Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Który z głośników lepszy.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem, gdyż nie wiem który głośnik Bluetooth wybrać, więc zwracam się do specjalistów.

Myślę nad:

Morul H2 HiFi Mini Portable (127zł)

Oraz:

Blitzwolf F1 (121zł)

 

Głównie mi chodzi żeby głośnik miał moc i żeby był głośny, to że jeden jest z plastiku a drugi z aluminium można pominąć bo nie mam zamiaru grać głośnikiem w baseball :-)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak myślałem, że Chiny. Obawiam się, że nikt ich tu nie zna. Ja za to dziś zamówiłem taki głośniczek - https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01GO5ISEE/ref=od_aui_detailpages00?ie=UTF8&psc=1

 

Po oglądnięciu tego filmu

 

 

Nie wiem, czy będzie wystarczająco głośny, ale na 90% zagra lepiej od wymienionych.

 

Polecam kupować takie wynalazki na amazonie, zawsze to odsyłasz w razie czego do Europy, a nie do Chin.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Toshibę TY-SP3EU i polecałem, jak była dostępna za 99 zł, bo nie było żadnego konkurenta dla niej, czarna, metalowa, zestaw 2.1 (2x3Watty satelitki i 5 Watt na subwooferze), ale ostatnio coś bardzo głośnego kupiłem, więc ja od siebie mogę rzucić tym, jest głośniejszy niż flip 1 i 2, i nawet może szarpać się na charge'a : http://www.komputronik.pl/product/266315/Elektronika/Peryferia_PC/Nyne_TT_czarny.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=NiePromo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedosyt mam po używaniu rok głośniczka MyMusicAngel JH-MD06BT (kostka) o mocy 3W, choć ma 3W to i tak jak dla mnie jest mocny, ale coś już jest nie tak i dół w obudowie (tam gdzie jest bateria itd.) jakby się obluzował i jak głośniczek na czymś stoi to przy trochę większych basach ten dół lata w obudowie, przez co basy są takie "pierdzące".

Głośnik używałbym w zasadzie to wszędzie, np. jak ćwiczę, gdy się siedzi na dworze albo w domu posłuchać. Gdyż osobiście to lubię posłuchać głośno muzyki.

Oczywiście najlepiej jakby głośnik był w cenie tamtych dwóch...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozmiar głośnika ma znaczenie? Bo im większy tym łatwiej będzie o dużą moc i np przebywanie w tym samym pokoju z Nyne TT na pełnej mocy powoduje utratę słuchu, a cena bardzo kusi i jest podobna do ceny tych dwóch.
Edit: Kostka przy toshibie jeszcze ujdzie, natomiast nyne to już dość wysokie i szerokie coś, niekoniecznie głębokie.

Edytowane przez Marsson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej żeby był mniej więcej wymiarów takich jak podałem bo ten Nyne TT trochę za duży :-/ ale sprzęt bardzo ciekawy.

A na Amazonie można kupować w PLN? Bo nie chce się bawić w waluty.

Może być taki głośnik (gabarytowo) jak te co podałem albo trochę większe ale bez przesady, cena mogła by być, max. Do ok. 200zł.

A bajery typu NFC nie są potrzebne jak coś.

Z góry też mówię, że nie zależy mi na firmie, ważne żeby był mocny i opłacalny.

Edytowane przez Mat1xO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, jak go dodasz do koszyka w wersji czarnej i wpiszesz "WIETRZENIE110" to dostaniesz rabat i wyjdzie na 139.

Gdy piszą 14 Watt to ten głośnik w sumie ma tyle mocy. Np Nyne TT ma dwa opisy, 2x10 Watt + membrana pasywna albo 17 Watt. Dźwięk i jego moc to nie jest wartość, którą się dodaje i odejmuje, jakby to były tylko liczby. Moc fali mechanicznej w jakiejś tam odległości od źródła zależy też od ośrodka w którym ta cała fala się rozchodzi i zakłóceń, drugi głośnik zaraz obok też może i jest zakłóceniem fali pochodzącej z głośnika pierwszego. Dlatego nie sumujesz ani nie dzielisz mocy, a sama moc, mówi bardzo ogólnie, który głośnik jest mocniejszy,a który słabszy, bo np nie mówi to o tym dla jakiej częstotliwości dźwięku jest ta moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, byłbyś w stanie podać wymiary tego głośnika? Bo na Komputroniku ich nie ma.

I ile głośnik się ładuje? Oraz ile trzyma bateria na ciągłym słuchaniu na maxa (jak wiesz to na jacku i Bluetooth). Poza tym, ten rabat do którego jest dostępny?

 

Głośniki (wiedza o nich) chyba nie jest dla mnie (narazie) gdyż, nie rozumiem co mają ze sobą wspólnego te dwa opisy, 2*10W + ta membrana pasywna (która jest subwooferem?), a 17W. Dla mnie jako zwykłego człowieka 2*10 = 20 a drugi opis to 17W, więc to chyba nie dla mnie :-)

 

Ps. chciałbym się znać na głośnikach (bo to ciekawe, i przydatne) jak Ty i twoją wiedzę bardzo szanuję i doceniam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fala dźwiękowa rozchodzi się jak "kółeczka" po tafli wody, kiedy coś wpadnie do wody, im więcej źródeł i im bliżej one są, tym bardziej ta fala, te kółeczka, zostaną zniekształcone lub wytłumione. Czysta fizyka.
Głośnik ma wymiary 25x15x5 cm (szerokość x wysokość x głębokość), do pełnej baterii ładuje się w 2 godzinki, ale nie ma problemu, żeby podczas ładowania też działał. Sam głośnik jest w stanie działać z 9-10 godzin, no może 8 jak cały czas będzie rozkręcony na maksymalną głośność. Plus jest taki, że jak się go włączy to nie jest na pełnej głośności, bo głowa by wybuchła :)
Rabat jest do wyczerpania zapasów lub 29 lipca. W promocji jest też Creative Soundblaster Roar (za 499zł) lub też Nyne Cruiser. Wstawiam zdjęcie z kodami.
PS.Biały Nyne TT z kodem "WIETRZENIE 60" za 99 zł, biorę dwa od razu xD
PS2. Można to rozesłać albo wstawić na forum, Bose czy Creativy mogą się komuś przydać.
https://1drv.ms/i/s!Aq3q-QqM8IoEpRzaMYX3REwzrohG

Edytowane przez Marsson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marsson, raczej wezmę Nyne TT, ale jaka jest różnica pomiędzy białym, a czarnym (oprócz koloru)? Bo jak patrzę to parametry identyczne.

A nie chcę płacić za kolor, chociaż lepiej jakby był czarny, bo biały to trochę mało męsko wygląda, a jednak moc ma więc i wyglądać powinien potężnie :-D

Ps. Mógłbyś wysłać zdjęcia, a najlepiej filmik jak głośnik gra na maxie? Bo na internecie nie znalazłem żeby ktoś puszczał na maxa, a chciałbym zobaczyć (i usłyszeć) jak to cudo działa na maxie. Możesz nagrać to nawet telefonem albo pralką, żeby tylko było :-D

Edytowane przez Mat1xO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu to biały jest tańszy (cios multikulturalnego zachodu w KKK), ale to jest to samo, tylko w innych kolorkach. Opakowanie jest masywne, ale dostajesz ładowarkę z 4 końcówkami (na różne wtyczki, brytyjska, europejska, chińska i jeszcze jakaś) i torbę z odpinanym paskiem na niego do przenoszenia :D
Pamiętaj tylko, że chciałeś coś małego, a to małe nie jest i powinno grać tylko stojąc na tej nóżce, bo inaczej wesoło podskakuje :D
PS. Zwracaj uwagę na to, z czego odtwarzasz, bo mój laptop nie ma z nim problemu, ale np gdy odtwarzam na nim filmiki z YT, to nie liczy się głośność na moim telefonie, a tylko na głośniku, ale jak już puszczę muzykę z odtwarzacza systemowego albo Powerampa, to mogę w pełni sterować głośnością (on ma swoją mechaniczną, a ja swoją, by osiągnąć max, musisz obie podkręcić). Daj znać jak już coś kupisz, co o tym myślisz.
Edit : Nagram kiedy będę mógł, na razie w mieszkaniu znajdują się osoby postronne, więc odpada :D
Pod koniec dnia coś powinno być, wstawię na 1Drive'a i wrzucę link i coś do porównania i jak to było nagrywane.

Edytowane przez Marsson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Internet zabija akustykę i jej odbiór.

2.Najlepszy recenzent to nasze uszy.

3.To, że złotouchy i złotousty guru z bloga ma orgazm z danym sprzętem, o niczym nie świadczy, bo jak nie dosiądziesz Kobiety po swojemu i po jej(emu) to nigdy nie przekonacie się czy Ona woli grubszego czy dłuższego.

4.Konstatacja - konsultacje internetowe w kwestii brzmień to strata czasu, bo dziś od rana fizycznie przeszorowałbyś wiele sprzętów.

5.Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zamawiam Nyne TT jutro, ale, czy jest coś w tego cenie ale z systemem 2.1, tylko taki sprzęt z prawdziwego zdarzenia, jak w/w Nyne TT. Jeśli nie to Nyne powinien mi wystarczyć i tak się cieszyłem na początku z działania kosteczki (3W) a w tym jest 20W :) W sumie to nadal się cieszę, ale jest pewien niedosyt gdy się słucha na maxa przy normalnych głośnikach. A że teraz lato, to i muzyczka nad jeziorem się przyda :D

Edytowane przez Mat1xO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że akurat 2 dni później :-D

Ale nie istotne, dziwi mnie to że Komputronik nie daję kabla USB, ale ogólnie, to głośnik genialnie gra, jak narazie od zakupu ani razu go nie ładowałem, ale za pierwszym razem i tak jak na taką długość działania, to bardzo krótko się ładuje.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu, genialny sprzęt, za małe pieniądze :-)

Ps. Wielkie dzięki za pomoc Marsson :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Słuchajcie tak sobie szukałam jakis informacji o tym serwisie z tymi głośnikami Banggood. Własnie chcę kupić ten pierwszy, ale znalazłam te komentarze co o nich myślicie warto im wierzyć? Na gazecie też są takie sprzeczne opinie. Chciałabym usłyszeć opinie osób co już zamawiały coś przez ten serwis???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności