Skocz do zawartości
  • 0

Wygodne sluchawki do pracy w halasie/glosnym pomieszczeniu.


mamut103

Pytanie

(Polskie znaki usuniete specjalnie poniewaz cos sie krzaczy forum- przynamniej u mnie na komputerze zamiast PL znakow wyskakuja pytajniki i krzaczki)

Czesc wszystkim!

Musicie mi pomoc. Szukam sluchawek do pracy w halasie- pracuje przy samochodach i dziennie spedzam minimum 5-6 godzin przy maszynie polerskiej ktora buczy i buczy i daje po uszach. Szukam sluchawek ktore:

1. Odetna mnie jak najlepiej od halasu i dzwiekow z zewnatrz,

2. Beda wygodne i nie beda meczyc podczas noszenia ich po 8 godzin dziennie (oczywiscie z jakimis przerwami),

3. Beda stabilnie lezec na glowie i nie spadac podczas ruchu.

4. Bede mogĹ szybko je zdjac kiedy przyjdzie mi z kims w danej chwili porozmawiac.

5. Mile widziany bluetooth- ale to nie jest konieczna opcja moglbym bez tego zyc.

 

Po przewertowaniu forum natrafilem na podobny temat i tam wybor padl na Etymotic HF5- bylbym na nie zdecydowany, gdyby nie to, ze nie idzie ich wygodnie zakladac i zdejmowac. Nie wiem tez jak zniose ich obecnosc w uszach- dawno temu testowalem jakies zwykle doki i bolaly mnie od nich uszy.

 

Na co dzien uzywam Sennheiserów HD595, ktore pod wzgledem wygody sa perfekcyjne dla mnie- zdarzaly sie dni kiedy mialem je na glowie przy komputerze po 14 godzin i nie czulem zmeczenia- zarowno ich brzmieniem jak i wygoda- niestety do pracy sie nie nadadza bo sa otwarte.

 

Mozecie mi cos zaproponowac o wygodzie zblizonej do HD555/595 i izolacji Etymotica?

 

Budzet w miare rozsadku. Nie mam problemu, aby wydac na sluchawki 1000zl jezeli sa tego warte, ale jezeli znajdziemy cos za 300-400zl lub mniej to nawet lepiej. Zrodlo po kablu to Ipod Nano 2G z rockboxem oraz Nokia Lumia 930.

 

Pomocy! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Napisz do @Perula PW odnośnie słuchawek opartych o ochronniki słuchu.Kiedyś widziałem na forum tą konstrukcje i wydaje mi się,że spełnia wymagania.W budżecie na pewno się zmieścisz (u niego).Jednak nie jestem pewien czy się podejmie więc napisz PW ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przy stałym hałasie tylko sprzęt ANC, bo inaczej to na tradycyjnych będziesz słuchał za głośno i zniszczysz sobie słuch.

Warto żebyś wiedział, że z komórkami słuchowymi jest jak z mózgiem - nie regenerują się.

 

Bose jest spoko, ale ta cena .... Do roboty i do tyrania polecam coś tańszego co i da się słuchać i tłumienie ma OK : SnaBOvertone HS-ANC41M.

Daleko szukać nie musisz. Jest w ofercie mp3store :

 

http://www.mp3store.pl/article/a/b/c/d/2014200779606142905?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na pewno chciałbym gotowca. Nie interesują mnie raczej słuchawki robione przez kogoś. Wiem, że potrzebuję coś z mocnym tłumieniem pokroju Etymotic lub właśnie wspomóc się ANC :) Bose w salonie przekraczają grubo 1000zł, Zaczynam czytać o tych SnaBovertone, a Was proszę jeszcze o jakieś propozycje :) Problem jest z odsłuchem taki, że mediamarkt czy inny sklep nie stworzy mi takich warunków jakie mam w pracy- więc niestety muszę zakupić w ciemno sugerując się opiniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Snaby były testowane w pr.tel.Pan Gadżet czy jakoś tak.Za zagłuszacz robił młot pneumatyczny i dały radę. Dźwiękowo przegrały z droższymi ale tłumieniem nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moje uszy niezbyt tolerują dokanałowe słuchawki, w przeciwnym razie wybrałbym Etymonic HF, wydaje mi się że nawet jeżeli by te doki leżały w uszach dobrze to 8 godzin dziennie w ten sposób nie będzie zdrowe.

 

W żadnych nie będzie zdrowe. Po 1-2 godz. słuchania wskazana jest przerwa, minimum 15 minut.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, zgadza się :) Ale co innego jak masz słuchawki wciśnięte głęboko w kanał, nic nie oddycha i gra, a co innego jak te słuchawki leżą na uszach, jakaś tam cyrkulacja powietrza jest- wiemy o co chodzi :) Ktoś ma może jeszcze jakieś ciekawe propozycje? Przemyślenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sam kupiłem Samsung Level Over jakiś czas temu. ANC może nie jest idealne, ale na pewno działa. Same słuchawki może super "audiofilskie" nie są, ale na pewno mogą się podobać. Powystawowe albo używane spokojnie do kupienia poniżej 500 zł. Do tego dochodzi cała seria Audio Technica ANC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ANC dobrze się sprawdza właśnie przy niskich częstotliwościach, czyli właśnie takich słuchawek powinieneś szukać. Jeśli przy okazji mają też dobre tłumienie pasywne to jeszcze lepiej.

Miałem kiedyś Sennheisery PXC150 i jak szedłem przy ulicy, to słychać było tylko szum opon na asfalcie, a silników prawie wcale, nawet samolotu nie słyszałem.

Poszukaj jakichś słuchawek które spełniają twoje wymogi ergonomiczno-użytkowe, a jeśli dźwiękowo będą kiepskie to mogę spróbować to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam qc25 i bardzo sobie chwale. Anc najlepsze na rynku. Qc35 znacznie cięższe. Tylko akumulator wbudowany.

Bierz qc25 z Allegro jakieś używane. Za 750 płn wybitna słuchawka.

 

M.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bałbym się chyba słuchawek nafaszerowanych elektroniką używanych :) Muszę gdzieś uderzyć do salonu na przymiarkę. Powiedz mi jak mocno działa w nich anc i jak dobrze tłumią wyłączone? Przykładowo takie domowe sprawy typu mikser/odkurzacz/wiertarka itp anc wyciszy do zera lub prawie do zera? Czy jednak będzie to słychać tyle że przytłumione? Nie ukrywam, że idealną opcją była by cisza absolutna, ale to chyba bez dokanałówek nie osiągalny temat.

Edytowane przez mamut103
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam qc25 i bardzo sobie chwale. Anc najlepsze na rynku. Qc35 znacznie cięższe. Tylko akumulator wbudowany.

Bierz qc25 z Allegro jakieś używane. Za 750 płn wybitna słuchawka.

 

M.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Wybitne to one mogą mieć tłumienie (przy założeniu że ANC sprawdzi się w takich warunkach bo nie wszędzie się sprawdza) ale brzmienie z wybitnoscia wiele wspólnego nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widzę ze rynek słuchawek które w 100% odcinają od otoczenia jest niesamowicie lichy! :(

Do odcinania od halasow w pracy są tzw. ochronniki sluchu - słuchawki robią to ew. jako dodatek do podstawowego zastosowania którym jest sluchanie muzyki. Jest dostępna w miarę pokaźna kolekcja słuchawek z biernym lub czynnym tlumieniem dźwięku ale w wypadku tych pierwszych niekoniecznie nadają się do noszenia przez 8h a w wypadku tych drugich cierpi albo jakość dźwięku albo jakość tłumienia. Jeśli chcesz kupić coś z drugiej grupy to byłbym ostrożny z zakupem używanych - nie ze względu na to że się mogą zepsuć a raczej na to że w Twoich specyficznych warunkach nie do końca mogą się sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Posiadam Bose qc25. Bardzo dobre o ile nie najlepsze ANC. W komunikacji publicznej sprawdza się bardzo dobrze. To nie jest tak, że wszystko wycisza ale te dźwięki które docierają nie przeszkadzają albo są niwelowane przez muzykę ze słuchawek. Super wygodne, wykonane z dobrych materiałów. Plusem jest zasilanie przez jedną baterię AAA. Wytrzymuje ona 20-30 godzin w zależności jaką ma pojemność. Jeżeli masz zapasowego paluszka i jeszcze zainwestujesz w baterie akumulatorki, to dużo lepsze rozwiązanie niż wbudowana bateria. Dźwięk niewarty kwoty jaką musimy wyłożyć na nowe słuchawki ale dałbym 600-700 za używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję wszystkim za wskazówki i podpowiedzi. Na razie kupiłem "po taniości" chińskie słuchaweczki QCY QY19- bluetooth 4.1, aptx, dokanałówki, a nawet jakieś CVC 6.0 Noise Cancelling :D Chińska myśl technologiczna za całe 20 dolarów z przesyłką. Będą mi służyć dopóki nie wypróbuję Etymotic HF i Bose QC25/35. Snaby odpuszczam, poczytałem o nich chciałbym docelowo coś lepszego jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Posiadam Bose qc25. Bardzo dobre o ile nie najlepsze ANC. W komunikacji publicznej sprawdza się bardzo dobrze. To nie jest tak, że wszystko wycisza ale te dźwięki które docierają nie przeszkadzają albo są niwelowane przez muzykę ze słuchawek. Super wygodne, wykonane z dobrych materiałów. Plusem jest zasilanie przez jedną baterię AAA. Wytrzymuje ona 20-30 godzin w zależności jaką ma pojemność. Jeżeli masz zapasowego paluszka i jeszcze zainwestujesz w baterie akumulatorki, to dużo lepsze rozwiązanie niż wbudowana bateria. Dźwięk niewarty kwoty jaką musimy wyłożyć na nowe słuchawki ale dałbym 600-700 za używane.

To w tej cenie dostaniesz słuchawki o znacznie lepszym dźwięku np audiotechnica anc 70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności