Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Serio widzicie niektórzy tu na szajslingu M1 różnice miedzy mp3 250/320mb a flac?Fantazja was ponosi. (...)
W ogóle na przenośnym sprzęcie jakimkolwiek nie sposób to zauważyć.Ja to ledwie widze na stacjonarnym sprzęcie, bardziej zależy już od samego nagrania skąd pochodzi,kto to zgrywał z czego i czym..
Mam 128kb które no w ciemno dałbym im min 320kb...


Skoro nie słyszysz różnicy między FLAC a mp3 250/320 to gratuluje sprzętu lub słuchu :) W sumie to ma to swoje plusy, nie musisz zastanawiać się czy kupić lepszy (droższy) sprzęt, bo i po co.

Wydaje mi się że zwracasz tylko uwagę na dynamikę i niskie tony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio widzicie niektórzy tu na szajslingu M1 różnice miedzy mp3 250/320mb a flac?Fantazja was ponosi. (...)
W ogóle na przenośnym sprzęcie jakimkolwiek nie sposób to zauważyć.Ja to ledwie widze na stacjonarnym sprzęcie, bardziej zależy już od samego nagrania skąd pochodzi,kto to zgrywał z czego i czym..
Mam 128kb które no w ciemno dałbym im min 320kb...


Skoro nie słyszysz różnicy między FLAC a mp3 250/320 to gratuluje sprzętu lub słuchu :) W sumie to ma to swoje plusy, nie musisz zastanawiać się czy kupić lepszy (droższy) sprzęt, bo i po co.

Wydaje mi się że zwracasz tylko uwagę na dynamikę i niskie tony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio widzicie niektórzy tu na szajslingu M1 różnice miedzy mp3 250/320mb a flac?Fantazja was ponosi. (...)
W ogóle na przenośnym sprzęcie jakimkolwiek nie sposób to zauważyć.Ja to ledwie widze na stacjonarnym sprzęcie, bardziej zależy już od samego nagrania skąd pochodzi,kto to zgrywał z czego i czym..
Mam 128kb które no w ciemno dałbym im min 320kb...


Skoro nie słyszysz różnicy między FLAC a mp3 250/320 to gratuluje sprzętu lub słuchu :) W sumie to ma to swoje plusy, nie musisz zastanawiać się czy kupić lepszy (droższy) sprzęt, bo i po co.

Wydaje mi się że zwracasz tylko uwagę na dynamikę i niskie tony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio widzicie niektórzy tu na szajslingu M1 różnice miedzy mp3 250/320mb a flac?Fantazja was ponosi. (...)
W ogóle na przenośnym sprzęcie jakimkolwiek nie sposób to zauważyć.Ja to ledwie widze na stacjonarnym sprzęcie, bardziej zależy już od samego nagrania skąd pochodzi,kto to zgrywał z czego i czym..
Mam 128kb które no w ciemno dałbym im min 320kb...


Skoro nie słyszysz różnicy między FLAC a mp3 250/320 to gratuluje sprzętu lub słuchu :) W sumie to ma to swoje plusy, nie musisz zastanawiać się czy kupić lepszy (droższy) sprzęt, bo i po co.

Wydaje mi się że zwracasz tylko uwagę na dynamikę i niskie tony.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj uważnie, tak na M1 różnica miedzy flac a mp3 320kb/s jest do pominięcia.Ponieważ M1 jak za swoją cene oferuje słabej jakości dźwięk.Bo na stacjonarnym widze różnice, ale tu znowu takie pliki z neta grają różnie.

 

 

Edytowane przez artix
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj normalny inaczej. Coś nowego może napiszesz bo stare brednie już nie cieszą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, artix napisał:

Czytaj uważnie, tak na M1 różnica miedzy flac a mp3 320kb/s jest do pominięcia.Ponieważ M1 jak za swoją cene oferuje słabej jakości dźwięk.Bo na stacjonarnym widze różnice, ale tu znowu takie pliki z neta grają różnie.

To jak mniemam sprzedałeś i kupiłeś co innego? Pochwal się alternatywą.
Jakby oferowało to co M1 - przyzwoite brzmienie, gapless, replaygain, tylko dłużej żyjąca bateria, to nawet byłbym zainteresowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bachankas on nie kupił sprzętu tylko towar. 

Zażył go i cytuję "

1 godzinę temu, artix napisał:

Bo na stacjonarnym widze różnice

Może jak ci prześlę ów anielski pył ty również ją ujrzysz. :woot:

Edytowane przez spark13
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzacie wszyscy? Zamiast krzyżować ogień, naprawdę zróbcie sobie ABX we własnym zakresie, żeby mieć pogląd na sprawę poparty policzalnymi dowodami na to, co mówicie. Wg mnie wszystko było powiedziane i teraz bez sensu rozliczacie się. 

Bitrate nie jest prostym tematem, bo kompresja mp3 daje różne rezultaty w zależności od faktycznego nagrania. Można to w prosty sposób porównać do kompresji JPG, która notabene ma podobne pochodzenie. Na codzień nie zauważamy kompresji w plikach, ale są obrazki, które mają ostre, wyraźnie zdefiniowane kontury na jednolitym tle np. loga. Wtedy momentalnie dostrzegamy chaotyczne i ostre bloki artefaktów JPG. To dlatego, że ta kompresja jest zoptymalizowana dla obrazu wysokiej częstotliwości. Wniosek z tego jest taki, że są obrazki, w których kompresja działa niezauważalnie i są takie, w których jest oczywista.

Teraz wyobraźcie sobie, że z plikami MP3 jest podobnie. Możliwe, że Artix nie słucha muzyki, która uwypukla artefakty mpeg. I dobrze, a co ma artefaktów słuchać?

 

Artix, daj M1 szansę na jakichś naprawdę dobrych dokach, bo inaczej możesz mieć trochę mało danych, żeby ocenić grajka. On ma małą moc wyjściową nawet jak na CAL!.  Mnie te słuchawki śpiewały dopiero na MxM. W ogóle stacjonarka z reguły gra lepiej od małych odtwarzaczy. Nie wiem czemu miałoby to kogokolwiek dziwić. Takie małe urządzenia nie służą do analizowania dźwięku, tylko do słuchania na polu. Zakładam, że dla większości osób, które go zachwalają, to jest oczywiste.
Swoją drogą ja przez jakiś czas rozważałem zakup M1, ale wybrałem Zishana Z3, bo wg podobnych, losowych obietnic z sieci ma grać na podobnym poziomie ale z większą mocą i za małą część ceny. Dowiem się w przyszłym tygodniu jak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, golem napisał:

Dopiero co kupiłem M1, Panowie jak ustawić equalizer żeby z tego malucha wyciągnąć jak najwięcej bassu? (wiecie, chodzi mi o te suwaki)

Jak chcesz basu, to wtopiłeś zakup, bo ten grajek sam z siebie ilościowo Ci go nie zapewni dużo. Możesz próbować w EQ paski po lewej podbijać, ale cudów nie oczekuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda, ogólnie jest grajek ok. Jakość dźwięku może być, tylko mam wrażenie, że co bym nie słuchał gra tak samo:) jakoś tak...bezjajecznie:).

Kupiłem u Bigmarasa, może ktoś chętny?.

To co polecacie do basu, powiedzmy do 700 zł? oczywiście wole wydać mniej. Albo jakie słuchawki do M1 max 200 zł?.

Edytowane przez golem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz słuchawki? Możesz chcieć Sony XB500 lub 700. W EQ podbijasz zakres do 250hz i opuszczasz resztę. Potem ustawiasz głośność tak, żeby dobrze słyszeć wokal i ew. poprawiasz ustawienia.

 

14 godzin temu, golem napisał:

Dopiero co kupiłem M1, Panowie jak ustawić equalizer żeby z tego malucha wyciągnąć jak najwięcej bassu? (wiecie, chodzi mi o te suwaki)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do używających ;)

Czy warto używać Shanling jako odbiornik BT? Chce streamowac Spotify i Tidal i zastanawiam się czy usłyszę różnice w stosunku do wyjścia Jack w Telefonie (Xiaomi Redmi 3s).

Ma sens taka inwestycja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, donpedro1979 napisał:

Pytanie do używających ;)

Czy warto używać Shanling jako odbiornik BT? Chce streamowac Spotify i Tidal i zastanawiam się czy usłyszę różnice w stosunku do wyjścia Jack w Telefonie (Xiaomi Redmi 3s).

Ma sens taka inwestycja?

Dużo zależy od samych słuchawek.
M1 brzmi mi trochę lepiej od Redmi Note 4. Ale to nie są kolosalne różnice, gdyby RN4 nie szumiał, to mógłbym z nim żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bachankas napisał:

Dużo zależy od samych słuchawek.
M1 brzmi mi trochę lepiej od Redmi Note 4. Ale to nie są kolosalne różnice, gdyby RN4 nie szumiał, to mógłbym z nim żyć.

Dzięki za odpowiedź.

Mam aktualnie RHA MA750 i niestety z Xiaomi grają fatalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś prawdziwe podwójnie ślepe testy z mp3 320kbps vs flac? Ciekawe ilu by przeszło pozytywnie rozpoznawanie różnicy. Bo niektóre stwierdzenia są naprawdę odważne i to nie pierwszy raz na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Arthass napisał:

Robił ktoś prawdziwe podwójnie ślepe testy z mp3 320kbps vs flac? Ciekawe ilu by przeszło pozytywnie rozpoznawanie różnicy. Bo niektóre stwierdzenia są naprawdę odważne i to nie pierwszy raz na forum.

Ja kiedyś robiłem, nie oszukuję się, względnie rzadko rozpoznaję różnicę. Kwestia materiału. FLAC trzymam dla komfortu psychicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też robiłem, dlatego pytam. Ja nie twierdzę, że się nie da. Pewnie część osób na tym forum takie umiejętności posiada. Natomiast jak czytam niektóre posty, to opisuje się to jako umiejętność niesamowicie trywialną, pospolitą, co sprawia wrażenie, że jak ktoś tej różnicy nie słyszy to musi być niemal jakiś upośledzony. Stąd zastanawiam się, czy jest to sprawdzone w praktyce obiektywnymi testami przez osoby głoszące takie tezy. Dla mnie np. odróżnienie nawet AAC VBR 192 kbps od VBR 256 kbps jest na większości muzyki w zasadzie niewykonalne. A testowałem różne rzeczy w wieku lat 20, czyli słuch był pewnie w miarę jak należy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób również twierdzi, że to kwestia odpowiedniego sprzętu, który to może tę różnicę pokazać. Ja się pokusiłem nawet o 320 vs aiff, wav, flac. Generalnie jak realizacja jest super to ja odróżnić nie potrafię. Pliki kupowane Beatport, Bandcamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt niewątpliwie jest pewnie kluczowym elementem (tak podejrzewam, bo jak pisałem - sam różnicy obiektywnie nie usłyszałem). Tylko,
1. O ile mogę wyobrazić sobie takie rozkminy w obrębie pełnoprawnego sprzętu stacjonarnego, to w kontekście sprzętu przenośnego (gdzie moja definicja sprzętu przenośnego to: "zmieści się w dłoni") zaczyna wywoływać uśmieszek na twarzy,
2. Poza ograniczeniami sprzętu przenośnego, nawet przyjmując że w teorii mamy akurat urządzenie + słuchawki odtwarzające dźwięk wystarczająco dobrze by tą różnicę usłyszeć - większość osób taki sprzęt używa, by słuchać muzyki poza domem, na zewnątrz, czy w budynkach publicznych / pracy pełnych ludzi. Już pomijając to, że odcięcie się od świata w takich warunkach zwykle bezpieczne nie jest z w wielu względów, to tak czy inaczej dźwięki otoczenia skutecznie zapobiegną efektywnemu rozpoznawaniu tego typu różnic. I, nie - nic nie pomogą słuchawki izolujące do 40dB czy nawet więcej, bo mamy customy. Dźwięk jest odbierany przez człowieka również całym ciałem, z wykorzystaniem dla przykładu przewodzenia kostnego (szczególnie te niskie częstotliwości).

Ja używam flac, ze względu na wygodę i "elastyczność" tego formatu. Mam na odtwarzaczu od razu kopię archiwum biblioteki muzycznej - też przydatne. Mogę łatwo przechodzić z jednego formatu w inny - bardzo przydatne, i czasem wystarczy by nie tracić zauważalnie jakości ze względu na podwójną konwersję stratną. Generalnie, jest to bardziej dla mnie kwestia wygody, niż czynnika "słyszę różnicę".

Jakie jest moje podejrzenie w przypadku wielu osób "słyszących różnicę"? Ściągnęli mp3 poddane kilkukrotnej konwersji między formatami stratnymi - słyszą tak naprawdę wielokrotną konwersję stratną, a nie realną różnicę między mp3 a flac, szczególnie na większości odtwarzaczy przenośnych. Były tutaj na forum osoby ponoć słyszące różnicę między flac a wav - i tutaj, pomijając potencjalne czynniki chorobotwórcze jak omamy słuchowe / schizofrenie / chorobę dwubiegunową - również podejrzewałbym raczej jakieś komplikacje podczas procesu konwersji. Stąd tego typu opinie na temat odróżniania formatów o wysokiej szybkości transmisji bitów, szczególnie na sprzęcie przenośnym, czytam z dużą rezerwą - rzekłbym sceptycyzmem. Zaraz wymyślą odtwarzacz przenośny z obsługą SACD (a może już wymyślili? nie siedzę w temacie) i ludzie będą odróżniać CD-Audio PCM/wav od SACD, mimo iż przeczyć się temu zdaje w fizjologia budowy słuchu człowieka. Nie wiem jak z audiofilami, bo nigdzie nie znalazłem wyszczególnienia czy badany osobnik był "normalnym" człowiekiem, czy audiofilem <sorki za sarkazm, ale w moim aktualnym hobby jest to nieodzowny element odreagowywania // przyzwyczajenie>. Wiadomo do czego to dąży w dłuższej perspektywie - niestety, ale snobizm wieje z takich twierdzeń zbyt często, a zbyt rzadko ma to realne podparcie w rzeczywistości np. w wyżej wymienionych podwójnie ślepych testach. Już nie brnę dalej jednak w ten zakamarek audio hobby, bo i tak połowa forum pewnie mnie hejtuje, a zaraz być może zaczną się teksty w stylu "GTFO".

Edytowane przez Arthass
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, paratykus napisał:

Arthass - od dziś przemieszczasz się po mieście kanałami :D

 


Wyniosę się na wieś, blisko lasu. Oh, wait!?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Akurat napisałem ścianę tekstu na temat formatów, ale forum nie zapisuje zawartości moich postów.

Dodam tylko, @Arthass, że o ile dobrze Cię rozumiem, to mam taką nowinkę, że  Shanling M1 odtwarza format SACD, bo formatem SACD jest DSD. W zasadzie to wszystko odtwarza SACD, bo zawiera też obraz w 16/44.

No cóż, eoot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności