Skocz do zawartości
Astell&Kern Billie Jean - PREORDER Więcej informacji... ×
FiiO FH5 - przedsprzedaż Więcej informacji... ×
Karmazynowy

Questyle CMA600i / CMA400i

Rekomendowane odpowiedzi

Gumowa podstawka pasuje do także do większego brata. Duża oszczędność miejsca na biurku.

IMG_20180108_212408592.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma tendecji do przechyłów, przewracania się?

Nie ma tendecji do przechyłów, przewracania się?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, stoi stabilnie. Można jeszcze włożyć go odwrotnie, czyli transformatorem w dół obniżając środek ciężkości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak tam wrażenia po weekendzie, 600i vs. 400i.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

600i pojechał na serwis.

Zdążyłem wcześniej porównać sekcje DAC w obu klockach i są niemalże identyczne. Różnice minimalne i widoczne tylko przy bezpośrednim przełączaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli roznia sie tylko wzmacniaczem? Rozumiem, ze 600tka zauwazalnie lepiej wysterowalaby T1.2?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z perspektywy kilku miesięcy użytkowania 400i dochodzę do wniosku, że chciałbym by Questyle wypuściło sam wzmacniacz identyczny z tym w 400i, abym mógł go podłączyć do combo i mieć więcej wyjść na raz :P.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie mam pytanie, ponoć 400i/600i mogą pracować jako przedwzmacniacz z dac. Zastanawiam się nad tym jako wzmacniacz słuchawkowy i pre-amp jednocześnie. Czy są jakieś minusy takiego użytkowania? Rozumiem ze za pomocą przełącznika ustawiam wyjście na słuchawki lub wzmacniacz? Można przełączyć pilotem? Są jakieś niuanse których nie wziąłem pod uwagę?
I czy ktoś go podłączał do aries mini, tzn czy Auralic go widzi jako dac :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do 400i nie ma pilota, ale między wzmacniaczem słuchawkowym a wyjściem na plecach przełączasz się przyciskiem na froncie. Ja go tak używam, wyjścia XLR idą do końcówki mocy, gra to super, wad użytkowych nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok dzięki, czyli całkiem funkcjonalnie. Muszę wybrać słuchawki i będę o nim myślał

A jak działa regulacja głośności? Regulacja jest płynna? I czy łapie równo na oba kanały od samego dołu? O ile dobrze wyczytałem to jest tam alps, a one raczej z tym maja problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. 

Który model Questyle byłby wg Was bardziej odpowiedni do Audeze LCD2C? A jeśli nie Questyle, to co :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
41 minut temu, ktm777 napisał:

Witam. 

Który model Questyle byłby wg Was bardziej odpowiedni do Audeze LCD2C? A jeśli nie Questyle, to co :-)

Słucham właśnie LCD2c na 600i i gra to bardzo dobrze. Myślę, że na 400i też byłoby świetnie, bo trochę by je "dopalił" ale sprzęty się dziś minęły i nie miałem okazji ich na 400i posłuchać. Pary na pewno mu nie zabraknie. Czy 400 czy 600 to już bardziej kwestia preferencji i tego co chcesz z LCD2c osiągnąć.

Edytowane przez Karmazynowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co masz na myśli pisząc o „odpaleniu”? Ktoś (Soundman?) pisał, że CMA400i do planarów, to nie za bardzo są, ale może do LCD2C wystarczy? Jedno czego w nim brakuje, to wejście na zewnętrznego DACa, stąd pomysł na 600-kę, bo od czasu do czasu chciałbym wykorzystać swojego Phasta :-). Dzisiaj napędza on lekko zmodowanego Matrixa HPA-1, pozostałość po AKG 701/712. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sensie dogrzeje je trochę na basie, doda wypełnienia i drajwu bo to w sumie dosyć fajnie zbalansowane słuchawki. Tak jak pisałem na 400i już nie porównam. Nie rozumiem stwierdzenia, że 400i sie nie nadaje do planarów, mocowo na pewno podoła większości. Słuchałem HE1000 na nim i było fajnie, ale podejrzewam, że 400i nie wyciągał z nich maksa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może po Świętach podjadę do Poznania, ostatnio mieli tam coś z Questyle ale niestety nie było Audeze. Planowałem zakup samego wzmacniacza, ale w tym budżecie (3 kPLN sprzęt nowy/używany)  wybór jest niewielki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stwierdzenie, że 400i nie nadaje się do planarów, wypłynęło od kilku osób na micie, kiedy urządzenie pojawiło się po raz pierwszy. Im wtedy z planarami nie grało, ale z tego co zrozumiałem i sam sprawdziłem to chodziło raczej o preferencje niż techniczne możliwości, bo 400i ma swój charakter brzmieniowy i niekoniecznie stanowi synergiczne połączenie dla gęsto i ciemno grających słuchawek. 600i jest zdaje się nieco bardziej analityczny brzmieniowo, więc do Audeze może się potencjalnie lepiej nadawać, no ale to kwestia też gustu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co myślicie o próbie  połączenia CMA600i z Ether Flow? Ktoś  miał przyjemność  sprawdzenia takiego połączenia? Warto wziąć pod uwagę przy doborze źródła do ww. słuchawek? Czy może zwrócić uwagę na coś innego? Chętnie  wysłucham wszelkich opinii i sugestii z uwagi, że szukam dobrego kompana dla Flow.

Edytowane przez Cain

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja miałem okazję posłuchać, gra to bardzo dobrze, pełna kultura, ale chyba wolałbym Ether-y z Cayin-a HA-3, ze względu na bardziej efektowny dźwięk, przy jednoczesnym zachowaniu równowagi. ;)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 31.03.2018 o 13:36, Cain napisał:

Co myślicie o próbie  połączenia CMA600i z Ether Flow? Ktoś  miał przyjemność  sprawdzenia takiego połączenia? Warto wziąć pod uwagę przy doborze źródła do ww. słuchawek? Czy może zwrócić uwagę na coś innego? Chętnie  wysłucham wszelkich opinii i sugestii z uwagi, że szukam dobrego kompana dla Flow.

Ja używam takiego połączenia, moim zdaniem gra to bardzo fajnie, klasowo, gładko, szczegółowo, szeroko i z dobrym basem. Pytanie czego szukasz? Masz Ethery już?

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 2.04.2018 o 15:19, Karmazynowy napisał:

Ja używam takiego połączenia, moim zdaniem gra to bardzo fajnie, klasowo, gładko, szczegółowo, szeroko i z dobrym basem. Pytanie czego szukasz? Masz Ethery już?

Tak, mam pachną nowością jeszcze chociaż trochę osamotnione z uwagi na brak odpowiedniego wzmocnienia.

Zalezy mi głównie na zachowaniu naturalności, szczegółowości, oraz dynamiki. Mile widzianym dopełnieniem byłoby lekkie pogrubienie brzmienia.

@Karmazynowy rozumiem, ze jesteś zadowolony i polecasz takie połączenie (?) 

Jeśli tak to na pewno wezmę pod uwagę, niemniej jednak nie pogardzę innymi sugestiami, aby mieć coś do porównania.

Jak wypada połączenie Q poprzez Toslink na tle USB i COAX. (prawda to ze USB wypada słabo?)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobre pytanie zadałeś. Myślę, że to będzie krok do przodu, krok do tyłu i dwa w bok.

• Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

400i w porównaniu do s16 wg mnie miało spore ograniczenia w górze. Porównanie 1 do 1, ale porównania innych aspektów nie pamiętam. Po prostu to mi się rzuciło w uszy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 2.04.2018 o 15:19, Karmazynowy napisał:

Karmazynowy ma Ether Flow ma własność?...ta nowsza fioletowa wersja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi