Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 29.05.2017 o 21:39, Jaro54 napisał:

nie wiem co Ty masz za słuchawki lub uszy? U mnie nawet na 150 Ohm słuchawkach powyżej 85/100 nie da sie słuchać, zbyt głośno jest. Na high gain nawet niżej

Raczej po za Onkyo nic nie ma szans 

Może to ten spisek z unijną głośnością maksymalną. Mój jest z oficjalnej polskiej dystrybucji i na mniej skutecznych słuchawkach mobilnych o niskiej impedancji, do głośnego łojenia często zbliżam się do 100% głośności. Twoje być może są wzmocnione na rynek Amerykański. Przy słuchawkach superlux hd669 ( 56 Ohm ), które nie należą do bardzo nisko skutecznych czasem głośność bardzo wysoka nie jest możliwa. Szczególnie jeśli używam M1 jako odbiornik bt do oglądania TV. To nie zmienia faktu że zawsze jest dostępna duża głośność i nawet przy pełnym wysterowaniu głośność zawsze pozostaje wystarczająco duża. Do tego po wprowadzeniu korekcji EQ głośność zawsze nieco spada na tym DAP-ie. Nie korzystam z tego często, lecz przy niektórych słuchawkach jest to korzystne. Moc na wyjściu maksymalna ( teoretycznie ) nie zawsze odpowiada maksymalnej głośności. Moc zwykle jest podawana dla jakiegoś poziomu zniekształceń. Na niektórych urządzeniach łatwo można przesterować sygnał wyjściowy a na innych nie da się do tego doprowadzić. Wszytko wskazuje na to że M1 należy do tych drugich, co limituje maksymalną głośność. Stwierdzam że do napędzania wymagających dużych mocy wzmacniaczy słuchawek M1 średnio się nadaje, bo nie do tego został on stworzony. Do tego przydał by się mu zewnętrzny, mocniejszy wzmacniacz lub DAC-Amp dla którego byłby źródłem dźwięku w postaci cyfrowej.

edit Przykładem słuchawek do których M1 jest trochę za słaby są Unitry SN-50. Nominalnie impedancja 32 Ohm, z kablem z mikrofonem do telefonu. Maja jednak dość niską skuteczność i wymagają korekcji dodającej basu. Przy słuchaniu po bluetooth przy cichszych programach bywa ze głośność jest niewystarczająco wysoka przy ustawieniu maksymalnym.

Edytowane przez MobyDick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MobyDick napisał:

I tu się zgodzę że 70% głośności zwykle wystarcza przy dość skutecznych słuchawkach do normalnego słuchania muzyki. Jednak na tych słuchawkach na innym urządzeniu przy tej samej głośności mam 20% wzmocnienia, a jego moc nominalna jest tylko kilka razy większa.

Jak sam piszesz kilka razy razy 20% daje 100% lub więcej na M1. Więc nie pisz, że jest cichy.Przy 70-75 jest już naprawdę głośno powyżej słuchanie nie jest już przyjemne. Ja głównie słucham na MF100-60 ohm, Takstar 80Pro - 60 ohm, i nie mam problemów. Nie żądaj by takie maleństwo uciągnęło 300 ohm lub wyżej słuchawki. Ja nie uważam go za cichy a jeśli masz takie wrażenie może do laryngologa idź i sprawdź słuch. I nie jest to złośliwość, bo ja 55-latek lepiej od ciebie chyba sporo młodszego lepiej słysze, a to raczej powinno być na odwrót

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większości wystarcza. Ja jestem zadowolony. Bałem się, że będzie dużo gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy mniej skutecznych słuchawkach, gdzie potrzeba większych głośności, gain ustawiam na high. Przy bardziej skutecznych  na low :) . Rożnica nie jest jednak duża. Zdarzało mi się również ustawiać ogranicznik głośności na 80% przy skutecznych słuchawkach. Ze zmianami konfiguracji nie mam problemu. Z tego co pamiętam M2s ma 3 poziomy gain.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD669 i M50x mają podobny poziom skuteczności (SL 98 dB, ATH 99 dB), głośności powinno stykać, a jak ich poprawnie nie może wysterować, to nie dziwota, ale po to ma USB DAC, żeby puścić sygnał po mocniejszym sprzęcie :D

Znajduję sprzeczne opinie, jedni w dokach prawie limit głośności osiągają, inni HD600 podpinają i twierdzą, że da się słuchać.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym jak oni podają tą skuteczność to chyba jak im się napisze. Wiele dokanałówek o skutecznosci nominalnie tej samej co HD669 gra duzo głosniej. Pewnie dlatego że podają ją mocowo i przy wyższej impedancji grają znacznie ciszej przy tym samym napięciu. SN-50 ma mieć skuteczność 100 dB, a na ucho graja przynajmniej kilkanaście decybeli ciszej od HD669. Superlux HD562 ma skuteczność nominalnie 101 dB i impedancję 70 Ohm, a grają naprawdę dużo głośniej. Xiaomi Mi Headphones mają skuteczność 98 dB i są bardzo głośne. Te liczby podawane przez producentów są mało miarodajne. Szczególnie kiedy nie podają w jaki sposób są mierzone. Jeden podaje skuteczność przy 1 kHz gdzie ma ich charakterystyka dołek, inny średnią w całym pasmie a inny maksymalną dla jakiejś częstotliwości, która przypada np na 30 Hz.

Edytowane przez MobyDick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z posiadaczy M1 testował już update dodający obsługę HiBy Link?

---

Zaktualizowałem. Od wersji 2.0 różni się tylko wsparciem HiBy Link i drobnymi zmianami kosmetycznymi w wyglądzie zegara na ekranie blokady.

Update dodaje całkiem fajny ficzer, a sama aplikacja na andka jest dość intuicyjna, jest dostęp do biblioteki, folderów, można wyszukiwać utwory i dowiedzieć się nieco więcej o samym pliku.

Po aktualizacji kasuje nam playlisty i listę ulubionych, więc trzeba dodawać od nowa.

Podsumowując, jeśli ktoś nie potrzebuje wspomnianej wyżej funkcjonalności, to może zostać przy wersji 2.0, w innym wypadku jak najbardziej polecam. :)

Edytowane przez daviox
krótki opis zmian po aktualizacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń i pomiarów sprawa wygląda następująco w moim egzemplarzu. Ten DAP ładuje się przez większa cześć czasu stałym prądem na poziomie 0,47 A. Dopiero pod koniec ładowania prąd ładowania stopniowo spada do zera. Dzieje się tak najwyraźniej zarówno przy podłączeniu do ładowarki jak i gdy działa on jako DAC-AMP i pamięć USB. Kiedy jest używany w trakcie ładowania prąd jest zawsze taki sam. Czas wydłuża się i to dość nieznacznie na skutek pobieranej energii na jego funkcjonowanie. Pełne naładowanie osiąga gdy nie jest włączony po niespełna 2,5 godzinach ( wtedy prąd ładowania spada do zera, wskazania pełnego naładowania pojawiają się trochę wcześniej ). Wynika z tego że jeśli port USB jest w stanie dostarczać 500 mA bez istotnych spadków napięcia to jego większy amperaż nic nie wnosi. W praktyce dobra ładowarka 700 mA w zupełności wystarcza ( 500 mA również powinno wystarczyć jeśli jest dobrej jakości ) i porty USB 2.0 również mogą być wystarczające. Sam port USB mimo złącza typu C w M1 to tylko USB 2.0 z obsługą OTG. Podłączony do dobrego wejścia USB 2.0 w komputerze ładuje się niemal równie szybko jak do ładowarek 2A. Czas może się wydłużyć gdy podłączymy go do huba USB lub gdy komputer ograniczy prąd na tym wyjściu dla zapewnienia stabilnej pracy innym urządzeniom. Problem może tkwić również w zaśniedziałych stykach portu USB w komputerze. Ma się to trochę nijak do tego co deklaruje producent. Może wczesne egzemplarze zachowywały się inaczej. Sporo tu może zależeć od użytego ogniwa w DAP-ie i jego stanu. U mnie wygląda na to ze jego pojemność jest chyba ponad 1000 mAh i jego stan i jakość są bardzo dobre. Kiepskiej jakości ogniwa podłączone do tego samego układu ładującego mogą dawać się ładować pełnym prądem tylko przez chwilę i potem spada on stopniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. W sumie w oparciu o to, co piszesz, ciekawi dodana ładowarka 1A, skoro 0.5A by starczyła.
Ja ostatnio ładowałem z Huba z podkładki chłodzącej i też około 2.5 h się ładował.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta ładowarka była na pewno dodana przez Shanlinga? Może to był gratis od sklepu? Nie spotkałem się z wykazem w którym była by dodawana ładowarka do zestawu. Sam producent zaleca stosowanie ładowarki 2A, choć wydaje się to nie mieć sensu. Pierwotnie wg specyfikacji były 3 krótkie kabelki, które umożliwiają również ładowanie. W tym 2 OTG. Jeden z obu stron z wtyczkami typu C a drugi z jednej strony z mocro-USB. Ostatni z tego co widzę zrezygnowano z nich i jest tylko jeden kabel Do ładowania i transmisji danych z jednej strony z wtyczką USB typu A. Jest on za to dłuższy. Stosowanie ładowarek o wyższym amperażu nie jest w żaden sposób szkodliwe. Stosowanie ładowarki o amperażu na styk gdy ładowarka jest marnej jakości może ją doprowadzić do uszkodzenia. Często jest tak że taka ładowarka może wytrzymać maksymalny prąd niezbyt długo. Jeśli jest dobrej jakości to pełne nominalne obciążenie nie powinno stanowić problemu. Może mu jednak towarzyszyć już wyraźny spadek nacięcia. Dlatego użycie mocniejszej przy niezbyt pewnej jakości jest uzasadnione. Obecnie żadko już spotyka się w sprzedaży ładowarki USB o mniejszym amperażu niż 1A. Dlatego jeśli już, to wyposażanie tego DAP-a w coś jeszcze słabszego nie miało by sensu i było by nadmierną oszczędnością.

 

Takie huby w podkładkach które umożliwiają podłączenie jednego urządzenia to w praktyce tylko przedłużacz podłączony do wyjścia USB komputera do którego linii zasilania jest podłączony wentylator, a moc pobierana przez niego jest zwykle znikoma.

 

Warto zwrócić uwagę na to że moc pobierana przez M1 jest niemal stała. Przy nieco większym napięciu z portu USB z którego jest ładowany, prąd pobierany jest nieco mniejszy i odwrotnie. To właśnie sprawia że czas ładowania  jest zwykle bardzo podobny przy podłączeniu do różnych źródeł.

Edytowane przez MobyDick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Świerze info - wyszedł oficjalny, stabilny update w wersji 3.0 do M1 ;)

Zaktualizowałem:

-dodany język polski

-możliwość zmiany trybu pracy LPF

-transparentny pasek statusu (fajny bajer, ale się zlewa z niektórymi okładkami, co utrudnia czytelność)

Edytowane przez daviox
dodanie spostrzeżeń własnych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności