Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Questyle CMA600i / CMA400i / Twelve


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Eternal Seeker napisał:


 

Cytuj

 

No to teraz czekam na rzetelne porównanie 600 vel 400 a w zasadzie czeka mój kolega ,ja mam 600 a kolega

liczy ,że 400 nie będzie za bardzo odbiegać .Kolega ma kasę i stać go na 600 ale przy 400 ujęło go to pionowe

posadowienie na podstawce i kolor (kolega nie przepada za srebrnym) .

I pomyśleć,że takie argumenty mogą przeważyć o zakupie takiego a nie innego urządzenia :-)

 

 

 

Dla mnie to była kwestia tego, że z cma400i w porównaniu z cma600i (do Sonorous 6) dźwięk był lepszy dużo i lepiej się zgrywał z cma400i (z cma600i nie grało to równo i dobrze), a gdy nie ma różnicy lub jest odwrotnie, więc po co przepłacać :). + podstawka, + czarny kolor, + taniej, + kaloryfer, bo jednak troszkę się grzeje.. Jakby cma600i lepiej brzmiał to bym brał jego, ale albo nie moja sygnatura albo słaba synergia. No i jednak różnica w brzmieniu - wg mnie - spora - między cma400i a cma600i, ale cma600i nie tak łatwo znaleźć chyba do odsłuchu, a teraz to dla mnie chyba bez sensu ;) .

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600i niestety nie słyszałem, a sam chciałem porównać. Funkcjonalnie brakuje mi tego analogowego wejścia, bo teraz będę musiał mocno pokombinować z podłączeniem gramofonu i decku.

Brzmieniowo natomiast 400i gra dokładnie, jak się spodziewałem po testach w sklepie - z lekkim naciskiem na średnicę, z przyjemnym wygładzeniem góry, detalicznie ale nienachalnie, muzycznie bez nazbytniego ocieplania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w cma600i przeszkadzało - oprócz brzmienia - to, że tam nie ma wyjścia zbalansowanego 2,5 mm, żeby móc używać tych samych kabli zbalansowanych w przyszłości do Qustyle'a oraz DAP-ów zbalansowanych - spory jak dla mnie minus.

 

Co do Questyle'a cma400i przy tej cenie muszę przyczepić się jeszcze do tandetnie wykonanego i krótkiego bardzo kabla zasilającego - 1,5 m, który na dodatek bardzo słabo trzyma się gniazdka i często wychodzi , więc nie wiem czy nie trzeba będzie ponieść kosztu zakupu porządnego kabla zasilającego. Bym się tego tak może nie czepiał, ale miałem do tej pory same tanie kable zasilające i każdy pojedyńczy z nich trzymał się dobrze a ten nie. Ktoś testował może czy jakość kabla zasilającego ma wpływ na dźwięk?

 

Nie podoba mi się tez, ze karton z urządzeniem to właściwie jednorazówka i nie nada się już do transportu, bo po chwili mi się rozkleił. Również jakość podstawki pozostawia sporo do życzenia moim zdaniem, bo wygląda tanio, ale może jest praktyczne. Za to niepraktyczny jest ten pomysł z naklejanymi paskami, bo wydaje się, że łatwo będzie odchodzić a naklejenie tego jest kłopotliwe.

 

Mam nadzieję,że samo urządzenie nie ma takich niedoróbek. Po prostu irytuje mnie też to uczucie taniości kabla, podstawki oraz kartonu. Dobrze że karton choć by wyścielony pianką minimaluzującą trochę wstrząsy itp. :) .

 

W sprzęcie za 5 stów, bym olał takie rzeczy, ale nie w urządzeniu za 3-4 tys.

 

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lipa z tą podstawkę,powinna być aluminiowa jak cały sprzęt.

U mnie kabel zasilający trzyma się dobrze,ciasno wchodzi,ani razu nie wypadł sam.

Też myślałem o cma400i ale nie było go wtedy na rynku jeszcze ,a mocy ma więcej od cma600i.

Ale jednak cma600i bardziej mi podchodzi też wizualnie, zero śrubek z przodu,gruby płat aluminium,to lubię...he,he.

Lepszy kabel  zasilający ma sens jak kupisz też dobrą listwę zasilającą ,np. Tomanka.

Ale to już dla nietoperzy i P.Ryki takie cuda:ph34r:

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Soundman1200 napisał:

No to lipa z tą podstawkę,powinna być aluminiowa jak cały sprzęt.

U mnie kabel zasilający trzyma się dobrze,ciasno wchodzi,ani razu nie wypadł sam.

Też myślałem o cma400i ale nie było go wtedy na rynku jeszcze ,a mocy ma więcej od cma600i.

Ale jednak cma600i bardziej mi podchodzi też wizualnie, zero śrubek z przodu,gruby płat aluminium,to lubię...he,he.

Lepszy kabel  zasilający ma sens jak kupisz też dobrą listwę zasilającą ,np. Tomanka.

Ale to już dla nietoperzy i P.Ryki takie cuda:ph34r:

 

400i też nie ma śrub z przodu. Jeśli chodzi o jakość wykonania to 400 i 600 są jednakowo świetnie wykonane, po prostu 400 to mniejszy klocek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś wcześniejsza wersja. Zobacz że brakuje też 1 przycisku. Moja nie ma śrub, na stronie questyle też nie ma. Tylko u góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha,rzeczywiście, to musiała być wersja robocza do testów jak tak...;)

Tutaj już widać tą nową wersję, tak to inna gadka,teraz  mi się podoba cma400i, taka mniejsza wersja cma600i.

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2017/06/dac-i-wzmacniacz-suchawkowy-questyle.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Soundman1200 jak długo rozgrzewałeś 600i by zagrało jak grać powinno? Bo ja na razie nie mogę w swoim odnaleźć "tego czegoś". Ma co prawda na liczniku dopiero 30H i kilka ciekawych zmian brzmienia ale nadal brakuje mu tej dźwięczności, melodyjności, rozdzielczości... coś grubo brzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mi gra Questyle po Coaxialu, jaśniej, przestrzenniej,wyraziściej....

Swoją drogą HD598 same z siebie grają ciemnawo a Questyle też do jasno grających nie należy.

Na pewno warto też podłączyć słuchawki kablem zbalansowanym,nie dość że 2 raz więcej mocy to i słuchawko dostają potężnego kopa...

Dopiero po balansie Qcma600i podoba mi się w pełni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tranzystor teoretycznie powinien dosyć szybko osiągać pełnię możliwości, do 3 dni grania cały dzień i powinno być ok.

Może Questyle wymaga dłuższego czasu,ciekawe...

Zauważyłem że jak pogra z godzinkę cma600i to gra lepiej niż od razu jak włączymy,ale to drobne różnice,nie takie jak w lampowcach.

Musisz się uzbroić w cierpliwość i dalej grzać Questyle, nie ma rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Soundman1200 napisał:

Tranzystor teoretycznie powinien dosyć szybko osiągać pełnię możliwości, do 3 dni grania cały dzień i powinno być ok.

 

100-200+ godzin kondensatory dochodza do swoich optymalnych parametrow pradowych.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności