Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Streamuję ze smartfona bez aptx na shanlinga  i tak się zastanawiam jakie znaczenie ma to, że słuchawki są z aptx, skoro chyba jest strata przy przesyłaniu sygnału między smartfonem a playerem (nie znam się, więc pytam)? Przecież tej jakości nie "odzyskam" przez słuchawki. Pomijam zupełnie okoliczność, że na ulicy jakiekolwiek różnice jakościowe nie są słyszalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem przy japku jest podłączyć M1 jako USB daca i wtedy streamować do słuchawek. Wtedy efekt będzie słyszalny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gourney napisał:

Streamuję ze smartfona bez aptx na shanlinga  i tak się zastanawiam jakie znaczenie ma to, że słuchawki są z aptx, skoro chyba jest strata przy przesyłaniu sygnału między smartfonem a playerem (nie znam się, więc pytam)? Przecież tej jakości nie "odzyskam" przez słuchawki. Pomijam zupełnie okoliczność, że na ulicy jakiekolwiek różnice jakościowe nie są słyszalne...

 

aptX to głównie minimalizacja opóźnienia przesyłu a wpływ na samo brzmienie no cóż, może być raz słyszalny a raz nie.

https://www.rtings.com/headphones/learn/sbc-aptx-which-bluetooth-codec-is-the-best

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem przy japku jest podłączyć M1 jako USB daca i wtedy streamować do słuchawek. Wtedy efekt będzie słyszalny 

Czyli jak? IPhone kablem Lightning-usb do M1, a z M1 bluetooth do słuchawek? Czyli bluetooth nie osłabia odczuwalnie jakości w porównaniu z kablem?
Mowa o tidal, bo flac bezpośrednio z M1.
Jeżeli bym się decydował to bardziej na m2s, bo on chyba pociągnąłby w przyszłości jakieś słuchawki do domu np sennheiser hd 600?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Grafii_ napisał:


Czyli jak? IPhone kablem Lightning-usb do M1, a z M1 bluetooth do słuchawek? Czyli bluetooth nie osłabia odczuwalnie jakości w porównaniu z kablem?
Mowa o tidal, bo flac bezpośrednio z M1.
Jeżeli bym się decydował to bardziej na m2s, bo on chyba pociągnąłby w przyszłości jakieś słuchawki do domu np sennheiser hd 600?

 

Nie wiem czy jest tak naprawdę sens takiego kombinowania. iPhone nie wspiera aptX ale za to ma swój kodek AAC HD audio. Jeżeli słuchawki bezprzewodowe wspierają aptX to najczęściej też w specyfikacji wspierają także AAC HD audio. Masz w związku z tym możliwość korzystania z lepszego kodeka niż standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1 już testowany przeze mnie :)
Pierwsze wrażenie dobre! Z początku stwierdziłem, że faktycznie trochę cicho gra, ale znalazłem opcję wzmocnienia i... jest git (łba nie musi rozsadzać).
Mam tylko problem z okładkami płyt. Nie wiem jak je dodać, aby były widoczne przy odtwarzaniu muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to robię AIMP. Zapisuje w tagach okładki, teksty i co tylko chcesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Divies napisał:

M1 już testowany przeze mnie :)
Pierwsze wrażenie dobre! Z początku stwierdziłem, że faktycznie trochę cicho gra, ale znalazłem opcję wzmocnienia i... jest git (łba nie musi rozsadzać).
Mam tylko problem z okładkami płyt. Nie wiem jak je dodać, aby były widoczne przy odtwarzaniu muzyki.

Wrzucenie w folder pliku folder.jpg albo cover.jpg ew. zapisanie w tagu powinno zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bachankas napisał:

Wrzucenie w folder pliku folder.jpg albo cover.jpg ew. zapisanie w tagu powinno zadziałać.

Właśnie AIMP dodaje do tagów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio widzicie niektórzy tu na szajslingu M1 różnice miedzy mp3 250/320mb a flac?Fantazja was ponosi. Nawet zagorzali fani tego urządzenia stwierdzili już że jakość dźwięku nie jest jego najmocniejszą stroną, a głównie cena ponad 500zł...

W ogóle na przenośnym sprzęcie jakimkolwiek nie sposób to zauważyć.Ja to ledwie widze na stacjonarnym sprzęcie, bardziej zależy już od samego nagrania skąd pochodzi,kto to zgrywał z czego i czym..

Mam 128kb które no w ciemno dałbym im min 320kb...

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, artix napisał:

Serio widzicie niektórzy tu na szajslingu M1 różnice miedzy mp3 250/320mb a flac?Fantazja was ponosi. Nawet zagorzali fani tego urządzenia stwierdzili już że jakość dźwięku nie jest jego najmocniejszą stroną, a głównie cena ponad 500zł...

W ogóle na przenośnym sprzęcie jakimkolwiek nie sposób to zauważyć.Ja to ledwie widze na stacjonarnym sprzęcie, bardziej zależy już od samego nagrania skąd pochodzi,kto to zgrywał z czego i czym..

Mam 128kb które no w ciemno dałbym im min 320kb...

Najlepszy dźwięk to jest, jak odtwarzasz DSD przez Bluetooth ;)

Kiedyś była taka stronka Philips Fidelio Golden Ears. Było tam kilka ciekawych zadań dla audiofilów. Odróżnianie 128kbps było najtrudniejsze :) Część sobie dała spokój. Ja jakoś z wielkim trudem (i dumą) przemęczyłem. Dzisiaj pewnie już bym nie dał rady.

128kbps skutkuje filtrem dolnoprzepustowym 16kHz. Dla wielu osób, w tym dla mnie tu się kończy słyszalny zakres. Poza tym na tanim sprzęcie można usłyszeć ciut więcej basu.
To jest norma, że większość osób, które uważają, że słyszą różnice, w ślepym teście nie dają rady, a bardzo łatwo to sprawdzić za pomocą wtyczki ABX Comparator w Foobarze.

Bitrate to jest jedno z najmniej istotnych ogniw łańcucha. Ba, nawet czasami posiadamy pliki mp3 lub ogg, które brzmią lepiej niż MQA. A najlepiej grają nadal winyle :) I to nie przez nośnik. Sam bym wolał zgrywać winyle do ogg, niż strumieniować z Tidala. Problem tkwi w cenach tych starych i rzadkich wydań. Z tym jest dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, artix napisał:

Serio widzicie niektórzy tu na szajslingu M1 różnice miedzy mp3 250/320mb a flac?Fantazja was ponosi. Nawet zagorzali fani tego urządzenia stwierdzili już że jakość dźwięku nie jest jego najmocniejszą stroną, a głównie cena ponad 500zł...

W ogóle na przenośnym sprzęcie jakimkolwiek nie sposób to zauważyć.Ja to ledwie widze na stacjonarnym sprzęcie, bardziej zależy już od samego nagrania skąd pochodzi,kto to zgrywał z czego i czym..

Mam 128kb które no w ciemno dałbym im min 320kb...

Na sansie clip i swoich 8 bądź 10 par słuchawek(bo nie pamiętam dokładnie) pewnie usłyszałeś różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podejmujcie się dyskusji z nim, on na siłę próbuje coś udowodnić innym.
Czemu jeszcze nie sprzedałeś tego sprzętu, skoro taki zły? A płaczesz cały czas, jakby Ci ktoś łopatkę do piasku zabrał...
Ja nie zawsze słyszę różnicę, ale wystarczająco często się zdarzy, więc dla komfortu trzymam wszystko we FLAC.

 

KPP, KSC75, CAL - wszystkie ciepłe, misiowe, niezbyt detaliczne, zatem i nie dziwota, że różnic brak :)
Sprzedaj i zakończ swoją agonię, zapewniam Cię, że nabywca się prędko znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, artix napisał:

Serio widzicie niektórzy tu na szajslingu M1 różnice miedzy mp3 250/320mb a flac?Fantazja was ponosi. Nawet zagorzali fani tego urządzenia stwierdzili już że jakość dźwięku nie jest jego najmocniejszą stroną, a głównie cena ponad 500zł...

W ogóle na przenośnym sprzęcie jakimkolwiek nie sposób to zauważyć.Ja to ledwie widze na stacjonarnym sprzęcie, bardziej zależy już od samego nagrania skąd pochodzi,kto to zgrywał z czego i czym..

Mam 128kb które no w ciemno dałbym im min 320kb...

 

8VZbTLw.gif

 

Jeśli nie jesteś w stanie zaakceptować opinii innych, nie oczekuj wzajemności :). Taka luźna uwaga.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wysokoczyłeś ni z tego, ni z owego z dość agresywnym tonem (że nie słyszymy, że fantazja, że bzdury) i dziwisz się, że ludzie reagują w określony sposób. Durna wypowiedź to i obrazki durne. 

 

Zamiast napisać "moim zdaniem / według mnie / jak dla mnie różnicy w dźwięku nie ma" i byłby spokój, to musisz szukać zaczepki. Niektórzy już się z tym rodzą.

Edytowane przez Seler666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, artix napisał:

No tak, jedni mają sensowne arguementy do rozmowy ci co nie mają nazywają kogoś trolem i wklejają durne foki.

Dla mnie ci co wstawiają durne foty to najwieksze trole.Co to wnosi do dyskusji...

 

Nie wiem o czym jeszcze chcesz dyskutować. Zabiłeś wcześniej dyskusję stylem jej prowadzenia, dobranymi argumentami i zachowaniem dokładnie jak wyżej zilustrowany troll. Nie bierz proszę innych swoją miarą. Oczywiście możesz kompletnie zignorować co napisałem i udawać zatroskanego merytoryczną dysputą forumowicza, w końcu jestem tylko kolejnym niesłyszącym fantastą piszącym bzdury, prawda? :)

 

 

9 minut temu, Seler666 napisał:

Niektórzy już się z tym rodzą.

 

Niestety. Ale niekoniecznie inni muszą to akceptować. Może kiedyś przyjdzie refleksja, że posiadanie własnego zdania a wytłukiwanie go innym po głowach to dwa zupełnie odmienne pojęcia.

 

 

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, artix napisał:

No tak, jedni mają sensowne arguementy do rozmowy ci co nie mają nazywają kogoś trolem i wklejają durne foki.

Piszesz o sensownych argumentach, jednak w momencie, w którym wyczerpałeś argumenty odnośnie sfery sprzętowej, atakujesz samą ideę formatów bezstratnych, oraz tych, którzy w taki, a nie inny sposób słuchają muzyki...

Bardzo konstruktywna dyskusja. DAJMY LUDZIOM SŁUCHAĆ MUZYKI, bo w końcu o to chodzi, o radość z słuchania MUZYKI. Nie wiem, czy się przeliczyłeś, miałeś wygórowane oczekiwania, nakręcił Cię hype train, czy cokolwiek innego, po prostu sprzedaj, chętnych nie zabraknie. Zabawa w zbawiciela nic nie da zwłaszcza, kiedy wyraźnie nie jesteś w stanie respektować opinii innych. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo może załatwcie to po męsku. Obie strony wybierają po utworze. W południe pod ratuszem Artix i reprezentant fanklubu Shanlinga robią ABX mp3 i flac. Jeśli reprezentant ma lepszy wynik, to Artix zwraca honor publicznie. Jeśli Artix ma lepszy wynik, to dostaje moderatora i może banować osoby, które mają inne zdanie :D

PS: CAL, jeśli dobra sztuka, to całkiem rozdzielcze słuchawki są, tylko raczej nie grają dobrze z małych odtwarzaczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności