Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Questyle CMA600i / CMA400i / Twelve


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Przypadkowo trafiłem na takie combo i gdyby ktoś miał okazję posłuchać to zakładam temat. :) Sam będę starał się dorwać do odsłuchu, z racji, że moje poszukiwania "stacjonarnego mojo" pozostają nadal aktualne. Poza dźwiękiem, którego jeszcze nie znam, cechy, które mnie przekonują i moje wymagania użytkowe spełniają w 100%:

 

  • topowy DAC AKM
  • odbiornik USB na XMOS - dla mnie najlepszy, najbardziej bezproblemowy
  • wbudowany preamp, wyjścia XLR pod monitory aktywne + wyjścia RCA pod zewnętrzny wzmacniacz (w moim przypadku energizer)
  • wbudowany zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy (akurat dla mnie istotne jest to, że w ogóle jest wzmacniacz, do PC jak złoto, do tańszych dynamików)
  • pilot

 

Niestety 4 tys. to nie mało, ale jako rozwiązanie all-in-one pod Staxy, dynamiki, monitory, do PC...

A i chyba pierwszy raz cena w Polsce jest niższa niż za granicą (w końcu!).

 

Co myślicie? Ktoś miał może kontakt ze stacjonarnymi klockami Questyle, może 800? Jak to gra, mają jakąś swoją specyfikę grania?

 

QU_CMA600i_left_3qtr_2500_30_65774_20162

 

questyle_cma600i_back.jpgcma600i.jpg

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak nie do końca. Czy S16 ma regulowaną głośność na wyjściach XLR, kiedyś chyba pytałem kogoś o to i ponoć nie ma?

Poza tym nie ma pilota (do przeżycia), nie ma balansu (tym bardziej), ale inny jest też sam przetwornik.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciux na zakupku napisał.." komplet złącz cyfrowych i dwa rodzaje wyjść analogowych (zbalansowane i nie) to wystarczająca funkcjonalność."

A różnica w kostkach jest dziwna,nowsza AK4490 ma więcej możliwości,ale ma słabsze parametry SN i THD od starszej AK4495

 

AK4490

 

1. 256x Over Sampling Stereo D/A Converter

2. 32-bit 8x Digital Filter

3. Sampling Rate: 30kHz~768kHz

4. Low Distortion Full Differential Output

5. SCF

6. De-emphasis Filter

7. Soft Mute

8. DSD Input (2.8MHz, 5.6MHz, 11.2MHz)

9. External Digital Filter Mode

10. THD+N: -112dB

11. DR, S/N: 120dB

12. Power Supply: Analog: 4.75~5.25V, Digital: 2.7~3.6V

 

AK4495

 

1. 128x Over Sampling Stereo D/A Converter

2. 32-bit 8x Digital Filter (4 types of filter option)

3. Sampling Rate: 30kHz~768kHz

4. Low Distortion Full Differential Output

5. SCF

6. De-emphasis Filter

7. Soft Mute

8. DSD Input(2.8MHz, 5.6MHz)

9. External Digital Filter Mode

10. THD+N: -101dB

11. DR, S/N: 123dB(7V)

12. Power Supply: Analog: 4.75~7.2V, Digital: 2.7~3.6V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pierwsze wrażenia CMA600i z HEkami takie że na wewnętrznym DACu się nie za bardzo lubią.

Przeszkadza bas jest uwydatniony i wypchnięty do przodu, na Stingu EMiNY bas jest tak z 5 kroków

przed wszystkim, góra nie jest jakoś bardzo rozdzielcza/szczegółowa trochę wycofana, scena niezbyt szeroka

całość gra blisko i nie za głęboko, wszystko po optyku. Moim zdaniem przekaz tu kształtuje głownie DAC,

bo sam wzmacniacz, dalej nie ma zbyt szerokiej i głębokiej sceny, ale z basem i górą jest już dobrze.

 

Po USB jest już lepiej z basem, dalej jest go dużo ale już nie jest tak rozlazły i nie wchodzi przed wszystko,

góra też się poprawia, scena pozostaje prawie taka sama może trochę więcej głębi. Pewnie będzie pasować

do słuchawek którym trzeba trochę dodać basu AKG701? Ogólnie chyba sprzęt do kompa bo USB sporo

lepsze od optyka no i wewnętrznie gra blisko, sam wzmacniacz jest całkiem niezły, choć bez rewelacji,

no ale porównuję z samymi wzmacniaczami. Jedna wada to to że są trzaski przy przełączaniu utworów po USB.

Edytowane przez saudio
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No z tym opisem to się ktoś mocno postarał:

CMA600i to najnowszy wzmacniacz słuchawkowy marki Questyle. Jego konstrukcja została oparta o opatentowaną technologię „bieżącego trybu wzmocnienia”. Urządzenie pracuje w czystej klasie A oraz w „trybie super prądu”, co zaowocowało niskimi zniekształceniami harmonicznymi na poziomie 0,00042%.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności