Skocz do zawartości

Shanling M1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, paratykus napisał:

Nie da się. Puszczam muzę z Lumii to gra na zewnętrznym głośniku, a w M1 cisza ;)

Ja zapomniałem jak się w Windowsach ustawia się. One jak japka mają problem z BT. Nie masz jakiegoś Andka na podorędziu? W Androidzie to bardzo proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam.Rozstałem się z Andkiem 2 lata temu. Dosyć miałem "czyszczenia", optymalizowania, zabijania procesów itp. a i tak każdy fon po pewnym czasie mulił jak stary Arab po tygodniu bez wody na pustyni. Lumii nie mogę sparować z M1, ale za to chodzi jak w dniu zakupu, a jedyne co zrobiłem to kilka razy wyczyściłem cache przeglądarki.

 

koniec OT.

 

edit:

 

Nie wiem co źle robiłem wcześniej, ale już gra jak złoto - M1 jako odbiornik fona po BT :)

 

eidt 2: banalna sprawa była.Odtwarzanie przez BT w Lumii - miałem ustawiony na zero poziom głośności.

Przez grubą ścianę ( taką z kominem ) gra i nic nie gubi, ale jak odejdę dalej, tak z 5 metrów i stanę za ścianą z kominkiem ( więc są dodatkowe warstwy ) to gubi zasięg, ale zaraz łączy się z powrotem jak tylko się wychylę.

 

Ogólnie to się zachęciłem. Chyba tego Avantree Saturn Pro 2x spróbuję.

Tylko co to jest u Ciebie "2x" ? Masz dwa egzemplarze czy to symbol urządzenia ? W sprzedaży jest tylko "Pro" bez "2"x"

 

Edytowane przez paratykus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, paratykus napisał:

Ogólnie to się zachęciłem. Chyba tego Avantree Saturn Pro 2x spróbuję.

Tylko co to jest u Ciebie "2x" ? Masz dwa egzemplarze czy to symbol urządzenia ? W sprzedaży jest tylko "Pro" bez "2"x"

 

Dwupak dwie sztuki Saturna Pro.wychodzi po 30 $ za sztukę a nie 40$. W Polsce Avantree Polska sprzedaje po 199 PLN za sztukę, a więc zamawiając u producenta bezpośrednio oszczędzasz ok 40% :) Chyba dobra oszczędność na 3 pary tanich porządnych chińskich słuchawek zostanie :) 

1 godzinę temu, michalkorona napisał:

Możecie go porównać do fiio x3 I? Duży skok jakościowy?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
 

Musisz znaleźć kogoś kto miał X3 I ja mogę porównać do x1 I i X5 III i bliżej dźwiękowo mu do X5 niż X1. Więc chyba będzie lepiej również niż X3 I, ale to tylko moje domniemanie. Nie słyszałem aby ktoś określił X5 III jako gorszy w stosunku do X3 I, więc i M1 będzie postępem w stosunku do X3 I

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je wykorzystuje jako transmiter-receiver do sprzętu stacjonarnego, m.in do tv. Możesz 1 szt zamówić 39,90$ kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji żeby na ekranie blokady wyświetlało nazwę piosenki? Tzn tam gdzie jest zegar po jednym naciśnięciu przycisku power? Bo nie znalazłem takie opcji

 

 

Edit:

dobra na nowym oprogramowaniu już mam. Fajna jest ta opcja żeby z zewnętrznych urządzeń przesyłać dźwięk na odtwarzacz to nawet mi z komputerem działa :) 

Edytowane przez michalkorona
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli posumowując, gdybyście mogli potwierdzić:

 

M1 działa jako DAC do telefonu po BT? M1 przejmuje wtedy przetwarzanie sygnału omijając całkowicie Androida? Czy trzeba korzystać z third party rozwiązań typu UAPP?

 

Mogę streamować sobie z niego Tidala lossless sterując wszystkim z telefonu? Działa to sprawnie? Nie będę się irytował?

 

Czy ktoś może porównać dźwięk M1 z takim Dragonfly Black albo Red?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Czy gapless w M1 działa bez problemu dla wszystkich formatów? Zależy mi głównie na plikach ogg. Dla mnie jest to kluczowa funkcja, w przeciwnym razie nie będę brał w ogóle tego grajka pod uwagę.

 

Drugie pytanie, mniej istotne, czy jest opcja typu "reverse stereo channels" w ustawieniach dźwięku? Bo noszę lewą słuchawkę w prawym uchu, a prawą w lewym... Jeśli nie, to trudno. Zawsze mogę przekonwertować Foobarem moje flaczki do ogg z opcją zamiany kanałów...

Edytowane przez Nolife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z ogg ale z flacami działa. Nie szukałem ale z tego co pamiętam (na tydzień M1 wyemigrował) nie zauważyłem takiej opcji

Brawo mp3store, wreszcie M1 w ofercie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale mi chodzi o sytuację, w której streamuję przez telefon tidala i przesyłam po bt na m1 do którego mam podpięte słuchawki po kablu.

 

Czy sygnał jest przetwarzany wtedy tylko przez M1 omijając daca w telefonie?

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu i tu. I telefon i M1 przetwarzają sygnał. Możesz sterować z M1 i z telefonu. Ale chyba z telefonu niepotrzebne, bo po to masz M1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sygnał najpierw pójdzie przez wolfsona w telefonie, potem dopiero przez kostkę w shanlingu? Więc sygnatura dźwięku będzie czymś wypadkowym? Dobrze rozumiem?

 

Czyli lepszym rozwiązaniem na poprawę dźwięku z telefonu będzie zwykły dac na kablu przez UAPP, żeby całkiem ominąć elektronikę w telefonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podłączyć kabelkiem M1 z telefonem i po BT do słuchawek puścić sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał może (i musi) być przetworzony tylko przez M1, bo po bt leci cyfra, nie ma siły inaczej. DAC w telefonie nie ma nic do gadania w tej sytuacji. Co do telefonu, to ja rozumiem że chodzi o streaming, którego M1 raczej nie oferuje.

 

Z tego co czytam nie ma line out - parował ktoś przez dziurkę słuchawkową z ampem, np. B1? Dobrze się sprawuje w takiej sytuacji?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności