Skocz do zawartości

AudioQuest JitterBug


Muniek1804

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś ma doświadczenie z tym filtrem USB, np. w parze, z którymś z Dragonfly'ów? Rzeczywiście zachodzi poprawa jakości dźwięku i zmiana jego sygnatury (ocieplenie)? Zastanawiam się, czy warto inwestować środki na zakup tego "robaka" ;)

Edytowane przez Muniek1804
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta... yhy... jak Ci USB szumi to można się spodziewać zmian...

 

Raczej nie słyszę żadnych szumów (pojawiają się jedynie pewne zakłócenia, kiedy wybudzam lapka z hibernacji i puszczam muzykę z wcześniej nie zamkniętego odtwarzacza, po restarcie programu jest ok, więc to raczej kwestia software), chyba że są to jakieś mikro szumy, których nie słychać, ale w sposób tajemny wpływają na charakterystykę dźwięku ;)

 

Czyli gra nie warta świeczki i lepiej zainwestować w coś innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A ja powiem tak: mam i sobie chwalę. Pierwszy zawód wyuczony to elektronik systemów komputerowych więc w magię nie wierzę, ale też i Jittebug nie robi żadnej magii z transmisją danych po USB - usuwa po prostu zakłócenia idące po masie wtyku które przenoszą się na urządzenie na drugim końcu i wpływają na analogową część toru audio (na samym końcu).

Co ciekawe działa nie tylko na PCty ale i na telefony - myślałem że urządzenia zasilane bateryjnie będą miały "czystszą" masę ale np w telefonach sieje antena.

 

Działa, efekt jest jak najbardziej słyszalny - tło robi się idealnie czarne, dźwięk się bardzo wyraźnie od niego odcina.

 

Inną sprawą jest to że żeby to usłyszeć trzeba mieć i słuchawki i dac/ampa odpowiedniej klasy, inaczej wydawanie 150PLN mija się z celem i lepiej tą kasę włożyć np dokładając do zamiany przy słuchawkach.

 

Żeby nie być gołosłownym to u mnie działa piknie z DragonFly Red w biurze i Mojo w domu na IE800. Na AKG K7XX efekt nie jest tak uderzający ale dalej zauważalny.

 

Także polecam - najlepiej zresztą samemu wpiąć w swój sprzęt i posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności