Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Grafii_ napisał:

Nie znam tych telefonów co podałeś, nawet jako tel a co dopiero jak to gra ;)
Ma w domu iPhone 7 i Galaxy S3. Nie wiem jak wypadają one na tle tych co podałeś ale S3 podoba mi się bardziej niż iP7. Pytanie czy M1 gra lepiej niż stary S3?

A wiesz że s3 gra ciepło, mało dynamicznie, i jest bardzo zamulony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sound John napisał:

A wiesz że s3 gra ciepło, mało dynamicznie, i jest bardzo zamulony?

Ale podoba mu się bardziej, może lubi taką prezentację dźwięku.

Jak S3 gra ciepło, to M1 może nie przypasować, bo to raczej okołoneutralne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz że s3 gra ciepło, mało dynamicznie, i jest bardzo zamulony?

Jak S3 jest zamulony tzn ze nie słuchałeś iPhone :) Tak czy inaczej dla mnie gra lepiej niż iPhone który gra jakby to powiedzieć wykastrowanym dźwiękiem, słychać mniej szczegółów niż w S3 i dużo gorsza stereofonia niż w S3.
W S3 słychać tez szumy między utworami, ale nie przeszkadza mi to specjalnie, mam odczucie bardziej analogowego grania, przez to słychać tez dźwięki których w iP nie ma :)

Szukam jednak grajka który zagra lepiej niż S3 bo to wiekowy sprzęt i ledwie ciągnie muzę. Przycina się.

Jeżeli M1 jest neutralny, to i dobrze bo chciałbym go zestawić z rha750 do treningów, a im basu nie brakuje. Pytanie jak z odzwierciedleniem szczegółów i stereofonia w M1? Jeżeli to taka prezentacja jak iPhone to nie dla mnie, bo to już mam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie zależy na dużej ilości basu bo słuchawki maja go w nadmiarze. Zależy mi na tym żeby nie kastrował tak dźwięku jak iPhone i grał lepszą stereofonią. IPhone wydaje mi się sztuczny w graniu i męczący, może to przez przejściówkę bez różnicy.
Nie mam porównania do żadnych przenośnych grajków wiec nie wiem co mi się spodoba, ale jak gra bardziej szczegółowo od jabłka i z lepsza stereofonią to tego chyba szukam.

Recenzje? Nie czytam bo nie czytałem jeszcze żadnej słabej recenzji żadnego sprzętu. Wszystko wypada w renckach dobrze, bardzo dobrze lub wybitnie/rekomendacja. Wszystko zależy ile kto posmarował za recenzje :) Wg recenzji nie ma słabych produktów. Wiem ze niektórym się to nie spodoba co napisze, ale redaktorzy są łasi na kasę i podpiszą się pod byle gniotem, byle było zlecenie/kasa, taki zawod.
Wole opinie użytkowników czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grafii_ napisał:

Recenzje? Nie czytam bo nie czytałem jeszcze żadnej słabej recenzji żadnego sprzętu. Wszystko wypada w renckach dobrze, bardzo dobrze lub wybitnie/rekomendacja. Wszystko zależy ile kto posmarował za recenzje :) [...]Wole opinie użytkowników czytać.

A wiesz, że część tych użytkowników, to recenzenci, którzy swoje teksty piszą hobbystycznie, jako rozszerzenie udzielania się na forum? ;) I jak coś jest po prostu słabe, to nikt nie chce marnować swojego czasu na długie opisy?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że część tych użytkowników, to recenzenci, którzy swoje teksty piszą hobbystycznie, jako rozszerzenie udzielania się na forum? I jak coś jest po prostu słabe, to nikt nie chce marnować swojego czasu na długie opisy?

To niech napisze krótki tekst że coś jest złe i to uzasadni krótko, ale gdzie są te złe testy dowolnych urządzeń?
O M1 są raczej dobre recenzje ale ja w recenzje nie wierze bo one powstają pod wpływem przelewu na konto, a tak to każdy tu jest w stanie coś napisać pozytywnego w zależności na ile kwota przelewu nas uszczęśliwi ;)

Pomijając żarty to przyznam ze już się pogubiłem. Nie nadążam widać za slangiem forumowym ;) Wg Ciebie M1 jest słaby, dobrze rozumiem? I polecasz tel zamiast M1? Ok może to i gra dobrze ale obawiam się problemów jak z S3 ze staruszek już ledwo ciągnie.

A czy ktoś jest mi w stanie odpowiedzieć na pytanie czy M1 gra wąską czy szeroką sceną? Czy wycina/wytłumia szczegóły z wyższych rejestrów czy nie? Nie wiem czy dobrze to sformułowałem. Chociaż i to pytanie jest bez sensu bo musiałby mi jeszcze odnieść to do S3 lub iP7 bo innych grajków nie znam :(
Wychodzi na to ze muszę go wypożyczyć i ocenić na własny gust. Ok nie ma tematu :) Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Grafii_ napisał:

A czy ktoś jest mi w stanie odpowiedzieć na pytanie czy M1 gra wąską czy szeroką sceną? Czy wycina/wytłumia szczegóły z wyższych rejestrów czy nie? Nie wiem czy dobrze to sformułowałem. Chociaż i to pytanie jest bez sensu bo musiałby mi jeszcze odnieść to do S3 lub iP7 bo innych grajków nie znam :(
Wychodzi na to ze muszę go wypożyczyć i ocenić na własny gust. Ok nie ma tematu :) Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Przeczytaj, to się dowiesz. ;)

Chyba miałeś niezłego pecha z recenzjami, skoro zakładasz, że każda wyrażona opinia jest uwarunkowana szelestem pieniążków. ;)

Trafny opis brzmienia masz tutaj: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-odtwarzacza-shanling-m1/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grafii_ napisał:


To niech napisze krótki tekst że coś jest złe i to uzasadni krótko, ale gdzie są te złe testy dowolnych urządzeń?
O M1 są raczej dobre recenzje ale ja w recenzje nie wierze bo one powstają pod wpływem przelewu na konto, a tak to każdy tu jest w stanie coś napisać pozytywnego w zależności na ile kwota przelewu nas uszczęśliwi ;)
 

 

Wrzuciłeś do jednego wora typowo sponsorskie portale i cenionych starych forumowiczów, którzy tylko i wyłącznie z pasji, zamiłowania do muzyki, poświęcają mase czasu aby całkowicie bezinteresowanie pomóc mniej doświadczonym słuchaczom w wyborze zarówno tutaj na forum jak i poza nim. Słabo....

 

3 godziny temu, Grafii_ napisał:


Pomijając żarty to przyznam ze już się pogubiłem. Nie nadążam widać za slangiem forumowym ;) Wg Ciebie M1 jest słaby, dobrze rozumiem? I polecasz tel zamiast M1? Ok może to i gra dobrze ale obawiam się problemów jak z S3 ze staruszek już ledwo ciągnie.

 

Przeczytaj ze zrozumieniem ostatnie wypowiedzi bo delikatnie mówiąc trochę pokręciłeś.

 

3 godziny temu, Grafii_ napisał:


A czy ktoś jest mi w stanie odpowiedzieć na pytanie czy M1 gra wąską czy szeroką sceną? Czy wycina/wytłumia szczegóły z wyższych rejestrów czy nie? Nie wiem czy dobrze to sformułowałem. Chociaż i to pytanie jest bez sensu bo musiałby mi jeszcze odnieść to do S3 lub iP7 bo innych grajków nie znam :(
Wychodzi na to ze muszę go wypożyczyć i ocenić na własny gust. Ok nie ma tematu :) Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

 

Brakuje mi tu jeszcze pytania o izolacje M1...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, sheffunio napisał:

M1 napewno nie jest neutralny, gra gładko i równo, dla mnie jest za nudny bez charakteru.

@sheffunio wszystko zależy od słuchawek. Ja po przeszło roku użytkowania z bardzo różnymi słuchawkami uważam M1 za bardzo fajnego grajka. To co dla mnie ważne nie podbarwia muzyki on po prostu gra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, bachankas napisał:

No to równe granie to właśnie chyba neutralne czy nie?
Jemu potrzeba żywiołowych słuchawek, wtedy jest fajny duet.

Precyzując , żywiołowe sluchawki na m1 odbierałem jako stłamszone łagodnie mówiąc "równe" bo to fajny dap... ;)

Edytowane przez sheffunio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że tak, przede wszystkim on ładnie bas kontroluje, w takich MA750 to słychać było, na telefonie już takie czasem rozlazłe bywały te słuchawki, M1 wziął za ryj i nie puszczał.
Na pewno mając C10 to M1 się wydaje anemiczny i bez życia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grafii_ napisał:

To niech napisze krótki tekst że coś jest złe i to uzasadni krótko, ale gdzie są te złe testy dowolnych urządzeń?

Bo nikt na byle szajs nie poświęci swojego czasu, szczególnie jeśli najpierw wtopił na nim pieniądze.

 

I nie, nie twierdzę, że stare telefony są lepsze od M1. Napisałem jakie modele smartfonów do 150 złotych, uważane są za dobrze grające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2018 o 17:40, Grafii_ napisał:


...Chociaż i to pytanie jest bez sensu bo musiałby mi jeszcze odnieść to do S3 lub iP7 bo innych grajków nie znam :(
Wychodzi na to ze muszę go wypożyczyć i ocenić na własny gust. Ok nie ma tematu :) Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Przejrzyj ten wątek (zwłaszcza kilka ostatnich stron) http://forum.mp3store.pl/topic/138589-telefon-z-bardzo-dobrą-jakością-dźwięku/

i wybierz sobie następcę dla S3 - jest naprawdę sporo telefonów grających lepiej i nie kosztujących fortunę.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Jestem już po dwóch ładowaniach m1, więc parę godzin go posłuchałem. Słuchawki CAL, BEATS MIXR, KZ ZST, ZS5, ROCK ZIRKON. 

Potwierdzam wszystkie posty określające tego Playera jako neutralnego. Gra liniowo nie faworyzując żadnego pasma. Słabe realizacje są odtwarzane słabo, a dobre doskonale. Absolutnie nie zgodzę się z tym, że brakuje mu basu. Dla mnie ma go tyle ile potrzeba. Atakuje tam gdzie trzeba i nie ma go tam gdzie nie trzeba. 

M1 ma aksamitne brzmienie, nie męczące wręcz relaksujące. Po przesiadce z szansy clip plus i sport, banan gości na mojej gębie za każdym razem gdy słucham muzyki. 

M1 wyciągnął bardzo dobrą scenę z Zirconiami, byłem w szoku jak one zagrały, niestety dół mają za bardzo basowy ale z liniową m1 dają radę. Beatsy to takie nauszne Zircony z ostrzejszą górą, męczące dla mnie granie. CALe grają bardzo dobrze z m1, co prawda ich charakterystyka jest trochę zamulona i to doskonale słychać, ale z posiadanych przeze mnie słuchawek te zgrywały się najlepiej. Z zs5 było dobrze w sensie dynamicznego w miarę równego grania, ale brzmienie kz, mnie denerwuje jest takie szorstkie, jakby grały nie do końca wytłumione plastikowe głośniki. 

Podsumowując, nie mam porównania z droższymi dapami, natomiast w stosunku do przykrytej kocem Sansy, dźwięk m1 jest doskonały. 

Pozdrawiam 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ten odtwarzacz to chiński przekręt,  rozbierał ktoś to w ogóle żeby sprawdzić co tam siedzi? Wątpie by był tam uklad które zadeklarowali.Chyba że jego chińki odpowiednik.

Troche dziwne że odtwarzacz z koncówką o takiej mocy nie daje rady dźwignąć czegoś więcej niż pchełki.

Okazało się że mój model nie jest uszkodzony co wcześniej podejrzewałem miałem drugi egzemplarz to samo.

A że to ładnie gra to śmiech, neutralnie to tak,  podpinałem to jako źródło do kilku urządzeń żenada

Karta dzwiękowa za 200zł ze stacjonarki to bije na łeb, pod każdy względem. Szczególnie pod względem przestrzenności,, powietrza,,dźwięk jest żywszy wiecej szczegółów,   dużo bardziej realistyczny.

M1 shanling to totalny kibel dźwiękowy...

Edytowane przez artix
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, artix napisał:

Ten odtwarzacz to chiński przekręt,  rozbierał ktoś to w ogóle żeby sprawdzić co tam siedzi? Wątpie by był tam uklad które zadeklarowali.Chyba że jego chińki odpowiednik.

Troche dziwne że odtwarzacz z koncówką o takiej mocy nie daje rady dźwignąć czegoś więcej niż pchełki.

Okazało się że mój model nie jest uszkodzony co wcześniej podejrzewałem miałem drugi egzemplarz to samo.

A że to ładnie gra to śmiech, neutralnie to tak,  podpinałem to jako źródło do kilku urządzeń żenada

Karta dzwiękowa za 200zł ze stacjonarki to bije na łeb, pod każdy względem. Szczególnie pod względem przestrzenności,, powietrza,,dźwięk jest żywszy wiecej szczegółów,   dużo bardziej realistyczny.

M1 shanling to totalny kibel dźwiękowy...

Na jakich utworach go słuchałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, artix napisał:

Ten odtwarzacz to chiński przekręt,  rozbierał ktoś to w ogóle żeby sprawdzić co tam siedzi? Wątpie by był tam uklad które zadeklarowali.Chyba że jego chińki odpowiednik.

Troche dziwne że odtwarzacz z koncówką o takiej mocy nie daje rady dźwignąć czegoś więcej niż pchełki.

Okazało się że mój model nie jest uszkodzony co wcześniej podejrzewałem miałem drugi egzemplarz to samo.

A że to ładnie gra to śmiech, neutralnie to tak,  podpinałem to jako źródło do kilku urządzeń żenada

Karta dzwiękowa za 200zł ze stacjonarki to bije na łeb, pod każdy względem. Szczególnie pod względem przestrzenności,, powietrza,,dźwięk jest żywszy wiecej szczegółów,   dużo bardziej realistyczny.

M1 shanling to totalny kibel dźwiękowy...

 

Układ zastosowany w M1 ma 125mw, ale przy zasileniu go napięciem 5V. Zakres pracy to 2.5-5.5V i w M1 został on właśnie obniżony.  Odtwarzacz tego typu i gabarytów przeznaczony jest do słuchawek dokanałowych właśnie, więc lepiej było zwiększyć czas pracy poprzez obniżenie niepotrzebnej dla większości mocy. Oczywiście ktoś sobie może próbować podłączyć i K1000, ale producent nie skupia się na odstępstwach od reguły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności