Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Mówiąc o mnie musisz mieć świadomość, że jak na początku pisałem o dźwięku m1, to słuchałem na włączonym eq nie wiedząc o tym.

Powiem więcej - po trzech latach użytkowania czytnika zauważyłem, nie bez pomocy innego forumowicza, że jest wyposażony w wifi.

Także ten...nie zakładaj ;-)

Aż się boję co będzie jak przyjdzie pionek - ten to musi mieć menusów ;-).

 

 

Edytowane przez Gourney
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, gregdezet napisał:

ja niestety dość nieoczekiwanie muszę się rozstać ze swoim egzemplarzem, jakby ktoś nie zdążył się załapać na promocyjną cenę u Maystra, to zapraszam na PW :P

Nie idź na ten ślub. Zostań w domu i słuchaj muzy z Shanlinga :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, paratykus napisał:

Dokładnie - radzi stary żonkoś, znaczy ja ;)

I ja z trzydziestoparoletnim stażem popieram kolegów. ZOSTAŃ W DOMU I MUZYKA W SŁUCHAWKACH NA MAXA:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lordowi mogłem sobie skonfrontować Jego Meizu hd50 z Fidelio NC1 i Urbanista Copenhagen 3.0

Będzie krótko : szukam cały czas jakichś słuchawek portable dla M1.

Hd50 - świetnie sprawdzają się w starszej elektronice typu JMJ, Tangerine Dream - gdzie bas jest dosyć jednorodny.

Jako słuchawki nauszne-wokółuszne do wszelkiego rodzaju muzyki wybieram Fidelio L2 ( choć słyszę delikatne niedobory basu w połączeniu z M1).

Uniwersalne słuchawki kiedy w tle coś nam rzęzi - Fidelio NC1-testowane w szkole na przerwie, w samolocie, w pociągu, w tramwaju - oczywiście z aktywowanym NC.

Obfitość basu - tu króluje Urbanista Copenhagen 3.0. Gdyby nie tak zwana "studnia" - kłaniam się posiadoczą Audeze - dzierżyłyby palmę pierwszeństwa z M1.

Korki, znaczy doki - wróciły moje FLC8s od Lorda i przed chwilą je założyłem (bo nie miałem tej możliwości wcześniej żeby je podpiąć do Shanlinga, tak więc premiera) - jeśli chodzi o mnie to jest to brzmienie kompletne w połączeniu z M1 - najbardziej dojrzałe, wyrównane i muzykalne.Filtry :czarny,czerwony i złoty.Potrójne choinki ( te najmniejsze z zestawu ) od Bigmarasa.

Ten ostatni zestaw spokojnie zastępuje mi DX80, który ze względu na swoją wagę i rozmiar przegrywa mobilnością z M1.

Powiem więcej,gdybym nie mógł słuchać na moim ulubionym zestawie kolumnowym (choć mogę zawsze, bo pokój ma dobrą izolację i szykowany był w czasie remontu i przemeblowania pod kolumny), to spokojnie mogę przeżyć z FLC8s+M1 z tak zwanym bananikiem.

Za kilka dni wrzucę tu porównanie FLC8s i KZ ZST+M1.

Oportunistom odpowiadam już teraz : jest to sprawiedliwe porównanie, a jeśli ktoś Słucha Muzyki przez pryzmat kasy to niech się ogłuszy swoją własną pięścią, raz, a dobrze :P

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś Monki Plus mam schowane po szufladach , bo M1 słucham głównie z MX 985 i KZ ZST. 

Jak znajdę to mogę podpiąć, ale dopiero wieczorem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem a co chcesz wiedzieć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zgrywają, tzn z grubsza po reckach idzie wywnioskować że VJJB K4 raczej będą się z M1 dogadywać. Monki już zamówione (na jakich gąbkach słuchacie, 2x, z dziurką, czy na golasa?). Dzięki z góry za wszystkie sugestie. Tylko teraz zastanawiam się nad VJJB K4...

Edytowane przez Hansan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest nowy firmware Shanling M1 fw. 2.0 jak ktoś przegapił :) 

Ja na białych bo mam Dark Edition pojedyncze i jest ok

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

Panowie jest nowy firmware Shanling M1 fw. 2.0 jak ktoś przegapił :) 

Ja na białych bo mam Dark Edition pojedyncze i jest ok

Zasysam, ale nie instaluję na razie. W obawie przed porzekadłem, że lepsze jest wrogiem dobrego ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobniesz poprawili BT, ja dziś po paru dniach nieużywania nie mogłem sparować z Sony SBH52. Musiałem zrobić reset fabryczny dopiero to pomogło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jaro54 napisał:

Podobniesz poprawili BT, ja dziś po paru dniach nieużywania nie mogłem sparować z Sony SBH52. Musiałem zrobić reset fabryczny dopiero to pomogło 

Ja nie mam słuchawek BT, choć nie ukrywam, że dziś mnie chcica naszła ze względu na M1 właśnie.

Mogłem takie białe kupić za 229 zet więc taniej niż z tego linka:

http://www.ebay.pl/itm/PHILIPS-TX2BT-Bluetooth-Wireless-Headset-In-Ear-Earphone-NFC-Bass-Mic-Control-/281884590690

 

ale Inszy w statusach ostudził mój zapał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokąd działa moje Sony SBH52 to nie zmienię , a jeśli już to mam na zapasie  Avantree Saturn Pro 2x jakby co :) I mogę podłączać każde słuchawki i to uważam za zaletę, że nie ogranicza mnie do jednych słuchawek :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jesteś na Forum "piewcą" takiego rozwiązania . To w sumie logiczne, bo można każde słuchawki podpiąć.

No, ale mamy dodatkowy "klamocik" przy sobie.

Muszę poczytać jakie to duże jest. A Sony sbh52 to już nie do kupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to odtwarzacz i telefon w plecaku lub kieszeni i obsługa z tego klamocika kilka-kilkanaście razy mniejszego od sprzętów które obsługuje , no może w przypadku Shanling M1 dużo mniejsza różnica :) 

 Nie pałętasz się po Katowicach? mógłbyś zobaczyć jakie to fajne :)

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jaro54 napisał:

Za to odtwarzacz i telefon w plecaku lub kieszeni i obsługa z tego klamocika kilka-kilkanaście razy mniejszego od sprzętów które obsługuje , no może w przypadku Shanling M1 dużo mniejsza różnica :) 

 Nie pałętasz się po Katowicach? mógłbyś zobaczyć jakie to fajne :)

Katowice to nie mój kierunek niestety.

Jeżdżę bardziej na północ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, paratykus napisał:

Katowice to nie mój kierunek niestety.

Jeżdżę bardziej na północ.

Szkoda 

5 minut temu, Mayster napisał:

Wiecie, że można M1 sparować z telefonem i Spotify po BT na niego przesyłać? :) Działa jako odbiornik BT można powiedzieć.

 

Rymcymcym doczaił, żeby nie było  ^^

 

 

Wiemy nawet na Massdropie o tym pisałem jednemu gościowi z Hameryki bo oni z lekka zacofani są. A to przez japka :)

nie pisałem tu bo uznałem za oczywistą oczywistość. BT w M1 jest dwukierunkowy więc nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić z niego jak potrzeba moduł BT taki jaki potrzeba - odbiornik/ nadajnik

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem parowanie M1 z Lumią 735 - widzą się i parują.

Natomiast nie mam jak sprawdzić Spotify, bo mobilnie nie korzystam z niego.

Próba puszczenia jakiejś muzyczki z odtwarzacza programowego i z Foobara w Lumii na Shanlinga - nic. Z tym, że nie widzę żadnych opcji BT w odtwarzaczach programowych.

Zresztą, po co miałbym puszczać zawartość fona na M1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, paratykus napisał:

Właśnie sprawdziłem parowanie M1 z Lumią 735 - widzą się i parują.

Natomiast nie mam jak sprawdzić Spotify, bo mobilnie nie korzystam z niego.

Próba puszczenia jakiejś muzyczki z odtwarzacza programowego i z Foobara w Lumii na Shanlinga - nic. Z tym, że nie widzę żadnych opcji BT w odtwarzaczach programowych.

Zresztą, po co miałbym puszczać zawartość fona na M1 :)

Nie musi być Spotify ja mam Tidala. Wystarczy coś  (cokolwiek) z Lumii puścić na M1 i posłuchać na słuchawkach podpiętych do M1.lub odwrotnie z M1 na Lumię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności