Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Następca DT 990 Pro


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pisze z pytaniem jak w temacie. Mianowicie szukam następcy moich wysłużonych DT 990 PRO 250 ohm. Obecnie grają z modowanym Lovely Cube za żródło mając AIM SC808 ( Wyjście RCA : 2xLME49720 + fabryczny LM4562NA / JACK : 2xLME49720 + LM6172 ) Gra to bardzo fajnie szczególnie jeżeli chodzi o bas oraz wokale. Niestety ostatnio zacząłem zauważać pewne niedomagania w wyższym pasmie jakby pewne nieczystości w tzw przeszkadzajkach. Dlatego szukam czegoś o klasę lepszego.

Budżet jest oczywiście ograniczony ale nie chce określać sztywnego pułapu, na pewno nie stać mnie na słuchawki za 5 tyś. Jak będą ciekawe propozycje to je rozważę :) Sprzęt może być używany.

Muzyka to rock / punkrock / metal.

Chciałbym przy okazji zmienić wzmacniacz, zastanawiałem się nad lampą może HPA master pro albo coś z stajni SCHIIT.

Z góry dzięki za wszelkie propozycje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, odnośnie NH to czytałem wątek na tym forum odnośnie tych słuchawek i wynika z niej że mogą nie do końca się sprawdzać w muzyce jakiej słucham. Czy to mit i po prostu potrzebują czasu ? No i są to słuchawki pokochasz albo znienawidzisz stąd pytanie co w nich dokładnie powoduje że można je tak znienawidzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś mógłby powiedzieć coś o Beyerdynamic T90 ? Jak one pasują do muzyki rockowej ? No i czy są mocno wymagające odnośnie toru ? Zagrają z AIM SC808 ? Jaki wzmacniacz do nich ?

Recenzji pełno - nawet moja na forum wisi, w stopce jak wejdziesz w komentarze to znajdziesz odnośnik w pierwszym poście. Osobiście bałbym się o górne pasmo w takim połączeniu (AIM+T90) no i wszystkiego to na pewno nie wyciągnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A może ktoś mógłby powiedzieć coś o Beyerdynamic T90 ? Jak one pasują do muzyki rockowej ? No i czy są mocno wymagające odnośnie toru ? Zagrają z AIM SC808 ? Jaki wzmacniacz do nich ?

Recenzji pełno - nawet moja na forum wisi, w stopce jak wejdziesz w komentarze to znajdziesz odnośnik w pierwszym poście. Osobiście bałbym się o górne pasmo w takim połączeniu (AIM+T90) no i wszystkiego to na pewno nie wyciągnie :)

 

Chyba właśnie twoja recka mnie do nich mocno przekonała? już wcześniej trochę o nich czytałem i wydawały się interesujące ale trochę mnie martwi że aim nie wydobędzie z nich wszystkiego. Co do góry i tak planuje kupić jakiś otl więc powinno być łagodniej ? Tylko miałem nadzieje że źródło jest dość dobre i wystarczy do lepszej klasy słuchawek i mogę śmiało właśnie o jakiejś lampie myśleć. Dodatkowo ktoś właśnie sprzedaje prawie nowe t 90.

 

DT1990 jest dość naturalnym następcą, ale trzeba chwilę poczekać

poszukam czegoś o nich, dzięki

 

A może tak zdrewnić DT990? Z opisów dzieł Michauczoka raczej wynika, że wszystkie słuchawki na tym zyskują.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Prośba o rozwinięcie :) ja prosty człowiek jestem i drewno to mi się z kominkiem kojarzy... :)

 

Pewnie tak się skończy iż kupie lampkę a moim berdkom zafunduje nowy kabelek bo na nic innego kasy nie starczy, tylko teraz o źródło zacząłem się bać :P

Ogólnie myślę jeszcze o HD 650 oraz HE-300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki kolega ma forum, który bierze przetworniki z danych słuchawek, dorabia ręcznie do nich obudowy i stroi brzmienie pod preferencje zleceniodawcy wyciskając max możliwości z przetworników i właściwości akustycznych drewna. Ludzie ma forum bardzo chwałą takie zabiegi. Ja sam bym nie szedł wyżej ponad klasę dt990, bo po co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak się skończy iż kupie lampkę a moim berdkom zafunduje nowy kabelek bo na nic innego kasy nie starczy, tylko teraz o źródło zacząłem się bać :P

Ogólnie myślę jeszcze o HD 650 oraz HE-300

 

 

Jeśli lubisz DT990 to raczej nie podejdą Ci HD650, dużo spokojniejsze granie i z tego co pamiętam (bo DT990 słuchałem bardzo krótko, bo nie jestem fanem V-ek) dół był dużo "wolniejszy", mniej dynamiczny, ale za to góra w porównaniu do Beyerów znacznie mniej natarczywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z pro przesiadlem sie na ed 600. Potem je zdrewnilem. I taka sciezke polecam ;)

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

ed 600 ? tzn 990 600 ohm ?

 

Co do "zdrewniania" jak pisałem pierwszy raz się z czymś takim spotkałem i muszę to przemyśleć :), Mogę prosić o jakieś namiary ?

 

DT1990 jest dość naturalnym następcą, ale trzeba chwilę poczekać

nie dużo na razie znalazłem bo i czasu na szerokie przeszukiwanie sieci nie miałem ale wyglądają ciekawie. Tylko cena już nie tak ciekawa ... :/ Na razie ciągle mnie kuszą t90 używki są do znalezienia w ludzkiej cenie.

Edytowane przez Arion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrewnianie wygląda interesująco.

Mam szybkie pytanie odnośnie ATH-W1000X, pojawiły się używanie w przedziale cenowym jeszcze dla mnie akceptowalnym. Wiem że są zamknięte ale w internetach raczej panuje opinia że scenę mają całkiem całkiem. Obawiam się tylko komfortu odsłuchów no i ich brzmienia, które jest podobno "charakterystyczne" a niestety nie mam gdzie się udać na jakiś szybki odsłuch :/... Poza tym mały ma lekki sen więc jakieś korzyści by z tego były :)

Dodatkowo znalazłem na ebay słuchawki ATH-AD1000X podobno nowe za ułamek ceny z polskiej dystrybucji ???

Edytowane przez Arion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności