Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Questyle CMA600i / CMA400i / Twelve


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, D@rkSid3 napisał:

@szugary68 tylko nie planuj do niego planarów podłączać, bo nie grają na nim. Sprawdzone organoleptycznie na Audeze LCD i Kennertonach. :)

Jak nie grają? Właśnie planuję do planarów zamówić :P

Co jest nie tak?

 

Na poprzedniej stronie @timecage dementował, że CMA 400i nadaje się bardziej do słuchawek dynamicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy po prostu mają trudność z odróżnieniem "nie grają" od "grają, ale się nie podoba" ;).

Podobno jest jakaś sztywna wizja tego jak planary mają grać no i 400i się w nią nie wpasowuje, zatem konsensus jest, że nie gra i nie wolno do niego planarów podłączać, bo wybuchną ;).

 

Ja na 400i odsłuchiwałem Oppo PM-3 i Audeze EL-8, a krótko też LCD-X. Przetworniki nie padły, muzyka grała, odsłuchy przetrwałem ;).

 

A tak na poważnie - wzmacniacz jak wzmacniacz, gra swoim stylem, nie każdemu musi pasować. Z planarami gra dosyć miękko, co dla niektórych nie jest wyciąganiem pełni możliwości przetworników czy jakieś takie audiofilskie stwierdzenia. Równie dobrze można dyskutować, czy Nighthawki grają jak zepsute. Brzmienie jak brzmienie, jednym się spodoba, innym nie. Mi się na przykład moje EL-8 na 400i podobają bardzo, ale PM-3 już były przekolorowane.

Edytowane przez timecage
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@timecage

 

PM-3 mają kolor "same z siebie" też na innych wzmacniaczach czy dopiero w połączeniu z CMA 400i wybija się to ponad (nieprzyjemną) przeciętność?

 

Na poprzedniej stronie, odpowiadając na moje pytanie w kontekście porównania Aune X1s do CMA 400i pisałeś, że "słychać zdecydowaną różnicę klasową na korzyść Questyle - głębiej, płynniej, swobodniej, szerzej, szczegółowiej". Ten opis tyczył się zarówno planarów, jak i dynamików? Czy jednak więcej korzyści w zamianie X1s->CMA 400i będzie z dynamikami, przez to, że z planarami CMA 400i gra "dosyć miękko"?

Co do barwy, to zależy mi generalnie na tym, aby Sundary grały tak samo...ale aby było głębiej, płynniej, swobodniej, szerzej, szczegółowiej, względem X1s :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to są dla Ciebie korzyści to tylko Ty możesz sobie odpowiedzieć. Jeżeli nie chcesz miękkiego planarowego grania to tak, możesz się ograniczyć do dynamików - wtedy będziesz miał miękkie dynamiczne granie ;).

Napisałem, że słychać różnicę klasową, ale dużo bardziej słychać różnicę w strojeniu i pod tym kątem przede wszystkim należy patrzeć. 400i brzmi dużo mniej neutralnie od X1s, zatem niezależnie od różnic klasowych może się to podobać lub nie.

 

A Sundar nie słuchałem, więc ciężko mi się wypowiedzieć.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Audeze LCD-3, LCD-X, LCD-XC, EL-8 (każde miały drivery 2017) i Kennerton Odin.

Wszystkie na CMA400i grały jak za 500 zł albo i gorzej. Bez barwy, z brakiem kontroli. Scena nie posiadała głębi. Brzmiały po prostu ****iano.  HD650 po balansie zmasakrowały powyższe słuchawki, grając o kilka klas lepiej.

To nie jest nawet kwestia preferencji. Były grupowe odsłuchy w AM i wszyscy doszli do tego samego wniosku.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że to nie jest kwestia preferencji tylko levelu audiofilstwa. Ja mam na przykład za niski :(. Nie wiem jakim cudem mnie na meeta wpuszczacie :(. Przecież ja nawet kabli nie słyszę :(.

 

A poważniej to grupowe czy nie grupowe, to wciąż tylko opinia. Podstawową radą jaką można dać to i tak aby każdy posłuchał i ocenił własnymi uszami.

 

@Karmazynowy Nie słuchałeś przypadkiem swoich Etherów na 400i? Grały jak słuchawki za 500zł?

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, greg_jg napisał:

@neonlight ale przy obecnych cenach CMA 600i jest droższe od 400i o 1 700 zł :(

 

Pytanie zatem czy możecie polecić jakąś alternatywę - do ok. 3 tys. zł?

 

Aune S6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, timecage napisał:

Oczywiście, że to nie jest kwestia preferencji tylko levelu audiofilstwa. Ja mam na przykład za niski :(. Nie wiem jakim cudem mnie na meeta wpuszczacie :(. Przecież ja nawet kabli nie słyszę :(.

 

A poważniej to grupowe czy nie grupowe, to wciąż tylko opinia. Podstawową radą jaką można dać to i tak aby każdy posłuchał i ocenił własnymi uszami.

 

@Karmazynowy Nie słuchałeś przypadkiem swoich Etherów na 400i? Grały jak słuchawki za 500zł?

 

Słuchałem przez chwilę. Nie brzmiały jak słuchawki za 500zl. Słuchałem bardzo dużo słuchawek z 400i, z 15-20 par będzie, w tym kilka planarow. Moim zdaniem pasuje on do zdecydowanej większości, mimo, że dosyć sporo od siebie narzuca to nie było przypadku, żebym siedział skrzywiony. Wszystko to kwestia synergii i preferencji, zalezy kto jakiego grania szuka ale nie widzę powodu dla którego 400i nie miałby współgrać z planarami, mocowo na pewno nic mu nie brakuje. No ale ja planarow (w tym o zgrozo Etherow) słucham czasami z Mojo nawet a więc wybitnie nie po audiofylsku zatem moja opinia może być dla niektórych nic nie warta, ale generalnie mam to w nosie. ?

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, szugary68 napisał:

Miałem.... i nie podszedł mi,ale z pamięci, szeroka scena na pewno większa niż w 400i

MIałem na myśli jako bezpośredni upgrade X1s, zachowujący charakter brzmienia w dużej mierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karmazynowy napisał:

No ale ja planarow (w tym o zgrozo Etherow) słucham czasami z Mojo nawet a więc wybitnie nie po audiofylsku zatem moja opinia może być dla niektórych nic nie warta, ale generalnie mam to w nosie. ?

No to ja mam podobie, słuchałem LCD2c z przenośnego Fiio X7 i grało to super... ale ja pewnie mam też za mały poziom audiofilizmu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, greg_jg napisał:

Ma wysoką impedancję wyjściową i nie wiem czy przez to na moich drugich słuchawkach (HD 599) z dołem nie zamiesza. Poza tym to podobno jednak CMA 400i nieco lepsze, a że cena zbliżona, to sądziłem, iż CMA 400i będzie pierwszym wyborem.

Może i lepsze pod pewnymi względami, ale przede wszystkim bardzo inne brzmieniowo. Gdyby wszystkie wzmacniacze/combo brzmiały tak samo to wtedy można by łatwo wskazywać lepsze i gorsze. Tak jednak nie jest i w pierwszej kolejności należy się upewnić, że podoba nam się strojenie, w drugiej można się martwić o (różnie pojmowaną) jakość.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 18.08.2018 o 15:03, D@rkSid3 napisał:

@szugary68 tylko nie planuj do niego planarów podłączać, bo nie grają na nim. Sprawdzone organoleptycznie na Audeze LCD i Kennertonach. :)

No właśnie, niejako zostałem przywołany do tablicy i muszę się pochwalić, że od paru dni, mam przyjemność testować ,dzięki uprzejmości kolegi @Compton Hifiman HE 5LE, które są właśnie podpięte pod cma 400i.

To combo daje radę , a ja zakochałem się w tych słuchawkach:wub:

Jak założyłem swoje Meze , to jakbym po chamsku w mordę dostał - już je nie lubię!

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 18.08.2018 o 22:05, greg_jg napisał:

Ma wysoką impedancję wyjściową i nie wiem czy przez to na moich drugich słuchawkach (HD 599) z dołem nie zamiesza. Poza tym to podobno jednak CMA 400i nieco lepsze, a że cena zbliżona, to sądziłem, iż CMA 400i będzie pierwszym wyborem.

 

 

To, czy będzie lepsze akurat zależy od oczekiwań, bo 400i gra sporo inaczej od S6. Tutaj prędzej 600i idzie w tę stronę. Poza tym cena o 1/3 wyższa, wiec nie wiem czy zbliżona tak do końca :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To ja się zapytom.

Mojo vs cma400i, który ma więcej góry, mniej podgrzany środek, ma lepszą separację, rozdzielczość, mocniej uwydatnia detal? A i jeszcze z którym mamy bliżej wokale? 

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. 

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności