Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

OK, dzięki za info.Fajnie, że coś kombinują. Choć z drugiej strony tak czy siak trzeba wziąć albo fona albo grajka do ręki.

Z fona zapewne łatwiejsze zarządzanie. W sumie to M1 taki mały piździk, a nie zaniedbali go.

Dostał następny, nowy firmware, spolszczenie. Coraz bardziej tę firmę lubię :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Hiby Music to odtwarzacz do telefonu z androidem, lecz może po bluetooth sterować M1 dając pełny wgląd w jego zasoby. Wtedy możemy podłączyć go np. do DAC-a jako źródło cyfrowe a telefonem możemy zarządzać tym co odtwarzamy ma sprzęcie domowym z wzmacniaczem i kolumnami. Co ciekawe może on regulować również poziomem głośności z M1 ( ale tylko gdy jest otwarty program z aktywnym ekranem, gdy ekran smartphona jest wyłączony, regulacja ta przestaje działać ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, spark13 napisał:

Hiby music zainstaluje się na zabytkowych telefonach?(sgs i9000) ?

 

6 godzin temu, bachankas napisał:

Wymagany Andek 4.1 przynajmniej. i9000 na 2.3 się zatrzymał, więc flashowanie albo inny telefon :)

Ja mam i9000 z Andkiem 6.0 :ph34r:. Już dokładnie nie pamiętam jak to zrobiłem (na pewno nie z oryginalnego 2.3, tylko zdaje się z 4.4) ale dało radę zrobić upgrade :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Perul napisał:

 

Ja mam i9000 z Andkiem 6.0 :ph34r:. Już dokładnie nie pamiętam jak to zrobiłem (na pewno nie z oryginalnego 2.3, tylko zdaje się z 4.4) ale dało radę zrobić upgrade :).

Jasne, że się da, ja mam Nougata na Moto G, gdzie wsparcie na 5.1 się skończyło - ale nie każdy się bawi we flashowanie itd. :)

Zaktualizowałem, zainastalowałem Hiby, sparowałem -gra i furczy

Za przeproszeniem ******sty jest ten maluch!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Perul napisał:

 

Ja mam i9000 z Andkiem 6.0 :ph34r:. Już dokładnie nie pamiętam jak to zrobiłem (na pewno nie z oryginalnego 2.3, tylko zdaje się z 4.4) ale dało radę zrobić upgrade :).

Ja mam trochę inną wersję galaxy s i9000 :

 

https://www.cnet.com/videos/samsung-epic-4g-sprint-50091657/

 

Zadowolony jestem że działa voodoo sound i spotify

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba szablony się na mnie obraził.

chciałem go podpiąć do ampa a on zero oznak życia.Nic.

 

Opiszę jak wygląda sytuacja.

W środę zainstalowałem najnowszy sofy.

Wczoraj posłuchałem kilka godzin.

Po czym wołał żeby go podpiąć do gniazdka.

Dziś podpinam do ładowareczki i po ok 2h(może mniej) ekran się zaświecił jakby się już naładował.

Odłączyłem więc go od ładowarki i zadowolony odłożyłem do pudelka z myślą nowy sofy to może szybciej laduje.

 

Teraz go od ok 30 min ładuje i zero odzewu.

 

Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Mayster napisał:

Nad przyciskami z lewej strony jest reset.

Spoko wiem.

Sprawdzałem.

Na szczęście jakieś 3 min temu plajerek przywrócił się do życia.

po odpiąłem go od ładowarki potrzymałem przycisk power jakieś 5 sekund i po jakiejś sekundzie się odpalił.

 

Można iść spać.

 

Mayster dzięki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiBy Music jest w Google Play, ale trzeba zaznaczyć udział w testach beta. Wtedy będzie dostępny update z HiBy Link. :) Odkryłem niewątpliwą zaletę owego ficzeru - playlisty. Jak wiadomo, z poziomu grajka ich nazwy są predefiniowane, natomiast kiedy takową tworzy się przez Linka, to można jej nadać dowolną nazwę i potem pod taką widnieje w grajku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nikt nie zwrócił uwagi na to ze poza zmianami kosmetycznymi ( w tym wersji językowej Polskiej ) i np. pojawieniem się funkcji fade in fade out, do włączania zamiennie z odtwarzaniem bez przerw, wprowadzono wreszcie w wersji finalnej 3.0 oprogramowania dostęp do możliwości wyboru filtra dolnoprzepustowego zaimplementowanego jednego z dwóch w DAC-u tego DAP-a. Pozwala to na wyraźne zmiany w charakterze górnego skraju pasma M1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nikt nie zwrócił uwagi na to ze poza zmianami kosmetycznymi ( w tym wersji językowej Polskiej ) i np. pojawieniem się funkcji fade in fade out, do włączania zamiennie z odtwarzaniem bez przerw, wprowadzono wreszcie w wersji finalnej 3.0 oprogramowania dostęp do możliwości wyboru filtra dolnoprzepustowego zaimplementowanego jednego z dwóch w DAC-u tego DAP-a. Pozwala to na wyraźne zmiany w charakterze górnego skraju pasma M1.

Zauważyłem, ale nie sprawdzałem, jak działa

Wysłane z mojego Moto G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Jakoś nikt nie zwrócił uwagi na to ze poza zmianami kosmetycznymi ( w tym wersji językowej Polskiej ) i np. pojawieniem się funkcji fade in fade out, do włączania zamiennie z odtwarzaniem bez przerw, wprowadzono wreszcie w wersji finalnej 3.0 oprogramowania dostęp do możliwości wyboru filtra dolnoprzepustowego zaimplementowanego jednego z dwóch w DAC-u tego DAP-a. Pozwala to na wyraźne zmiany w charakterze górnego skraju pasma M1.

Jak to nikt? :D Wspomniałem o tym w poście, w którym pisałem o pojawieniu się aktualizacji. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O filtrach dolnoprzepustowych nic nie wspomniałeś, a to wydaje mi się najistotniejszy plus nowego oprogramowania. Od dawna wiedziałem ze chip DAC-a  M1 ma taką funkcję i nie podobało mi się to, że brak było do niej dostępu.

W starszych wersjach softu włączony był na stałe filtr o łagodnym zboczu. Skutkiem była lekko zaokrąglona góra. Teraz jest możliwość wyboru pomiędzy łagodną górą i ostrzejszą.

Edytowane przez MobyDick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shanling chyba kasuje plik po updacie, więc wrzucenie starszego powinno zadziałać.

Sprawdziłem oba filtry, na M50x różnica na granicy percepcji, na MA750 ta ostrzejsza góra fajniej akcentuje talerze. Jednak nie słychać tego aż tak na każdym kawałku. Jak bębniarz kocha talerze to warto pobawić się opcjiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Nolife napisał:

Od maja jestem szczęśliwym posiadaczem Shanlinga M1. Mam soft w wersji 2.0 i boję się udoskonalania czegoś tak niesamowicie dobrego, ale kusi mnie możliwość podostrzenia góry... Czy w razie czego będzie można wrócić z 3.0 do wcześniejszej wersji?

Wydaje mi się, że ostrzejsza góra jest domyślnym ustawieniem filtra w starszych wersjach FW. :) Ze swojej strony jednak mogę polecić update'y, zawsze kilka dodatkowych ficzerów do ustawienia wleci. ;) Z downgrade raczej nie powinno być problemu.

Gratuluję wyboru M1. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, daviox napisał:

Wydaje mi się, że ostrzejsza góra jest domyślnym ustawieniem filtra w starszych wersjach FW. :) Ze swojej strony jednak mogę polecić update'y, zawsze kilka dodatkowych ficzerów do ustawienia wleci. ;) Z downgrade raczej nie powinno być problemu.

Gratuluję wyboru M1. :D

Z tego co na head-fi czytałem to właśnie filtr łagodzący był domyślny. Ostatnio na tyle rzadko go słuchałem, że musiałbym wgrać poprzednie FW i porównać, a mi się nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszę bardzo wyraźne różnice prezentacji góry w zależności od wyboru filtra. Sporo tu może zależeć od słuchawek. Jestem praktycznie przekonany że wcześniej na stałe był włączony filtr łagodniejszy. Przynajmniej w moim egzemplarzu. Daleki byłbym od twierdzenia o wyższości jednego nad drugim. Sporo tu może zależeć od doboru słuchawek, własnych preferencji, rodzaju muzyki i konkretnych nagrań. W końcu nie przypadkowo jest możliwość wyboru w tym chipe DAC-a jednej z dwóch opcji. Nie znalazłem żadnego powodu dla którego 2.0 miałby mieć jakąś przewagę nad 3.0. Wprowadzono tylko trochę nowych opcji, nie psując z tego co było.

Edytowane przez MobyDick
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności