Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek Final Sonorus II i III


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie lepiej. Ale znalazłem na forum używki, świeże całkiem, by nie rzec bardzo. To raz.

A dwa, to jest jakaś recenzja , gdzie autor porównuje Meze z FS lll i także zauważa rozmiękły bas w Meze. Poza tym tyle już słuchawek miałem, że się nie boję. A trzy, to choroba przecież, chory jestem na wymiany słuchawek. Potrzebuję leczenia.

Wiem, że tu dużo osób miało więcej słuchawek i mają więcej doświadczenia. A co ja będę...

Za dużo piszę. Czasem trudno mi przestać. A potrafię być nudny

Niebawem podzielę się wrażeniami. Będzie to porównanie FS lll z Meze, NH i HE-500.

A co kurde, nie wolno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bardzo serdecznie dziękuję za porady. Jestem szczęśliwym posiadaczem FS lll.

I Wasze uwagi porównawcze były jak najbardziej na miejscu.

Basu jest mniej, czyli w sam raz, nie jest podobny do balonu, z którego zeszło powietrze.

Denerwuje mnie odrobinę nadmiar, może to za duże słowo, wysokich. Bo wzorem dla mnie są Nighthawki. W nich wysokie są delikatne i nienachalne.

Bardzo krótko słucham FS lll, jednak co rzuciło mi się od razu na ucho, to nieprawdopodobna głębia, bez problemu można było wyodrębnić warstwy dźwięku.

A to usłyszałem dzięki Majkelowi, bo on stworzył headonica i DAC, których używam. I teraz w końcu na Opusie zamiast rozmiękłych plam jest uderzenie perkusji, co usłyszałem na jednej z płyt Mastodon. MEZE nadmiar basu zamieniają w zbitki dźwięku, który stał się dla mnie nieakceptowalny.

Potem zmieniłem słuchawki na HE-500. I na szczęście zagrały o klasę lepiej, bo tak ma być po prostu. W nich bas jawi się niczym rzeźba torsu Michała Anioła. Ale one kosztowały więcej, na dodatek są niedostępne. I grają tak dobrze, bo kabel zrobił Jimmy D, kowboy z miasta, co Wrocław się nazywa.

Ciężar nie przeszkadza, na szczęście opowieści o słabym tłumieniu są nieprawdziwe, bo słuchawki lepiej tłumią od MEZE.

Tylko kabel za krótki, bo mam wzrostu więcej niż 1,5 m a lubię słuchać na stojąco, gdy DAP leży na podłodze. Takie zboczenie...

Edytowane przez jarrro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie odrobinę nadmiar, może to za duże słowo, wysokich. Bo wzorem dla mnie są Nighthawki. W nich wysokie są delikatne i nienachalne.

Bardzo krótko słucham FS lll, jednak co rzuciło mi się od razu na ucho, to nieprawdopodobna głębia, bez problemu można było wyodrębnić warstwy dźwięku.

A to usłyszałem dzięki Majkelowi, bo on stworzył headonica i DAC, których używam. I teraz w końcu na Opusie zamiast rozmiękłych plam jest uderzenie perkusji

A wygrzane masz te SIII? Z Opusem nadmiaru sopranu nie ma (soft 2.00.00), jak dla mnie mogłoby być ciut więcej - w sumie zależy od nagrania, na niektórych jest idealnie w punk.

Głębia na Opusie podobna do zestawu Majkela? Ciekawy jestem, bo raczej powiedziałbym że grają szerzej niż głębiej.

 

A teraz ciekawostka, Hawki czasami sybilizują, a SIII nie. Np na tym albumie https://aylanereo.bandcamp.com/album/the-code-of-the-flowers :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie , czy wygrzane. Nie wiem, ile mają się wygrzewać, Tomek76 mówi, że grały może 50 h. Mam wielką słabość do kobiecych głosów, a ta próbka

Ayli zauroczyła mnie na całego . Dzięki wielkie za ten kawałek. To dziecko ma głos anioła. Tym bardziej , że mało popu dobrego słucham, bo tylko free jazz i rock, a tu proszę , zakochałem się w Ayli Nereo.

Sybilanty? U mnie brak. Będę musiał zaktualizować w końcu opusa.

 

Mam nadzieję , że nie są jeszcze wygrzane , bo przy Nighthawkach wypadają blado, brak dociążenia, grają na razie chudo, jednak jak się nie zakłada dłuższy czas NH na uszy , to wszystko jest ok

Edytowane przez jarrro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzę, że niewielu posiada te słuchawki. Będzie problem z odsprzedażą. Tymczasem chciałbym się dowiedzieć, jak zdejmuje się pady. Boję się uszkodzić coś. Oryginalne są zbyt płytkie, przetwornik blisko ucha, zbyt szczelne.

Chciałbym kupić do nich hybrydy od hm6. Mam w domu supersofty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niewielu posiada te słuchawki. Będzie problem z odsprzedażą. Tymczasem chciałbym się dowiedzieć, jak zdejmuje się pady. Boję się uszkodzić coś. Oryginalne są zbyt płytkie, przetwornik blisko ucha, zbyt szczelne.

Chciałbym kupić do nich hybrydy od hm6. Mam w domu supersofty.

A po co sprzedawać najlepsze zamknięte? :)

 

Tutaj Timecage pisał o wrażeniach z supersoft. Też się do nich przymierzam, tak żeby poeksperymentować bo do fabrycznych nie mam zastrzeżeń.

http://forum.mp3store.pl/topic/140912-test-sluchawek-final-sonorus-ii-i-iii/?p=1414083

 

Pady ściąga i nakłada się łatwo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ich inaczej nie słucham, tylko na supersoftach :)

Dawno już mi słuchawki tak nie podpasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję się, że sygnatura dźwięku ulegnie pogorszeniu, tak było z innymi słuchawkami, gdzie pady zmieniałem - Meze, HE-500.

Zawsze wracałem do oryginalnych. Jeszcze w grado kiedyś uległem namowom, a było tragicznie.

Mam nadzieję, że tym razem będzie dobrze, inaczej, ale nie gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIII są całkiem wygodne, na tle innych słuchawek ich założenie może przynosić ulgę - dokładnie tak miałem przesiadając się z SVI na SIII.

 

Do SIII założyłem kiedyś welury od BD DT770. Grały jakby uszło z nich życie, niskie tony rachityczne, góra się wyostrzyła. Zupełnie inne słuchawki, przyrost wygody w ogóle nie był proporcjonalny do niekorzystnych zmian w dźwięku.

 

Podejrzewam, ze z Supersoftami nie będzie takiej drastycznej różnicy.

 

@Timecage, powiedz czy średnica się oddala na Supersoftach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę już słabo pamiętam fabryczne brzmienie, ale po zmianie padów całość nabiera nieco oddechu/rozmachu, ale oddaleniem bym tego nie nazwał - wokale i inne średnicowe dźwięki nadal grają bardzo bezpośrednio.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę już słabo pamiętam fabryczne brzmienie, ale po zmianie padów całość nabiera nieco oddechu/rozmachu, ale oddaleniem bym tego nie nazwał - wokale i inne średnicowe dźwięki nadal grają bardzo bezpośrednio.

Kupowałeś nowe pady supersoft, czy miałeś z hm5? Podobno te kupne są mniejsze. Zastanawiam się czy będzie problem w naciągnięciu na SIII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe. Problemu z naciąganiem nie miałem, aczkolwiek z każdym razem jest trudniej na tych samych padach, bo kołnierz się wyrabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę słów. Mam doświadczenia z 6 i X, a nie z II i III, ale warto wiedzieć, że:

 

1. Final nie tak dawno (przed premierą II i III jeszcze) zupdate'ował pady. Wszyscy posiadacze starszych wersji Pandora 6, czy generalnie takich "miękkich płytkich padów" powinni zainteresować się nowymi padami, bo są totalnie inne, zmieniają i wygodę, i brzmienie - w znacznym stopniu. W przypadku X - na lepsze i to o dwa poziomy wyżej. W przypadku 6 - trudno mi na razie ocenić, stare pady mają swoje piękne walory.

 

2. Z padów warto zainteresować się tymi od Shure 1540. Fajnie współgrają z 6. Nie pasują do X. Nie wiem jak do II i III.

 

3. Final oferuje trzy typy padów: do II i III, do IV i 6, do VIII i X. W rezultacie mamy możliwość dobrej zabawy w podmianki i sprawdzanie brzmienia, które różni się między nimi znacznie.

 

4. Final zupdate'ował też design 6ek w stosunku do starych Pandor i już nie ma problemu z luzami na suwaniu się słuchawek. To nie była kwestia zużycia, tylko słabszej konstrukcji.

 

Miłego słuchania życzy fan tej marki :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i zrobili update dla luzów suwania, ale dla mnie w moich III i tak jest za luźno. Załatwiłem to estetyczną czarną taśmą z materiału - teraz jak się muszle zsuwają, to zawsze na wysokość odpowiednią dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.instagram.com/p/BRlP_5Ujxqt/?taken-by=aairria

:D

 

Swoją drogą my tu tak spamujemy wątek z testem - może by fanklub Final Audio wreszcie założyć na forum? Bo chyba nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności