtwarzacza...prawie 5 lat już szukam...

To dlatego, że ograniczasz się tylko do Forum :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre, dobre :D . Tymczasem mój m1 wyruszył na gościnne występy do Poznania (do awayeah). Ciekaw jestem jego wrażeń - narazie złej opinii nie przeczytałem, a o nowościach od konkurencji owszem ;) .

 

W sumie to ostatnio player więcej czasu ostatnio wędruje po ludziach niż ze mną do pracy i z powrotem ;) .

Edytowane przez Gourney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są jakieś nowości na tej półce ? Inne poza M1 ? I tego z AudioHeaven ?

 

Właśnie, potrzebne by było porównanie ich, choć czytając Was i Jakuba, wydaje się M1 lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia rozglądam się za grajkiem typu kieszonkowy. Dlaczego wybór padł na ten model? Przede wszystkim rozmiar, nie wiele jest DAPów tak małych a Clipy od Sansy dźwiękowo mi nie odpowiadają. Menu po którym można się intuicyjnie poruszać a chińczyki mają jakoś w zwyczaju wprowadzać chaos wśród odtwarzania całych płyt. 5-6 godzin odtwarzania, nie jest to może wyczyn ale średniej wielkości grajki mają z tym problem a do kieszeni się nie zmieszczą, zresztą w dłuższe wycieczki biorę powerbanka co też może się przydać dla smartfona, który służy głównie jako mapa/nawigacja. A jeśli moduł bluetootha będzie powiadamiał o nadchodzącej rozmowie telefonicznej to się ze..ram ze szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w polecanych nawet bez recenzji?

 

Tak. Dokładnie tak jak słusznie odgadnięto i napisano, znacznie szybciej jest mi sprzęt wpisać do Polecanych, jeśli jest faktycznie dobry już od pierwszego odsłuchu. Bardzo podobnie będzie z Aune S6, którą również mam na warsztacie, ale kompletnie nie miałem czasu spisać nawet pierwszych wrażeń ze względu na testy K872 i wielu innych słuchawek stojących w kolejce.

 

Recenzję M1 piszę już od tygodnia i skończyć nie mogę, dlatego też staram się najpierw pierwsze wrażenia umieszczać na swoim forum. Potem jeśli słyszę, że sprzęt nadal się broni i nie zdradza żadnych problemów użytkowych/brzmieniowych, wpisuję do Polecanych (czasami jednak zwlekam z tym, np. gdy spodziewam się jeszcze za chwilę dodatkowego sprzętu mogącego mnie utwierdzić w przekonaniu, że będzie to dobra decyzja). Na końcu zaś dopełniam wszystko recenzją, wracam do Polecanych i linkuję do pełnego tekstu. Z M1 jest sprawa o tyle łatwa, że sprzęt sobie zostawię na warsztacie na stałe - jest zbyt opłacalny na swoje 700 zł żeby ot tak go wypuścić, poza tym może pełnić bardzo fajny punkt odniesienia brzmieniowego/użytkowego.

 

Co do samej recenzji, aktualnie tekst jest gotowy tak w 95%, właśnie pracuję nad zdjęciami. Ale treść pokrywa się praktycznie w całości z pierwszymi wrażeniami. Wykryłem do tej pory jedynie drobne anomalie z EQ i kilka uwag odnośnie skinów oraz podświetlenia. Nie jestem pewien też czy głośność w trybie aktywnego interfejsu i blokady nie powinna być odwrócona względem siebie (chodzi o delay aktywacji zmiany głośności), ale chyba ma być tak jak jest teraz.

A są jakieś nowości na tej półce ? Inne poza M1 ? I tego z AudioHeaven ?

 

Właśnie, potrzebne by było porównanie ich, choć czytając Was i Jakuba, wydaje się M1 lepsze.

 

AH nie był przypadkiem dramatycznie docieplony i wolniejszy? Jeśli tak i do tego tak niestabilny jak ludzie pisali, wydaje mi się że werdykt będzie bezwzględnie jednoznaczny. Być może brakuje mi ostatecznej orientacji na rynku w ramach niektórych odtwarzaczy, ale póki co nie znam żadnej alternatywy za te pieniądze i przy takim pakiecie funkcjonalności.

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shanling zrobiło bardzo dobry pod każdym względem sprzęt. Wykonanie, SQ, działanie, funkcjonalność i najważniejsze poręczność. Mam to maleństwo od miesiąca i na pewno nie sprzedam go. Nie trzeba tego wygrzewac gra dobrze już po wyjęciu z pudełka

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AH nie był przypadkiem dramatycznie docieplony i wolniejszy? Jeśli tak i do tego tak niestabilny jak ludzie pisali, wydaje mi się że werdykt będzie bezwzględnie jednoznaczny.

Dramatycznie docieplony nie jest, choć na pewno mocno ciepły. Z softem bywa różnie - ja mam pierwszy egzemplarz w Polsce i zawiesił się raz, a softami żonglowałem w te i we w te.

Ale na pewno bym go nie zestawiał z M1, bo poza ceną nic je nie łączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

AH nie był przypadkiem dramatycznie docieplony i wolniejszy? Jeśli tak i do tego tak niestabilny jak ludzie pisali, wydaje mi się że werdykt będzie bezwzględnie jednoznaczny.

Dramatycznie docieplony nie jest, choć na pewno mocno ciepły. Z softem bywa różnie - ja mam pierwszy egzemplarz w Polsce i zawiesił się raz, a softami żonglowałem w te i we w te.

Ale na pewno bym go nie zestawiał z M1, bo poza ceną nic je nie łączy.

 

@inszy ja mam od miesiąca i nie narzekam, mam jeszcze starszy fabryczny soft i ani razu nie nawalił, a słucham 4-7 godzin dziennie. Dźwięk jak na cenę jest bardzo dobry. Kwestia docieplenia to kwestia słuchawek, ja go słucham głównie na Musical Fidelity MF100, Klipsch Reference On ear, KZ ZST i Triplach i raczej nie nazwałbym go docieplonym. Bas jest dobrze kontrolowany, a w połączeniu z MF100 jest bardzo dobrze (są to słuchawki o bardzo dobrej kontroli basu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności