Skocz do zawartości

Questyle CMA600i / CMA400i / Twelve


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie słucham na HPA Master manufaktury WBA + Sennheiser 598. Z Questyle 600i te słuchawki ożyły nagle :)
Ale mam wrażenie, że pod Questyle ciut lepiej mogły by pasować słuchawki tzw jaśniejsze.
Czy jest sens iść w stronę słuchawek np 600 ohm?
Myślałem o T1 ale wcześniej chodziły mi po głowie dt 880 właśnie 600 ohm.
Rozumiem, że Questyle 600i poradzi sobie z takim słuchawkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle po USB, a czasem mam wrażenie że jakby lepiej?!

Trochę już zgłupiałem w tym temacie, mam teraz już równie dobre kable Wireworlda , usb i coaxialny.

Po USB jakby bliżej wokal a przekaz bardziej gęsty ,mniej detaliczny, bardziej przyjemny w odbiorze.

Po caxialu wyraźniej i ciut chudziej , ale przejrzyściej...

Czasem wolę słuchać po USB ,czasem po Coaxialu, muszę to rozgryźć...nic nie pomogłem ,sorry:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam wrażenie, że niewygrzana sztuka cma400i brzmi inaczej niż ta wygrzana trochę - sklepowa, póki co  gorzej. Mój słuch czasem mnie denerwuje, wszystko musi mu grać tak jak trzeba albo jak ono uważa - moje ucho :P - że powinno. A od kiedy chyba zacząłem słuchać lepsze sprzęty, to coś co gra trochę inaczej niż chcę, to już jest źle. No nie jest tak melodyjnie i nie ma tej gładkości jakby, nie ma takiego wypełnienia jakby, tak to chyba umiem ująć i porządku takiego nie ma. Ale to mój słuch :), a moje ucho cały czas ma jakieś wonty i ciężko mu dogodzić - zupełnie jak kobiecie :P  ;) . Pewnie potrzeba czasu, ciekawe ile ;) . Może warto zostawić na noc by grało sobie ze słuchawkami :) .

 

Nastawić sobie choćby to na 10 godzin i może już będzie inaczej? ;)  - rozumiem, że słuchawki mogą być absolutnie na minimum - by śpiąc nie słyszeć dźwięku , bo muzyka przechodzi wcześniej przez układ, więc słuchawki na potencjometrze mogą być jak rozumiem na zerze.. choć może i je też dogrzeję jeszcze (swoją drogą myślę fajny kawałek do wygrzewania :) ) :

 

 

 

Inne odczucie, że moja sztuka się nie grzeje tak jak sklepowa - może kwestia że mam wersję bez plexi, nie wiem, w każdym razie tak chyba jest, ale to jeszcze zweryfikuję, no i mi plexi do szczęścia niepotrzebne ;) , nie lubię widzieć bebechów :), a coś mi się zdaje, że z plexi układ jednak bardziej się grzeje :) .

 

Dźwięk się myślę, liczę uszlachetni, także pewnie spokojnie, nawet jeśli teraz powiedzmy brzmi troszkę inaczej mam wrażenie. Z Sonorous 6 jak założyłem nowe sztuki na uszy, a wcześniej miałem używane sklepowe to też odczułem pewne różnice, choć tam to była wydaje mi się mniejsza różnica.

 

Mam nadzieję, że ze sprzętem nic nie zmieniali, że to kwestia wszystko wygrzania.

 

Ale teraz słucham muzyki filmowej i brzmi b. fajnie :) . Być może pochopne wnioski, może ucho mi się przyzwyczaja, bo każdy sprzęt, zwł. na początku gra inaczej i ucho się przystosowuje pewnie może :). Mam jeszcze mało doświadczenia z tego rodzaju rzeczami ;) .

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się ten 400i grzeje hoho, w sam raz na zimę będzie :D . Może to kwestia dzisiejszego dnia, ale wątpię, żeby aż tak. To chyba po prostu klasa A i jej uroki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje CMA600i też ładny kaloryfer w te upały..50 stopni spokojnie.

Z tego powodu  cała obudowa z aluminium tak grubego,służy za radiator...

Bo sporo wzmaków klasy A ma podziurkowane boki albo górę dla odprowadzania ciepła a tutaj lite aluminium.

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ładowałeś go jednocześnie, jak podłączysz oba USBki to ciężko go w łapie utrzymać. :)

 

@up, gdzieś chyba wyczytałem, że 400 jest pierwszy.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz czekam na rzetelne porównanie 600 vel 400 a w zasadzie czeka mój kolega ,ja mam 600 a kolega

liczy ,że 400 nie będzie za bardzo odbiegać .Kolega ma kasę i stać go na 600 ale przy 400 ujęło go to pionowe

posadowienie na podstawce i kolor (kolega nie przepada za srebrnym) .

I pomyśleć,że takie argumenty mogą przeważyć o zakupie takiego a nie innego urządzenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Eternal Seeker napisał:

I pomyśleć,że takie argumenty mogą przeważyć o zakupie takiego a nie innego urządzenia :-)

Tak, to zadziwiające, że ludzie mają też oczy, nie tylko uszy ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, taka wypowiedź może świadczyć tylko o jej autorze ;) .

Myślę, że wiele osób uznaje za bardzo stosowne, by ich sprzęt audio był jednocześnie cieszącym oczy elementem wystroju pomieszczenia.

Mi się akurat oba urządzenia podobają, ale prawda to, że 400i przez mniejszy rozmiar i pionowe ustawienie oferuje coś ciekawego w stosunku do typowych poziomych brył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności