Skocz do zawartości

Komputer stacjonarny do 2500 zł z monitorem.


Ybybu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mój laptop coraz bardziej zaczyna mnie denerwować i myślę że pora wymienić go na nowy.

 

Początkowo miałem w głowie tylko laptopa. Ale w zasadzie rzadko korzystam z jego mobilności więc być może tańszym i wydajniejszym rozwiązaniem będzie komputer stacjonarny.

 

Komputer głównie będzie służył do pracy. Dokumenty, prezi, przeglądanie internetu. Czasami obejrzę jakiś film, odpale jakąś prostą grę tj. Herosa bądź Football Managera.

 

Czy w takim budżecie jestem w stanie dokupić zmieścić się z jakimś przyjemnym dla oka monitorem?

 

Czy na przestrzeni miesięcy są jakieś premiery nowych podzespołów i właściwie warto by poczekać?

 

Dziękuję za poświęcony czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_sierpien_2016?page=0,8

 

Dodaj do tego typowy monitor FullHD (500zł) i spokojnie zmieścisz się w budżecie.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie mi potrzebny dysk 1TB, myślę, że lepszym rozwiązaniem będzie SSD, a do ewentualnych danych podłącze zewnętrzny, który mam w domu.

Czy ten będzie dobry?

Na różnicach między procesorami się nie znam. Ale czy ta i3 da radę?

Co do monitorów, za jakimi markami warto się rozglądać?
Co jest must have, a co niepotrzebnym bajerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięci TLB unikać jak ognia. Wybierz coś na pamięciach MLC i kontrolerze innymi niż SandForce i Silicon Motion.

Rozsądny i możliwie tani monitor: Monitor AOC i2369Vm. Generalnie celować w IPS.

 

Must have to SSD, przyzwoity zasilacz i nienajtańsza obudowa. W najniższej półce cenowej obudów są przyzwoite modele Zalman. Jeśli chodzi o zasilacze to unikać raczej SilentiumPC i brać coś z certyfikatem 80+.

Procesorów - unikać w obecnych czasach AMD. Reszta dość dobrze określana jest ceną - im droższy tym lepszy.

 

Ja bym zrezygnował w pierwszej wersji z karty graficznej i poszedł w i5 - Haswell lub Skylake. 8GB ram w jednej kości i zasilacz ponad 500W (np. thermaltake smart se 530) i SSD 240/250/256GB (przynajmniej Goodram Iridium Pro). Z czasem - zależnie od budżetu - karta graficzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięci TLB unikać jak ognia. Wybierz coś na pamięciach MLC i kontrolerze innymi niż SandForce i Silicon Motion.

Rozsądny i możliwie tani monitor: Monitor AOC i2369Vm. Generalnie celować w IPS.

 

Must have to SSD, przyzwoity zasilacz i nienajtańsza obudowa. W najniższej półce cenowej obudów są przyzwoite modele Zalman. Jeśli chodzi o zasilacze to unikać raczej SilentiumPC i brać coś z certyfikatem 80+.

Procesorów - unikać w obecnych czasach AMD. Reszta dość dobrze określana jest ceną - im droższy tym lepszy.

 

Ja bym zrezygnował w pierwszej wersji z karty graficznej i poszedł w i5 - Haswell lub Skylake. 8GB ram w jednej kości i zasilacz ponad 500W (np. thermaltake smart se 530) i SSD 240/250/256GB (przynajmniej Goodram Iridium Pro). Z czasem - zależnie od budżetu - karta graficzna.

Mógłbyś podrzucić koszyk swoich propozycji, bo nie we wszystkim jestem w stanie się odnaleźć?

 

Monitor to drugorzędna kwestia, ale co myślicie o tym?

 

 

Edytowane przez Ybybu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2crJyD2.png

Zestaw złożony na ESC.pl, z jak wspomniałem myślą o dokupieniu karty graficznej w przyszłości. Ta już w zależności od budżetu. Tymczasem na karcie zintegrowanej na prawdę można sporo pograć - praktycznie wszystko co wyszło 4-5 lat temu, a i z nowszych sporo pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
https://www.morele.net/inventory/info/zkZXOx/

Odemnie coś takiego, złożone przed chwilą. Dodaj CD-ROM jeśli potrzebujesz. Oraz w przyszłości rozbuduj o kartę graficzną jeśli zamierzasz w coś pograć cięższego - polecam używane karty na allegro, możesz znaleźć dobrą za małe pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności