Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Questyle CMA600i / CMA400i / Twelve


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, stoi stabilnie. Można jeszcze włożyć go odwrotnie, czyli transformatorem w dół obniżając środek ciężkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600i pojechał na serwis.

 

Zdążyłem wcześniej porównać sekcje DAC w obu klockach i są niemalże identyczne. Różnice minimalne i widoczne tylko przy bezpośrednim przełączaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy kilku miesięcy użytkowania 400i dochodzę do wniosku, że chciałbym by Questyle wypuściło sam wzmacniacz identyczny z tym w 400i, abym mógł go podłączyć do combo i mieć więcej wyjść na raz :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie mam pytanie, ponoć 400i/600i mogą pracować jako przedwzmacniacz z dac. Zastanawiam się nad tym jako wzmacniacz słuchawkowy i pre-amp jednocześnie. Czy są jakieś minusy takiego użytkowania? Rozumiem ze za pomocą przełącznika ustawiam wyjście na słuchawki lub wzmacniacz? Można przełączyć pilotem? Są jakieś niuanse których nie wziąłem pod uwagę?
I czy ktoś go podłączał do aries mini, tzn czy Auralic go widzi jako dac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 400i nie ma pilota, ale między wzmacniaczem słuchawkowym a wyjściem na plecach przełączasz się przyciskiem na froncie. Ja go tak używam, wyjścia XLR idą do końcówki mocy, gra to super, wad użytkowych nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
41 minut temu, ktm777 napisał:

Witam. 

Który model Questyle byłby wg Was bardziej odpowiedni do Audeze LCD2C? A jeśli nie Questyle, to co :-)

 

Słucham właśnie LCD2c na 600i i gra to bardzo dobrze. Myślę, że na 400i też byłoby świetnie, bo trochę by je "dopalił" ale sprzęty się dziś minęły i nie miałem okazji ich na 400i posłuchać. Pary na pewno mu nie zabraknie. Czy 400 czy 600 to już bardziej kwestia preferencji i tego co chcesz z LCD2c osiągnąć.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc o „odpaleniu”? Ktoś (Soundman?) pisał, że CMA400i do planarów, to nie za bardzo są, ale może do LCD2C wystarczy? Jedno czego w nim brakuje, to wejście na zewnętrznego DACa, stąd pomysł na 600-kę, bo od czasu do czasu chciałbym wykorzystać swojego Phasta :-). Dzisiaj napędza on lekko zmodowanego Matrixa HPA-1, pozostałość po AKG 701/712. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie dogrzeje je trochę na basie, doda wypełnienia i drajwu bo to w sumie dosyć fajnie zbalansowane słuchawki. Tak jak pisałem na 400i już nie porównam. Nie rozumiem stwierdzenia, że 400i sie nie nadaje do planarów, mocowo na pewno podoła większości. Słuchałem HE1000 na nim i było fajnie, ale podejrzewam, że 400i nie wyciągał z nich maksa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie, że 400i nie nadaje się do planarów, wypłynęło od kilku osób na micie, kiedy urządzenie pojawiło się po raz pierwszy. Im wtedy z planarami nie grało, ale z tego co zrozumiałem i sam sprawdziłem to chodziło raczej o preferencje niż techniczne możliwości, bo 400i ma swój charakter brzmieniowy i niekoniecznie stanowi synergiczne połączenie dla gęsto i ciemno grających słuchawek. 600i jest zdaje się nieco bardziej analityczny brzmieniowo, więc do Audeze może się potencjalnie lepiej nadawać, no ale to kwestia też gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o próbie  połączenia CMA600i z Ether Flow? Ktoś  miał przyjemność  sprawdzenia takiego połączenia? Warto wziąć pod uwagę przy doborze źródła do ww. słuchawek? Czy może zwrócić uwagę na coś innego? Chętnie  wysłucham wszelkich opinii i sugestii z uwagi, że szukam dobrego kompana dla Flow.

Edytowane przez Cain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2018 o 13:36, Cain napisał:

Co myślicie o próbie  połączenia CMA600i z Ether Flow? Ktoś  miał przyjemność  sprawdzenia takiego połączenia? Warto wziąć pod uwagę przy doborze źródła do ww. słuchawek? Czy może zwrócić uwagę na coś innego? Chętnie  wysłucham wszelkich opinii i sugestii z uwagi, że szukam dobrego kompana dla Flow.

 

Ja używam takiego połączenia, moim zdaniem gra to bardzo fajnie, klasowo, gładko, szczegółowo, szeroko i z dobrym basem. Pytanie czego szukasz? Masz Ethery już?

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.04.2018 o 15:19, Karmazynowy napisał:

Ja używam takiego połączenia, moim zdaniem gra to bardzo fajnie, klasowo, gładko, szczegółowo, szeroko i z dobrym basem. Pytanie czego szukasz? Masz Ethery już?

Tak, mam pachną nowością jeszcze chociaż trochę osamotnione z uwagi na brak odpowiedniego wzmocnienia.

Zalezy mi głównie na zachowaniu naturalności, szczegółowości, oraz dynamiki. Mile widzianym dopełnieniem byłoby lekkie pogrubienie brzmienia.

@Karmazynowy rozumiem, ze jesteś zadowolony i polecasz takie połączenie (?) 

Jeśli tak to na pewno wezmę pod uwagę, niemniej jednak nie pogardzę innymi sugestiami, aby mieć coś do porównania.

Jak wypada połączenie Q poprzez Toslink na tle USB i COAX. (prawda to ze USB wypada słabo?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 2.04.2018 o 15:19, Karmazynowy napisał:

 

Ja używam takiego połączenia, moim zdaniem gra to bardzo fajnie, klasowo, gładko, szczegółowo, szeroko i z dobrym basem. Pytanie czego szukasz? Masz Ethery już?

Karmazynowy ma Ether Flow ma własność?...ta nowsza fioletowa wersja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Soundman1200 napisał:

Karmazynowy ma Ether Flow ma własność?...ta nowsza fioletowa wersja?

 

Tak, ma. Tak, niebieskie. I tu zaskoczenie, sprzedałem Denony żeby kupić Ethery właśnie a nie Nighthawki jak myślałeś. ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności