Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

PX 100-II oryginał czy fake?


De3ny

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Zdecydowałem się zakupić PX 100-II i chciałem się zapytać, czy Sennheisery z tej aukcji http://allegro.pl/sluchawki-sennheiser-px-100-ii-czarne-nowe-i6373579690.html są oryginalne? Niby mają oznaczenie 502816 na pudełku, ale czy to jest wiarygodne? Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz być pewny, to zapytaj o kod który jest po prawej stronie pudełka ( naklejka z kodem QR ) i możesz sprawdzić czy są oryginalne na stronce : http://qr-sennheiser.com/index.php?id=5&L=1&id=5

 

pozdrawiam

 

edit. Ten nr seryjny który podałeś 502816 - jest taki sam na moim pudełku.

Edytowane przez rady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość poszła, zobaczymy co z tego wyniknie. Spoglądając na zdjęcia pudełek od PX 100-II, zauważyłem, że wiele z nich nie posiada tej naklejki z kodem QR na górze prawej strony pudełka. Czy wtedy to oznacza, że są podrabiane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że wersja z tym bardziej fikuśnym pałąkiem to jest na rynek azjatycki i powinna posiadać w górnym lewym rogu pudełka hologram. Patrząc po asortymencie tej firmy na Allegro, to jakiś lombard/komis, czy coś w tym guście sprzedający kupę całej maści różnego szajsu. Wiarygodność jest więc, delikatnie mówiąc, średnia. Osobiście byłbym ostrożny. Nie lepiej kupić z pewniejszego źródła, a nie bawić się w takie cuda i mieć cały czas z tyłu głowy wątpliwości? Naprawdę Ci to potrzebne dla pozornej oszczędności paru złotych? Nowe, większe ilości, zero gwarancji....

 

Dodatkowo na znanym portalu ogłoszeniowym znalazłem analogiczne ogłoszenie ze zbliżonej lokalizacji, tym razem, po 85zł, gdzie dodatkowo mowa o większych ilościach. Wszelkie okoliczności wskazują, że warto takie "oferty" omijać szerokim łukiem. Osobiście bym omijał, ale założyciel tematu zrobi jak uważa.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszymi moimi słuchawkami były w sumie podrabiane CX300 :D Dałem za nie 30 zł, padły po jakimś miesiącu. Nigdy nie miałem słuchawek tej firmy, chciałem spróbować z PX 100-II. Pierwsze moje nauszne to CAL!, które nie podeszły mi dźwiękowo (Brainwavz M1 grały wg mnie lepiej z większym wykopem), później skosztowałem AKG K518DJ, następnie Retro DJ (grające dla mnie zbyt krzykliwie, do tego są jakby "zapowietrzone", czuję ogrom przepływającego sykliwego powietrza, muszę docisnąć do uszu, by pojawiło się jakieś zejście) no i nabyłem KSC75, które grają lekko i przyjemnie, będąc wygodne i lekkie dobrze spisują się podczas treningów. Obecnie szukam czegoś podobnego do KSC75 w kwestii wygody z większym basem, lepszą stopą, dźwiękiem bardziej bezpośrednim, bliskim. Myślałem też o HD330, ale zrezygnowałem z nich, jakoś do tej pory nie odpowiadały mi pełnowymiarowe słuchawki nauszne. PX 100-II nadadzą się do starszego rapu, g-funku, tłustych kawałków i jakiś szybszych typu power metal? Odtwarzacze jakie posiadam to Nano 2G, Clip Sport, iPhone 4S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PX 100-II zagrają dokładnie tak jak tego oczekujesz i jak wynika z opisu Twoich preferencji. Jestem o tym przekonany mając je w rękach w momencie pisania tego posta :D.

Oczywiście warunek podstawowy, to co napisałem odnosi się do oryginałów, one mają dokładnie taką specyfikę brzmienia i raczej dość trudną do podrobienia tanim kosztem, nie licząc wyglądu oczywiście. Góry nie za dużo, nie za mało, tak samo średnica, raczej mocne na dole, ale nigdy nie przesadzone. Kupowanie podrobionych PXów oczywiście mija się całkowicie z celem, tych słuchawek nie kupuje się dla lansu ani wyglądu, tylko dla określonych cech brzmieniowych i bardzo precyzyjnego i przemyślanego strojenia.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za cenne porady i pomoc.

Do tej pory nie otrzymałem dodatkowych zdjęć z kodem QR dotyczących tamtej aukcji. Zamówiłem nowe PX 100-II w jednym ze sklepów internetowych. Zamówić jeszcze baterię do Nano 2G i ją wlutować, czy Sansa Clip Sport albo iPhone 4S będą lepiej zgrywać się z PXami? Mam jeszcze w szufladzie iPhone 3GS, chyba gra tak samo jak Touch 2/3G.

Warto zainwestować w pady od HD414? Zawsze podobały mi się takie miękkie skóropodobne i może dać im pady od PX 200. czy to zły pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś o nim myślałem, właśnie w 3GS mi się wyrobiło gniazdo jack i mogłoby to być jakieś rozwiązanie, ale czy jest to w ogóle potrzebne? Nie słucham na wysokich poziomach głośności. Z reguły zadowalałem się połową skali głośności na moich urządzeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności