Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Przestałem ogarniać wasze ostatnie posty bo kolega się zapytał o sytuacje że puszcza muzykę z telefonu dokładnie Tidala do M1 a do M1 ma podpięte kablem słuchawki i z nich słucha muzyki. Więc z telefonu idzie czysty sygnał dźwiękowy w najlepszej jakości potem przejmuje go M1 ten przetwarza to i puszcza na słuchawki po swoich bebechach więc za dźwięk odpowiada tylko M1 o ile telefon obsługuje przesył bezstratny po bluetooth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pytał czy może z telefonu zmieniać ustawienia dźwięku. Sam chyba nie za bardzo wie czego chce. Najprościej M1 służy za słuchawkę BT (z wpiętymi słuchawkami) i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jouhou napisał:

Sygnał może (i musi) być przetworzony tylko przez M1, bo po bt leci cyfra, nie ma siły inaczej. DAC w telefonie nie ma nic do gadania w tej sytuacji. Co do telefonu, to ja rozumiem że chodzi o streaming, którego M1 raczej nie oferuje.

 

Dzięki, dokładnie o to mi chodziło. Telefon jako źródło muzyki z tidala. Jestem za mało techniczny żeby to precyzyjnie ubrać w słowa.

 

A porównywał ktoś może SQ m1 z którymś dragonflajem?

 

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co? M1 to DAP a ważka to nie DAP. Porównanie bez sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to po co? Skoro można używać go i jako DAC i jako DAP to chciałby wiedzieć jak się sprawuje jako ten pierwszy. A skoro nie obsługuje streamingu to chciałbym go używać też jako ogniwa pośredniego między telefonem a słuchawkami.

 

Miałbym jedno urządzenie do słuchania plików, które mam w kolekcji i reszty z usług streamingowyvh.

 

Wiem, że nie piszę krystalicznie jasno, ale strasznie nie kumasz ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zdzichon napisał:

Jak to po co? Skoro można używać go i jako DAC i jako DAP to chciałby wiedzieć jak się sprawuje jako ten pierwszy. A skoro nie obsługuje streamingu to chciałbym go używać też jako ogniwa pośredniego między telefonem a słuchawkami.

 

Miałbym jedno urządzenie do słuchania plików, które mam w kolekcji i reszty z usług streamingowyvh.

 

Wiem, że nie piszę krystalicznie jasno, ale strasznie nie kumasz ;)

To pożycz od kogoś i sprawdź Całkiem fajny jako DAC A ważki nie miałem więc nie porównam. Jaki streaming ? Nigdy nie było mowy w przypadki M1 o streamingu. Nie ma androida więc nie ma mowy o streamingu. Ale jako słuchawka wielofunkcyjna BT nadaje się. Po co tyle kombinować?

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe kombinuję, bo mnie życie zmusza. Operuję na ograniczonym budżecie i szukam najlepszego dla siebie rozwiązania. 

 

Uwielbiam streaming ale w pracy mam firewalla na spoti i tidala, więc rozwiązaniem jest mobilny dostęp. Na telefonie mam 20 GB internetu, więc spokojnie starcza. Tyle że note4 gra tak sobie, delikatnie mówiąc. A telefony grające dobrze są słabe jako telefony.

 

Obecnie mam DF Black, ale czemu nie miałoby być lepiej jeśli może być? ;)

 

Więc się zastanawiam między redem a m1. Brałem pod uwagę też Shanling up, ale na razie słuch o nim zaginął i czekam na więcej recenzji.

 

Wyczerpałem temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli funkcja DAPa jest zbędna to UP i temat zamykasz. Słuch nie tyle co zaginął, a jest słabo z dostępnością i czekamy na produkcję. Jest recenzja u Fatso, a wkrótce powinien Audiofanatyk opublikować swoją. Był też na meecie ostatnim, będzie w Warszawie w tą sobotę. No i można też zawsze wypożyczyć, więc problemu specjalnego nie ma z zapoznaniem się ze sprzętem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Note 4 i M1 sprawdzałem jako słuchawkę BT i daje radę. Więc mogę z czystym sumieniem polecić M1(mam go od 30 stycznia i nie mam powodów do narzekania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem jak II gen ale pierwszą bez problemu. To miłego słuchania. Może czas założyć Fanklub Shanling? Jest nas co raz więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł dziś do mnie Shanling M1. A więc tak...

 

Jakość wykonania bardzo dobra, wszystko ładnie spasowane, kółeczko fajnie klika, więc łatwo wyczuć obrót. Nawiguje się płynnie, nic nie muli, gapless playback również bezbłędny. Ekran soczysty, czcionki wygładzone, a okładki płyt i "drewniana" skórka cieszą oko. Początkowo miałem odruch chodzenia po menu tymi strzałkami z boku, a nie kółkiem i przez to ciągle sobie utwory przełączałem... Ale pomału zaczynam panować nad instynktami. ;)

 

Do szczegółowej oceny brzmienia potrzebowałbym więcej czasu, ale już pierwsze dźwięki wyraźnie dały mi do zrozumienia, że to jednak trochę wyższa półka niż FiiO X1 II. Od integry w laptopie też gra lepiej :P, więc dodatkowo ma potencjał na fajnego DACa, żeby sobie czasem coś "na roboczo" z komputera odsłuchać.

 

Wracając jeszcze do kwestii softu - jest on w gruncie rzeczy bardzo podobny do tego w FiiO. Nawet układ menu identyczny. Po prostu działa to wszystko lepiej. Aż strach pomyśleć, co to byłby za odtwarzacz, gdyby wsadzić mu Rockboxa...

 

Niestety w tej beczce miodu nie zabrakło łyżki dziegciu.

Po pierwsze, Shanling szumi z moimi Brainwavz M3 dokładnie tak samo, jak to było w przypadku FiiO. W cichszych fragmentach nagrań wyraźnie szum się przebija, a co dopiero między utworami lub na pauzie... Po drugie, trafił mi się lekko uwalony egzemplarz. Ma brzydkie pęknięcie na boku obudowy. :(

 

Tak czy siak, będę musiał go odesłać, ale w związku z tym mam dylemat. Reklamować i prosić o wymianę na egzemplarz niepopękany, czy po prostu go zwrócić, bo szum mnie wykończy. Ech. Zastanawiam się, co by tutaj można zaradzić na ten szum (wymiana słuchawek mi się nie uśmiecha). Może wpiąć jakąś regulację głośności. Ale czy to nie zepsuje brzmienia...

 

Samo obcowanie z tym grajkiem sprawia taką frajdę, że gdyby nie ten przeklęty szum, to bym się w ogóle nie zastanawiał, czy go sobie zatrzymać...

 

No i jeszcze to pękniecie na obudowie. Co za pech.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi coś świta, że ktoś tu miał podobną rysę/pęknięcie, ale temat ma 20 stron... Tak czy siak - szok, zlazło! Mocniej trzeba było potrzeć. Rysę imitowało perfekcyjnie i to taką całkiem konkretną. :D

 

No to pozostaje kwestia szumu. Brainwavz M3 (115 dB, 20 Ω) są słuchawkami, które grają głośno od byle pierdnięcia i lubią eksponować szumy źródeł. Chyba tylko ta komiczna integra w laptopie i ewentualnie Clipy z Rockboxem grają mi z czystym tłem. Shanling, podobnie jak FiiO lub słaby smartfon, szumi dość głośno. :(

 

Gain oczywiście low. Z tym wyższym by mi chyba głowę rozsadziło. Większość nagrań słucham z regulacją 15/100 i jest wystarczająco głośno. Z korektora pod żadnym pozorem nie korzystam, EQ off.

 

 

EDIT:

Sprawdziłem jakieś badziewne dokanałówki Sony od telefonu. Szumu nie ma, a podobną głośność uzyskuję mniej więcej 10 poziomów wyżej, 25/100. To niestety potwierdza, że M3 są dość wrażliwe.

Edytowane przez Nolife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie szumi na żadnych podpietych słuchawkach. Słuchałem na MF100, TripleFi 10 Pro, Dunu Alpha, KZ ZST, KZ ED9, Klipsch Custom 3, Klipsch Reference on ear, BossHiFi B8, MeeAudio M6 Pro. Na żadnych nie miałem szumów. Też nigdy nie używam EQ, a słuchałem na Low i High. Jeśli ci M1 pasuje to może słuchawki zmień? Wg mnie (a widzę, że te same masz obserwacje) bardzo udany maluch. Jeśli M2s będzie tak samo udany Shanling może sporo namieszać dając dobry dźwięk za bardzo rozsądne pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dopisuje się i ja. U mnie gra jako bt adapter z isine. Dobre i super wygodne połączenie. Wygrał z AK xb10 w szybkim porównaniu przed zakupem. Bardzo fajny mały player.

M.


Sent from my iPad using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2017 o 15:10, gregdezet napisał:

:P

 

wracając do samego grajka, całkiem fajny sprzęcik. brakuje mi tylko możliwości regulacji samej głośności kółkiem przy wyłączonym ekranie i blokadzie pozostałych klawiszy. Mayster, jako dystrybutor może zasugeruj producentowi implementację takiej funkcji w przyszłych FW? :) coś na kształt FiiO, gdzie można wybierać które klawisze są dostępne przy wyłączonym ekranie.

 

W wersji oprogramowania 2.0 jest już taka opcja. Szkoda że ten DAP nie obsługuje plików .cue . Coś w stylu rockboxa na to urządzenie było by naprawdę dobrym pomysłem.

Znacie może jakiś sensowny program ( najlepiej darmowy ) którym można łatwo podzielić plik .flac + .cue na pojedyncze pliki .flac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało te z Shenzen możesz brać. Mój z Massdropa też stamtąd szedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności