Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest dotykowy, masz pokrętło i przyciski po bokach, natomiast waham się, bo chyba wolę jednak dołożyć na Plenue D lub coś z tej półki.

w00t, byłem cały czas przekonany że to dotykowiec :D coś jak ap60. damn, to teraz żałuje że nie wziałem za te ~96 dolków z etui. no nic, pewnie jeszcze będą różne promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też na początku nie zwróciłem uwagi na to pokrętło. Dopiero jak rzuciłem okiem na jakąś wideorecenzję, to wyszło nie tylko, że jest i że się kręci, ale też przyciska, co mnie trochę martwi jeśli chodzi o funkcjonalność takiego rozwiązania (z tego co pamiętam, to Aune M2 ma pokrętło działające na podobnej zasadzie i miałem trudności w jego obsłudze).

 

No nic, przekonam się jak przyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na tą megapromocję niestety nie załapałem, także nie dość, że mnie wyszło trochę drożej, to jeszcze bez etui :( , ale tak się jakoś ostatnio nakręciłem na chińskie wynalazki (na dniach przyjdzie do mnie ihifi 770), że nie mogłem sobie odmówić. Obserwuj komis około stycznia, bo pewnie dopiero koło świąt m1 do mnie przyjdzie ;) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam!

 

Fajnie wykonany - nie czuć chińszczyzny. Obsługa intuicyjna - kółko chodzi z wyraźnym oporem, klawisze wystają z obudowy - nie ma problemu żeby w nie trafić. Konkurencją dla ipoda nano 6g (tak głosili na headfaju) to bym go nie nazwał - jest wyraźnie większy od nano (a co nie jest ;) ), ale nadal mały i poręczny.

 

Sporo opcji - dac, gapless, gain...Na spokojnie to ogarnę.

 

Słucham od ponad godziny i...nie chcę zdejmować słuchawek. Robi naprawdę dobre pierwsze wrażenie - równiejszy od wspomnianego nano, nie słyszę jakichś braków w poszczególnych pasmach, ale to tak na szybko i przy ciągłym skakaniu po utworach, gatunkach...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżki pewnie jeszcze na niego będą tylko kurs $ może się nie zgadzać. A za +/- 100 $ to naprawdę dobry deal - bateria mogłaby do tych 10h dobijać (jest 8, ale na high gainie), ale to w końcu maleństwo (a i tak nie odstaje pod tym względów od tych wszystkich audiofilskich kloców).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
https://www.massdrop.com/buy/shanling-m1

Jak kogoś interesuje i darmowa wysyłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku tygodniach spędzonych z shanlingiem mogę tylko powiedzieć, że bardzo mi się podoba. Pisałem wcześniej o jakości wykonania (bardzo dobra) i obsłudze (intuicyjna) oraz o oferowanych możliwościach - z tych nie działa mi funkcja USB DAC, ale dlaczego, tego nie wiem.

 

Dźwiękowo player prezentuje się solidnie - oferuje przyjemne, ciepłe brzmienie (choć nie tak ciepłe jak nano 6g) o dobrej szczegółowości. Mimo akcentu położonego na niskie rejestry shanling nie cierpi na przypadłość zwaną przysłoniętą średnicą, czy brakiem góry (ta jednak nie jest wybitnej jakości - ot, dobra). Brzmi przynajmniej dobrze na wszystkich podłączanych słuchawkach (triple.fi, q-jays, vsonic gr07 classic), choć dla mnie tworzy lepszą parę z jaśniejszymi słuchawkami, ale to kwestia preferencji (z tripami jest po prostu gęsto). Wydaje mi się, że z q-jaysami brzmi optymalnie. Eq nie dotykałem - taką mam zasadę.

 

Krótkie podsumowanie - małe gabaryty, muzykalne brzmienie to przepis na świetnego kompana w plenerze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przyszło etui - muszę przyznać, że za tak niewielką kwotę (ok. 12$) prezentuje się bardzo dobrze, żeby nie powiedzieć rewelacyjnie. Sterowanie przyciskami, mimo że są zakryte nie sprawia trudności (na etui są oznaczenia). W komplecie są dwie opaski na ramię, które zamierzam wykorzystać do sportu.

 

Dzisiaj odbieram ADV.Sound 3, które mam dzięki uprzejmości Maciuxa. Zobaczymy jak Shanling radzi sobie ze słuchawkami bez kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak gra M1? Zamówiłem na massdropie i czekam na dostawę ale chyba koło 15 lutego wyląduje u mnie. Etui też nabyłem i zgadzam się jest wykonane bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak gra M1? Zamówiłem na massdropie i czekam na dostawę ale chyba koło 15 lutego wyląduje u mnie. Etui też nabyłem i zgadzam się jest wykonane bardzo dobrze

Jednak dobra wiadomość mnie zastała :) dziś z USA wyszedł mój M1 więc może wcześniej będę miał go niż przewidywałem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności