Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie playery z Chin


gregdezet

Rekomendowane odpowiedzi

Na Hedfaju o V2 piszą, że gra jak topowe grajki, a pod względem budowy jest chyba ciekawszy od Z1. Problem w tym, że V2 gra gorzej od X3.

Oczywiście pod względem technicznym, bo już sam sposób grania może bardziej pasować z Walnuta, czy teraz z Zishana (jakkolwiek by nie grał).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Jaro54 napisał:

Za drogo cię to wyniesie te małe są nieproporcjonalnie drogie. Nagraj ISO płyt najlepiej tego samego wykonawcy lub gatunku kilka płyt na kartę 8GB i wtedy będziesz miał 2-3 karty no chyba, że pokusisz się o zgranie płyt do ISO DSD wtedy 8 GB wystarczy na jedną lub jedną i trochę.

Jaro tak, ja sobie dywaguje bo pozostało mi trochę kart po telefonach 1,2,4,8 gigowych ale faktycznie minimum 8GB ma sens.

 

Pany napiszę tutaj z racji że jest to temat o tanich chińskich i że chcę kupić Hifimamy RE-400 i że w komplecie dają tanio HM-700.

Recenzje tego cuda całkiem pochlebne bywały. Co myślicie o tym grajku, ktoś używał, czy naprawdę odznacza się dobrym, ciepłym brzmieniem nawet w cenie bez promocji, coś ala Clip kiedyś?

DAPa nie planowałem jeszcze, słucham stacjonarnie albo ze smartfona ale któż to wie co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, De3ny napisał:

Ja jutro odbieram z poczty RE-400 i skrobnę o nich coś po kilku dniach, porównując m.in. do Urbanów, RM-800MD, Vivo XE800.

Też zastanawiam się nad tym Z1 - czy to będzie duży skok względem iPhone 5S? Da się z niego zrobić DAC do PC?

W stosunku do japka na pweno lepiej (zaraz Johny mnie oskalpuje :) )

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Inszy napisał:

Po czym wnosisz, że na pewno będzie lepiej?

bo chyba wszystko lepsze od japka :) Oczywiście żart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaro54 napisał:

W stosunku do japka na pweno lepiej (zaraz Johny mnie oskalpuje :) )

piątki grają V-ką, sygnatura zbytnio mi się nie podobała, mimo że źle nie jest. Trzeba po prostu poszukać synergii.

Nie wiem jak gra Z1, ale re400 i odtwarzacz w stylu "V"... to ma sens ;)

Edytowane przez Sound John
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RE-400 pograły jakieś 30 godzin. Od razu po podłączeniu do 5S, spodobały mi się, jednak byłem nastawiony na bardziej złagodzoną w nich górę. Rzadko, ale czasami zdarza się wychwycić jakieś sybilanty, jednak nie odczuwam tu ciągłego podbicia wyższej średnicy jak występuje to w przypadku Urbanfunów na 5S. Niemniej jednak po przesłuchaniu kilku utworów na RE-400 i późniejszym założeniu RM-800MD, czy Urbanów, czuję straszne zamulenie, przytłoczenie dźwięku, jakbym założył jakieś zepsute słuchawki. 

Teraz pytanie - czy istnieje możliwość, że Zishan Z1 ociepliłby lekko brzmienie? Clip Sport gra z RE-400 trochę za sucho, bez dynamiki, z mniejszą sceną niż 5S. Podoba mi się konstrukcja takich odtwarzaczy jak Zishan/Walnut, spróbować Z1, czy jaki inny odtwarzacz w podobnej cenie polecacie? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie ipoda nano 2g. Ip5s podbija wysokie tony, co mi także trochę przeszkadzało. Jakość dźwięku będzie znacznie lepsza oraz zmniejszy się ilość wysokich tonów.

 

Jak chcesz cieplej to nano 1g lub shufle 4g. 

 

Oczywiście jest itunes i ogranicznie pamięci, ale to takie Best buye w tej cenie.

Dzisiaj kupiłem bratu nano 2g 4gb za 56zł wliczając wysyłkę ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w szafie starego Nano 2G, jednak bateria w nim padła i rozlał się wyświetlacz, ale podłączę i sprawdzę jak to gra. Mam też iPhone 3GS w wersji amerykańskiej, niby ten sam chip audio co Touch 4 (bodajże coś inaczej z końcówką mocy) i jest w nim mniej wysokich, jednak więcej powietrza i bas taki jakby "poszarpany" na krańcach, jest gorszej jakości niż ten w 5S. Shuffle fajna sprawa - jakbym kupił nowy to dalej jest to 4G? Shuffle mają sporo mocy, czy szukać wersji z USA?

Podłączyłem RE-400 do Nano 2G i jest nieco mniej góry, wokal lekko przybliżył się, jednak chyba wolałbym mniejszego Shuffle - czy on będzie oddalał wokal bardziej niż Nano 2G? Jakość dźwięku w 5S jest słabsza od Nano 2G? Dla mnie 5S gra lepiej od 4S, a przestałem używać Nano jak nabyłem iPhone 4S, bo dla mnie grał lepiej. Znalazłem nowe Shuffle z różnymi Part No. - czy sugerować się jakoś tym, czy to tylko zależy od daty wyprodukowania a ważny jest napis, że to model A1373? 

Edytowane przez De3ny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o jakość dźwięku to 5s<4s<shuflle 4g/mini 2g<(imo)nano 2g

 

Shuffle 4g oferuje zdecydowanie bardziej oddalony wokal niż nano 2g, góry mniej, dołu więcej. Znacznie cieplejsze granie, shuffle mają mało mocy, zdecydowanie lepsze prądowo są nano 1/2g lub mini1/2g które debiutowały przed wprowadzeniem durnych ograniczeń głośności na terenie ue.

 

Jak gra nano 1g niestety nie miałem okazji testować, polecam za to wypróbować ipoda mini 2g. Miałem go kiedyś, powinien spełnić twoje wymagania. Jego wielką zaletą jest możliwość wykonania cfmoda.

Edytowane przez Sound John
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 4.05.2017 o 11:46, ikar napisał:

Pojawiła się ciekawa recenzja zishana z1 http://spasibovsem.ru/responses/korobochka-sposobnaya-vtoptat-luboj-hi-fi-pleer-nachalnogo-urovnya-v-zemlu.html


Mojego odbiorę z poczty w poniedziałek. Ciekawe jak wypadnie. :)

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
 

I jak wrażenia ? Czekamy, czekamy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oswajam się z Zishanem Z1. Polecam od razu zainstalować nowy firmware( http://pan.baidu.com/s/1jI5KD8a#list/path=%2FZiShan Player 固件%2FZ1&parentPath=%2FZiShan Player 固件 ), który znacznie poprawia funkcjonalność. Dochodzą: shuffle, repeat i, uwaga, 180 ustawień EQ. Ile jest dokładnie nie sprawdzałem, ale dużo za dużo żeby zapamiętać które jak gra. Player odtwarza min.: FLAC, APE, nie odtwarza ALAC`ów. DSD nie próbowałem. Działa jako DAC z Win10 bez sterowników. Niestety ucina jakieś 2 sekundy z początku i końca  utworu, zarówno z karty, jak i jako DAC. Dźwiękowo, dla mnie, za jasno. Góra za trochę za ostra, cyfrowa. Raczej do cieplejszych słuchawek. Ale to oczywiście sprawa indywidualnych preferencji. Uznałem że taki budżetowy grajek będzie w sam raz do pierwszych zabaw z opampami więc zamówiłem muses8820 na początek. Jak niczego nie zepsuję to podzielę się wrażeniami po wymianie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki. Ja chyba od razu zamówię muses02, na head-fi bardzo polecają do Z1. Jest jeszcze Burson v5i ale to już wyższa półka i chyba do takiego budżetowego sprzętu się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z xDuoo x10 i chwalę sobie ten wybór gdyby nie koszmarne kółko to byłby ideał.

Czytam ten wątek w zasadzie od początku i zastanawiam się czy coś w przedziale do 600 zł zagra od mojego playerka wyraźnie lepiej.

Póki co nie widzę ;) . Przegapiłem coś Panowie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2017 o 18:26, ilov3 napisał:

do 200/300 znajdzie coś?

 

 

Z BT tylko na ebayu jak nie dorzucą Vatu za ok 93 euro  Shanling M1 czyli raczej bliżej 400 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Inszy napisał:

Jest jeszcze Benjie T6, choć szumi z dziurki jack.

Ale jakość dźwięku i funkcjonalność to nie ta klasa co M1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności