Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iRiver LS150- Nowy lider Bluetooth


Azahiel

Rekomendowane odpowiedzi

iRiver LS150
Pięć słów. Prostota, funkcjonalność, wyrafinowanie, elegancja i moc. To słowa, które w pełni opisują nowy bezprzewodowy głośnik iRivera.
LS150-1.jpg
Po wyjęciu z pudełka i po pierwszym odpaleniu na myśl przyszedł mi monolit z filmu 2001:Odyseja kosmiczna Stanleya Kubricka nie tylko z powodu prostego kształtu sześcianu naszego głośnika. To maleństwo potrafi naprawdę zagrać i po paru godzinach obcowania z nim zacząłem bić mu pokłony.

LS150-15.jpg

 

LS150 to system 3 drożny oparty na 6 głośnikach 2 tweetery, 2 medium, 1 sub i 1 pasywny. Dzięki takiej konstrukcji i dużej mocy 20W(? tego możemy nagłośnić spore pomieszczenie. Podczas prezentacji głośnika w ponad 40m pomieszczeniu zapewnił on dźwięk dobrze słyszalny mimo obecności kilku osób i prowadzonych rozmów.
LS150-6.jpg
LS150 możemy odtwarzać muzykę bezprzewodowo z innych urządzeń dzięki wbudowanemu BT, Wifi oraz gniazdu aux, które jest też gniazdem anteny dla wbudowanego radia FM. Dzięki aplikacji „iRiver Live Stream” możemy korzystać z dodatkowych serwisów takich jak: Tidal, vTuner, Tuneln, Douban, iHearRadio, Ximalaya, Qingtingfm, QQMusic oraz możliwość przesyłania każdego sygnału za pośrednictwem AirPlay. Wszystko to możemy łatwo sparować dodatkowo poprzez funkcję NFC. LS150 wspiera również NAS i DLNA. Pliki jakie obsługuje głośnik to MP3, WMA, WAV, ALAC, AAC, APE, OGG, FLAC również w 24bit/192kHz!
LS150-2.jpg
ls150 36.jpg
Dźwięk mimo dużej głośności nie jest zniekształcony. Niskie częstotliwości nie dominują i dźwięk nie jest przebasowiony jak w przypadku głośników innych producentów. Powiem więcej, są to bardzo dobre niskie tony jak na głośnik przenośny. Tu mimo dużej głośności nawet maksymalnej nic nie buczy ani nie dudni. Góra i średnica dobrze uzupełniają się i tworzą neutralne, ale ciekawe i wyrafinowane brzmienie. Można je porównać z konstrukcjami o wiele droższymi oraz większymi gabarytowo. Wokale są przyjemne w odbiorze, zwłaszcza te damskie
klują, nie denerwują nas dźwiękami “Ś, Ć” Itp. Posiadając ten głośnik dłużej mogę stwierdzić że to naprawdę bardzo dobry wybór w tej kategorii cenowej a nawet ponad nią. Dźwiękowo gra to o wiele lepiej niż można by było się spodziewać.
LS150-4.jpg
Pojedyncze moduły LS150 możemy parować w typowe zestawy stereo lub dzięki funkcji multiroom słuchać muzyki w każdym pomieszczeniu gdzie taki głośnik będzie się znajdował. Wracając do stereo, z takiego podwójnego zestawu LS150 uzyskujemy konkretne rezultaty mogące konkurować z zestawami audio głośników pasywnych. Tylko w LS150 mamy głośniki i źródło do tego wiele opcji dodatkowych: stereo, multiroom, AirPlay, iRiver Live Stream, NAS i DLNA.
LS150-10.jpg
LS150-11.jpg
Najważniejszą rzecz zostawiliśmy na koniec nowy iRiver odtwarza muzykę nawet w 24bit i do 192kHz. Takich urządzeń na rynku jest bardzo mało i nie zawsze działają tak jak trzeba. Nasz głośnik zaskoczy jakością każdego melomana, umili czas w pracy lub w kuchni. Stanie się niezastąpiony w sypialni jak i w czasie wakacyjnych wojaży. LS150 to muzyka wszędzie tam gdzie chcesz i w jakości jakiej zazdroszczą nam inni.
Dane Techniczne:
Wymiary: 350(W) x 117(H) x 179 (D) mm
Waga: 2,98kg
Rodzaj głośników: 5W x2 (Średnio tonowy), 10W x1ea (Subwoofer) (1.0” Tweeter x2 / 2.0” Średnio tonowy x2 / 3,5” Subwoofer x1 / Pasywny radiator x1 )
Wspierane formaty: MP3, WMA, WAV, ALAC, AAC, APE, OGG, FLAC
Częstotliwość próbkowania: 8kHz ~ 192kHz (8/16/24 bitów na próbkę)
Zakres częstotliwości: 50-20,000Hz
Sieć: WiFi (802.11b/g/n), DLNA (UPnP), Airplay
Bluetooth: V2.1 + EDR (Zakres pracy: do 10 metrów)
NFC: Tak
Wejścia audio: AUX x 1
Zakres częstotliwości FM: FM 88.0 ~ 108.0 MH (Japonia: 76~90 MHz)
Serwisy Streamingowe: Tidal,Pandora, Spotify, TuneIn, vTuner, iHeartRadio (QINGTINGFM, QQMusic, DOUBAN, TTPOD tylko spierane w Chinach.)
Aplikacja: Iriver Live Stream (iOS/Android)

LS150 Mp3store - Bezpośredni link do sklepu

 

Promocja czasowa- Bezpośredni link do działu z promocja na głośnik (999 zł!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest to główny minus, ale głośnik spokojnie to rekompensuje tym jak gra i dodatkowymi opcjami. Dla mnie głośnik irivera jest mega kozacki. Gra bardzo zacnie, a dodatkowe możliwości robią różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

LS150 to bardzo ciekawa propozycja, ogólnie nasza oferta dynamicznie się rozszerza jeśli chodzi o głośniki przenośne, najpierw Divoom świetne głośniki budżetowe, później pojawiła sie RIVA, która również została oceniona bardzo dobrze a teraz LS150, świetnie wykonane i bardzo dobrze brzmiące urządzenie. Głośnik jest dostępny w Krakowie do testów, zapraszam wszystkich zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie do końca : "LS150 to muzyka wszędzie tam gdzie chcesz".

No fakt. Patrząc jednak ze nawet serwisy typu Tidal, Spotify reklamują sie że muzyka jest w każdym miejscu... Patrzmy realnie ;) chociaż sam głośnik o dziwo ma klapkę z tylu jakby miało byś na bateria, No ale nie jest.

 

 

Tapnięte z Batmobilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Czyli nie do końca : "LS150 to muzyka wszędzie tam gdzie chcesz"

 

 

 

To nie jest głośnik przenośny, na zasadzie wrzucam do plecaka i biorę ze sobą.

 

Ale na wakcje można wziąć i posłuchać na tarasie. Ja miałem i świetnie się sprawdził.

 

Poza tym w domu możesz zrobić multiroom i masz muzykę wszędzie.

 

Ten głosnik nie można porównywac do głosników BT przenosnych, a raczej do systemów multiroom z możliwością streamingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli nie do końca : "LS150 to muzyka wszędzie tam gdzie chcesz"

 

To nie jest głośnik przenośny, na zasadzie wrzucam do plecaka i biorę ze sobą.

 

Ale na wakcje można wziąć i posłuchać na tarasie. Ja miałem i świetnie się sprawdził.

 

Poza tym w domu możesz zrobić multiroom i masz muzykę wszędzie.

 

Ten głosnik nie można porównywac do głosników BT przenosnych, a raczej do systemów multiroom z możliwością streamingu.

Jasne. Dzięki za info. Trochę szkoda, że nie ma dodatkowego zasilania bo już bym się do Was wybierał pewnie po dwa :)

Zmyliło mnie też trochę to zdjęcie gdzie widać na tylnym panelu jakieś zamknięcie - jakby baterie lub aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem i polecam. Parowanie bezproblemowe, radio łapie git, obsługuje tidala i radia netowe sterowane z phona, ładny.

No i gra bardzo fajnym dźwiękiem, jest podstawa basowa, dobre wokale i nawet górę słychać, sygnatura spójną, przyjemna, gra miękko ale w miarę dynamicznie. Naprawdę fajnie to brzmi, ktoś dobrze zesrtroił te głośniki. Może zastąpić na wakacjach stereo.

Najlepszy dźwięk jest po Wi-Fi i po kablu, a BT niewiele ustępuje.

Edytowane przez mykupyku
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Ja też sobie bardzo chwalę. Bardzo dobre brzmienie. Świetny do sypialni, pokoju czy kuchni. U mnie spisuje się rewelacyjnie. Na razie mam tylko jeden więc nie sprawdzałem opcji multiroom. Ale jest to fajny krok w kierunku rozwinięcia nowoczesnego audio.

 

W zasadzie jeśli ktoś nie składa sprzętu to takie rozwiązanie polecam.

 

 

 

Kilka fotek ode mnie:

 

IMG_5188.JPG

IMG_5191.JPG

IMG_5195.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej żonie bardzo się spodobał. Już wiem co kupię "jej" na gwiazdkę.

W sumie jak z niego korzystam juz jakiś czas brakuje mi tylko portu słuchawkowego.

W nocy w sypialni podpinałbym słuchawki :) aby małżonce nie przeszkadzać.

Edytowane przez WojtekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jakby ktoś był zainteresowany moją opinią. Miałem możliwość długo posłuchać i przetestować dla Audio-Video (1/2017). Ostatnio zaczyna mi go trochę brakować :)

 

Dobre, ciepłe i naturalne brzmienie oparte o średnicę. Niezłe możliwości - wygodna sprawa z Wi-Fi, która właściwie rozwiązuje kwestię starszego interfejsu BT i braku aptX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności