Skocz do zawartości

Questyle CMA600i / CMA400i / Twelve


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

https://audeos.pl/pl/p/Nausznice-nauszniki-pady-gabki-do-Brainwavz-HM5-%2C-para%2C-Super-Soft/458

http://audiomagic.pl/brainwavz-2/nausznice-pady-do-brainwavz-hm5-super-soft?from=listing  (typ: standard)

 

Nie wiem skąd pomysł, że stracą urodę. I nie jest tak, że inne nie pasują, po prostu jak dotąd chyba wszyscyśmy testowali jedynie na tych i wiemy, co te konkretne robią z dźwiękiem.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem D7200 z 600i i mi się podobało. Zresztą, one mają dosyć bezpieczną sygnaturę, która zagra dobrze z większością sprzętów, więc zamiast konkretnie na połączeniu D7200 z 600i skupiłbym się na tym czy same D7200 to Twoje granie. Nie wszystkim się podobają, ale jak Tobie podejdą to z 600i będzie świetnie. Z 400i też jest.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem D7200 z 600i i mi się podobało. Zresztą, one mają dosyć bezpieczną sygnaturę, która zagra dobrze z większością sprzętów, więc zamiast konkretnie na połączeniu D7200 z 600i skupiłbym się na tym czy same D7200 to Twoje granie. Nie wszystkim się podobają, ale jak Tobie podejdą to z 600i będzie świetnie. Z 400i też jest.
Muszę posłuchać zatem, dzięki za rozjaśnienie tematu :)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem K701 z 600i ale ja nie za bardzo lubię te słuchawki. Niemniej grają bardzo dobrze, wykorzystując potencjał tego combo. W każdym razie skoro z 600i nie jest źle K701 to z 400i chyba nie będzie gorzej.

 

 

Jutro będę miał Denony 7200 na odsłuch/ przeryłem cały Wasz wątek o tych słuchawkach i mam uczucia mieszane. Ale może uczuć przed odsłuchem nie załączać przecie. Bedziem słuchać to się określimy jak one dają radę z 600i.

Edytowane przez gratefullde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gratefullde napisał:

Są Denonki. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne :)

IMG_20170826_101904.jpg

Wspaniały ten cma600i nawet D7200 potrafi uratować, choć i tak dla mnie toną dźwiękowo...podłącz po balansie,może będzie reanimacja?!

KaszaWspraju...chyba zdjęcie miesiąca....he,he...wspaniale ująłeś niezwykły wygląd Aeonów....mam nadzieję na sporą recenzję na forum, tak po cichaczu kupił no...

Aeony jak z innego wymiaru normalnie...:ph34r:

Ale po balansie koniecznie ,cma 600i wtedy gra dopiero jak należy...na razie masz 50% możliwości...

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Soundman1200 napisał:

toną dźwiękowo...

Skąd takie ostre wypowiedzi na ich temat? Słucham sobie już którąś płytę z rzędu i muszę powiedzieć, że wstydu tu żadnego nie ma... Odwrotnie, coraz bardziej mnie przekonują do siebie. I jeśli z nimi nie zostanę to z innych powodów aniżeli tych, że kiepsko grają.

 

A jak wg Ciebie one mają się do TH610? Takie 3 cechy je różniące i może 3 podobieństwa? Tylko tak na luziku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, gratefullde napisał:

Skąd takie ostre wypowiedzi na ich temat? Słucham sobie już którąś płytę z rzędu i muszę powiedzieć, że wstydu tu żadnego nie ma... Odwrotnie, coraz bardziej mnie przekonują do siebie. I jeśli z nimi nie zostanę to z innych powodów aniżeli tych, że kiepsko grają.

 

A jak wg Ciebie one mają się do TH610? Takie 3 cechy je różniące i może 3 podobieństwa? Tylko tak na luziku ;)

 

Soundmanowi Denony jakąś krzywdę zrobiły chyba, bo rysuje je w każdym możliwym temacie jako strasznie słabe słuchawki. 

 

610 to w skrócie poczucie większej przestrzeni, lepsza selektywność i czystość kosztem lekko jaśniejszego przekazu i mniej muzykalnej i jak dla mnie także słabszej barwowo średnicy. Ale to nadal świetne słuchawki, trochę inne niż Denony.

 

Tu masz pełne porównanie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

Soundmanowi Denony jakąś krzywdę zrobiły chyba, bo rysuje je w każdym możliwym temacie jako strasznie słabe słuchawki. 

 

610 to w skrócie poczucie większej przestrzeni, lepsza selektywność i czystość kosztem lekko jaśniejszego przekazu i mniej muzykalnej i jak dla mnie także słabszej barwowo średnicy. Ale to nadal świetne słuchawki, trochę inne niż Denony.

 

Tu masz pełne porównanie.

 

 

Dzięki kolejny raz. Czytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Soundman1200 napisał:

D7200 to jedne z tych słuchawek co nie rozumiem , ich przekazu...

Więc lepiej nic nie mówić już więcej,podobnie miałem z U5...ważne że komuś się podobają...:P

 

Ja tam jakoś rozumiem ich przekaz :P

Mam je na dłuższy odsłuch;)

Edytowane przez MGH
uzupełnienie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem je przez tydzień...już po 0,5h męczarni odsłuchu odpuszczałem ,nie dawałem rady ich słuchać bo po prostu nieprzyjemne były w odbiorze i tyle...Na prostych melodiach grały nieprzyjemne...to mnie dziwi do teraz...

Aha ,chodziło o U5, te mnie głównie rozczarowały bo płasko grały, jak biust 12 letniej dziewczynki...a obiecywali największą scenę w zamkniętych...huh. Takie DT150 rozwalają je w tym temacie jak walec naleśnika...he,he.

 

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Soundman1200 napisał:

Ja miałem je przez tydzień...już po 0,5h męczarni odsłuchu odpuszczałem ,nie dawałem rady ich słuchać bo po prostu nieprzyjemne były w odbiorze i tyle...Na prostych melodiach grały nieprzyjemne...to mnie dziwi do teraz...

Aha ,chodziło o U5, te mnie głównie rozczarowały bo płasko grały, jak biust 12 letniej dziewczynki...a obiecywali największą scenę w zamkniętych...huh. Takie DT150 rozwalają je w tym temacie jak walec naleśnika...he,he.

 

Chyba muszę w takim razie zakupić ten walec... albo naleśnika... Najlepsze jakie jadłem były przy Placu Królewskim:P

Ale tutaj nie jest temat na pogaduchy o U5:lol:

Nawiasem mówiąc, to chyba załapałem z nimi dobrą kongruencję:D

Edytowane przez MGH
uzupelnienie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

timecage - czyli wersja standard tych super softów jak rozumiem(?), bo linka tak nazwałeś czy coś. To pewnie te 2 rodzaj są w AM - standard i asymetric.

 

Cytuj

HM5ss wygładzają dźwięk i usuwają ostrość, dodatkowo przy graniu z 400i jeszcze się ten efekt pogłębia. To żaden argument, że jak słuchawki kosztowały 3000zł, to pady muszą mieć super - tak samo narzekasz przecież na kabel zasilający od Questyle, który kosztuje sklepowo 3400zł. Zmiana padów to jedna z najczęściej stosowanych i najprostszych metod modyfikacji brzmienia i wygody nauszników. A przy Sonorusach czyni cuda, co potwierdziło mi już nausznie wiele osób.

 

Rozumiem, że to właśnie nt. wersji standard (?). A może nawet zaraz jak mi się uda, bo mam jakieś standardowe nausznice od Sonorousów 6 jak się przezwyciężę, by zmienić pady - tym bardziej, że mam video :), wpierw nawet zobaczyć jak standardowe brzmią (?)..

 

Dzięki timecage :) - b. pomocne myślę mogą okazać się wskazówki nt. padów :) , może zaraz zaczną się próby, a jutro może i tak do AM wpadnę bo może pozwolą przymierzyć pady i ocenić zmianę brzmienia. :)

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności