Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Quandoxer

Pytanie

Witam, mam już parę dobrych lat Trittony http://www.trittonaudio.com/prod/720plus.asp i niestety mikrofon przestał działać i od czasu do czasu piszczy lewa słuchawka, a więc planuje kupić coś nowego.

Teraz tak, nie wiem co było by najlepszym rozwiązaniem, czy słuchawki z mikrofonem, czy słuchawki i oddzielnie mikrofon. Chodzi oczywiście o słuchawki które budową przypominały by te Trittony.

-Pierwsza opcja: słuchawki z mikrofonem.

Zależy mi na wygodzie i na jakości mikrofonu ( by nie było szumów ani żadnych zakłóceń ) słuchawki będą przeznaczone do gier, a więc nie zależy mi na muzyce.

 

-Druga opcja: słuchawki i oddzielnie mikrofon.

W tym przypadku zdaje sobie sprawę że ta opcja będzie droższa, i w przypadku słuchawek też zależy mi na wygodzie, a w przypadku mikrofonu to myślałem nad jakimś mikrofonem pojemnościowym ale nie wiem czy taki mikrofon to nie zbyt duża jakość bym go przeznaczał tylko i wyłącznie do gier jak i do pogadania z ziomkami.

 

W przypadku opcji pierwszej wydam pewnie mniej niż w opcji drugiej, ale maksymalnie mógł bym wydać 650 zł na cały zestaw.

 

Dodam że mam kartę dźwiękowa zintegrowaną a więc jakość jest bardzo słaba i wolałbym sprzęt na łącze USB.

 

Możecie też doradzić która opcja będzie lepsza do gier.

 

Pozdrowienia, Quandoxer,

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Komputer masz stacjonarny czy laptop? Może warto by w tym budżecie kupić kartę plus jakieś dobre słuchawki + mikrofon. Zawsze uważałem że słuchawki do gier to płacenie głównie za ich gejmingowość oraz markę.

 

Jest też opcja kupić HyperX Cloud które zmieściły by się w budżecie, a są polecane przez ludzi. Są tym samym co Takstar Pro80. Ich osobiście nie słuchałem, ale na pewno jest to opcja warta sprawdzenia. no i w podanym budżecie może znalazła by się jeszcze karta. Tylko no właśnie jakie porty są do dyspozycji? PCI/PCI-E/USB/etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sory, zapomniałem o tym wspomnieć, komputer mam stacjonarny jeżeli kogoś interesuje to płyta główna to ASUS P9X79. Co do portów to nie mam pojęcia ale jak by poszukać informacji o płycie głównej na pewno by się coś znalazło na ten temat. Co do słuchawek sprawdzałem wszystkie od HyperX i najbardziej mnie mnie zainteresowały http://www.hyperxgaming.com/pl/headsets/cloud/hscp do moich celów widzę jest tam wbudowana karta dźwiękowa a więc nie było by potrzeby kupowania jakiejś osobno, co do mikrofonu dużo info nie ma, a interesuje mnie jakoś mikrofonu. W przypadku Takstar Pro80 V2 jakoś mnie nie przekonały.


Przeczytałem jeszcze parę recenzji dotyczących tych słuchawek HyperX Cloud II i recenzje nie są zbyt fajne. Co do HyperX Cloud I to w tych słuchawkach nie ma wbudowanej karty dźwiękowej a więc bym musiał dokupić jakąś inną. Lub zawsze jest możliwość kupna zupełnie coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Osobna karta jest rozsądniejszym rozwiązaniem niż wbudowana w słuchawki z kilku powodów:

1.wbudowana karta napewno nie bedzie lepsza/porównywalna od karty na PCI-E lub USB.

2.Bedzie to rozwiązanie bardziej uniwersalne.Możesz do karty podłączyć inne urządzenia lub słuchawki.

3.Bedzie to się dużo bardziej opłacało,wzrost jakości będzie znaczący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie zdałem sobię z tego sprawe czytając całe popołudnie o tym, prawdopodobnie kupie te HyperX Cloud I bo ma je znajomy i są nawet dobre, co do mikrofonu w tych słuchawkach nie zadowala mnie jego jakość. A więc tak, prawdopodobnie zakupie wcześniej wspomniane słuchawki a do tego jakąś karte dźwiekową, tylko teraz jaką by uzyskać 100% tych słuchawek i aby pasowała do mojej płytki głównej.

Jeżeli ktoś ma inne propozycje co do słuchawek prosze piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do AIM SC808, patrzyłem tylko na cene, zaraz o niej bardziej poczytam, co do HyperX Cloud I zostaje przy nich mam nadzieje że to dobry wybór. Masz racje karta przekracza budżet ale jak warto to mogę przepłacić. Ale czy ta karta opłaca się do gier, bo do muzyki mi nie zależy.

@Kiss_ dzięki za stronke, ale ja wole byście wy mi polecili sprzęt a nie ja szukał, może coś sami wybierzecie z tej stronki.

-------------------------------------------------

Dobrze, troche poczytałem i docztałem się dwóch rzeczy które chciałbym wyjaśnić: "Przeznaczenie: głośniki stereo i wielokanałowe, sprzęt wolnostojący lub słuchawki wymagające wzmacniacza" czy moje słuchawki potrzebują tego wzmocnienia?. A drugą rzeczą jest to: "Jedynymi jej wadami są gorsza jakość dźwięku po karcie rozszerzającej" czy mam się tym martwić? Co to wogóle jest?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To polecane karty właśnie między innymi przez użytkowników/a tego forum ;).Więcej mocy się na pewno przyda HyperX'om.Z telefonu też grały w miarę dobrze,więc napędzić ich nie będzie trudno.W grach najważniejsze jest pozycjonowanie więc szukaj czegoś co powiększy scenę,ma dobrą separację,dobrą holografię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Yhmm a więc większość mam jasne, tylko ja nie mam zielonego pojęcia o tym ostatnim co wymieniłeś "pozycjonowanie, powiększenie sceny, dobra separacja i holografie" Ta karta wcześniej wymieniona ma właśnie to? Jeżeli tak i nadaje się so gier to spoko, jeżeli myślicie ze jest jeszcze coś w ten cenie co bardziej by mi słóżyło to śmiało pisać. Już wiecie że kupuje to wszystko w 70% tylko i wyłącznie do gier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok, przekonaliście mnie co do zakupu. Szkoda że troche przepłace ale i tak kupie. Co do karty dźwiékowej to chce sié upewnić czy napewno bédzie ona zgodna z moją płytą główną. Tam wiem że w tej płytce jest płyta matka i córka i ogólnie całe te wejścia bedą z tyłu ale czy panel przedni w komputerze też będzie dzialać? Chodzi mi o to czy dźwięk będzie przechodzic przez płyte dźwiękową. Jak coś jaszcze mi możecie wytłumaczyć na temat tej płytki co będzie mi bardzo miło.

Dzięki wielkie chłopaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności