Skocz do zawartości

Shanling M1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Parę postów na head-fi potwierdza moje odczucia - tryb standby zauważalnie zużywa baterię. Chyba wrócę do softu pre-4.0, bo wg mnie to i godzinka grania jest w stanie uciec, kiedy grajek nie wyłącza się automatycznie, a jedynie "usypia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była o tym mowa wcześniej. We wczesnych wersjach był włączony na stałe filtr o łagodnym nachyleniu. Obecnie można przełączyć go na filtr dolnoprzepustowy o gwałtownie obniżającej się charakterystyce. Daje on ostrzejsze brzmienie. To na ile jest zauważalne działanie tych filtrów dolnoprzepustowych ograniczające górny skraj pasma zależy nie tylko od naszej percepcji, ale i słuchawek na których słuchamy.

Edytowane przez MobyDick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, MobyDick napisał:

Była o tym mowa wcześniej. We wczesnych wersjach był włączony na stałe filtr o łagodnym nachyleniu. Obecnie można przełączyć go na filtr dolnoprzepustowy o gwałtownie obniżającej się charakterystyce. Daje on ostrzejsze brzmienie. To na ile jest zauważalne działanie tych filtrów dolnoprzepustowych ograniczające górny skraj pasma zależy nie tylko od naszej percepcji, ale i słuchawek na których słuchamy.

Przypadkiem nie odwrotnie? Już nie pamiętam jaki był bez filtra.

@gregdezet na większości słuchawek i materiału różnicy nie słyszałem, ale góra się lekko ostrzejsza/łagodniejsza robi przy zmianie filtru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie @etan  :)

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy, także, dzień dobry wszystkim :) . Ja także jestem od niedawna posiadaczem odtwarzacza Shanling M1. Fajne urządzonko, nieźle wykonane, z przyzwoitych materiałów, ogólnie wrażenia pozytywne. Kilka dni temu zakupiłem trzy pary słuchawek, Aune E1, RHA MA 750i oraz MEE Audio Pinnacle P1.Te najlepsze z nich miały zostać u mnie, i grać z Shanlingiem M1. Do rzeczy, albo jestem głuchy, albo praktycznie zerowe doświadczenie w sprzęcie audio miało tutaj kluczowe znaczenie, ponieważ, te słuchawki zagrały praktycznie tak samo, i to zarówno jeśli chodzi o jakość dźwięku, jak i barwę brzmienia. Co o tym sądzicie ?

Ostatecznie zostały Mee, ale nie dlatego, że najlepiej grały, tylko, że są (chyba) najlepiej wykonane, no i ładne są.

Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, etan napisał:

Dzieki :) I sorry za podwojny post, cos mi przegladarka szwankowala. Od razu mam pytane, czy uzywal ktos M1 jako DAC? Jakie wrazenia?

M1 jako DAC spisuje się bardzo dobrze. :D

Podwójny post to nie Twoja wina. ;) Winne jest samo forum, którego stabilność jest wręcz w stanie agonalnym.

---

@Adi777, możliwe, że po prostu bardzo szybko adaptujesz się do konkretnego brzmienia. :)

Czasem warto skusić się na dłuższy odsłuch konkretnych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega @davioxma rację. Trzeba parę godzin (po wygrzaniu oczywiście) posłuchać na różnym materiale a dopiero wtedy decydować. Często te słuchawki które w pierwszej chwili nie robią wrażenia po dłuższym odsłuchu okazuje się że grają kapitalnie i vice versa te czarujące na dzień dobry po kilku godzinach okazują się co najwyżej poprawne. Jak kobiety :) jak zmyje makijaż okazuje się bardzo przeciętna albo i gorzej :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro54 - toteż napisałem we wcześniejszym komentarzu, że kolega daviox ma pewnie rację. Co do wygrzewania, nie będę się wypowiadał, bo się nie znam, ale jedne osoby piszą, że istnieje, inne, że to ściema, i po prostu to mózg się przyzwyczaja do nowego dźwięku, ale dla pewności wszystkie słuchawki wygrzałem co najmniej kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt godzin. Podczas odsłuchów muzyki słuchałem takiej, jaką słucham na co dzień, czyli stary rock progresywny, jazz - rock / fusion, muzyka filmowa, growa. Różnice były praktycznie niesłyszalne. Może po prostu te trzy zestawy są bardzo podobne brzmieniowo do siebie.

Mam kilka pytań odnośnie ustawień w Shanlingu M1.

O co chodzi z trybem wyjściowym DSD ? D2P vs DOP ?

Jaki najlepiej mieć ustawiony tryb wzmocnienia ?

Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dluzszym uzytkowaniu scrollwheela zauwazylem ze nie "klika" ono jednakowo, czy tez nie jest tak samo responsywne w kazdym polozeniu, czasem przy nacisnieciu slychac klik i mocniej sie zaglebia, czasem dosc plytko i tego kliku nie ma. W zaleznosci od tego jaka glosnosc jest akurat/w jakiej pozycji jest scrollwheel. Zauwazylem tez ze delikatnie jest ono jakby "luzne". Nie wiem czy to wada mojego odtwarzacza, czy tez Wy tez macie podobnie z Waszymi M1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie ma luzów, a działa w każdym położeniu tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności