Skocz do zawartości

Jaki mikrofon pod wejscie line-in w odtwarzaczu?


tomker

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chodzi mi po głowie ostatnio nagrywanie dźwięków otoczenia. Mają to być rzeczy w stylu nagrań z lasu, z ruchliwej ulicy, tłumu itd. Chcę się trochę w tym kierunku pobawić i zobaczyć, na ile mnie to wciągnie, żeby robić tego więcej i może w efekcie zainwestowac w poważniejszy sprzęt. Początkowo chciałbym jednak nie wydać dużo kasy i nawet poświęcic się z cięższym i mniej poręcznym sprzętem (albo wręcz kilkoma rzeczami podłączonymi do siebie). Zdaję sobię sprawę, że pewnie ucierpi też jakość nagrań, ale na początek to też jestem w stanie zaakceptować.

 

Mam na stanie kilka odtwarzaczy z całkiem dobrymi dyktafonami, ale przeważnie nadają się one do nagrywania przysłowiowego wykładu albo jakiegoś wywiadu do późniejszej transkrypcji. Używanie wbudowanego mikrofonu to przeważnie piski i straszne przenoszenie wszelkich stuknięć i dotknięć odtwarzacza. No i przede wszystkim zbiera dźwięc tylko z najbliższego otoczenia, a mi chodzi o szersze otoczenie.

 

Odnoszę wrażenie, że większość dostępnych mikrofonów to mikrofony kierunkowe (a mi nie chodzi o złapanie śpiewu ptaszka z 20m, tylko o głosy całego otoczenia teog ptaszka) albo sprzęt do nagrań studyjnych i prób zespołów. Może nie trafiłem jeszcze w odpowiednie miejsce po prostu.

 

Szukam mikrofonu z własnym zasilaniem i najlepiej kablem mini jack, żebym mógł go podpiąc w gniazdo line in któregoś z odtwarzaczy, które mam.

Jeśli nie mikrofon z własnym zasilaniem, to jakiś przedwzmacniacz przenośny (np na baterie AA? jest coś takiego?) i w razie potrzeby przejściówkę, żeby to pod line-in podpiąć. To wykonalne?

 

Czy są jakies konkretne modele, które mogłyby się dla mnie sprawdzić? jakichś konkretnych rzeczy szukac? Ktoś coś kojarzy? Niewykluczone, że nie znając odpowiedniej nomenklatury albo słów kluczowych ominąłem jakies dobre wskazówki.

 

Mówiąc, że nie chcę dużo wydać mam na myśli koszty w okolicach 100zł za używany sprzęt. Jeśli to w ogóle możliwe.

 

Dzięki za wszelkie wskazówki.

 

Tomker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności