Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sennheiser HD 600 - źródło


Pivlo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

W niedalekiej przyszłości zamierzam kupić słuchawki Sennheiser HD 600. Bardzo zainteresowałem się tymi słuchawkami po tym jak testowałem je w sklepie Audiomagic wraz z Cayin iDAC-6 + iHA-6. Bardzo spodobało mi się ich brzmienie, które jest w moim odczuciu dociążone, muzykalne i relaksujące. Przed ich zakupem, chciałbym nabyć odpowiednie źródło. Aktualnie w komputerze mam kartę Audiotrak Prodigy HD2 Advanced DE, z opampami 1x OPA2604 2x AD8022. Czy da ona radę napędzić HD 600? Jeżeli ona nie da rady to myślałem też o zakupie AIMSC808, ale na mojej starej płycie głównej będzie on za blisko karty graficznej. Mógłbym ją jednak wymienić, ale mogłbym też kupić zewnętrzną kartę. Co moglibyście mi polecić? Ile musiałbym zapłacić za dobrej klasy sprzęt? Chciałbym osiągnąć to co dane było mi usłyszeć na Cayin iDAC-6 + iHA-6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AIM 808 pędzi HD600 z palcem w nosie.

Raczej głośni. Pędziłby od "rated input" zawartym w dokumentacji. AIM zapodaje 75 mW/kanał/32 Ohm. Dla 300 Ohm to będzie ok 32/300*75mW=wynik. Raczej *ujnia - nie klasa. Dupy nie urwie. Po porady co do ampa - znajdą się w wątku "Fanklub Sennheisera". Zapytać, sam chętnie poczytam.

 

Źródło jasne lub podbić górę Equalizerem. Amp też zmienia sygnał, więc pomyśleć dopasowaniem jasno-ciemnym kombi ;)

 

Przepraszam za wielokrotne Edytki. ;) a...aaaa i tak ja tylko folowuje topik

Edytowane przez matkin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile musiałbym zapłacić za dobrej klasy sprzęt? Chciałbym osiągnąć to co dane było mi usłyszeć na Cayin iDAC-6 + iHA-6.

 

Nigdy nie słyszałem hd600 na powyższym zestawie cayin'a, ale coś mi mówi , że ciężko będzie to przebić. Prawdopodobnie będziesz musiał się pogodzić że tej magii już nie usłyszysz na innym sprzęcie.

 

 

Cześć,

 

W niedalekiej przyszłości zamierzam kupić słuchawki Sennheiser HD 600. Przed ich zakupem, chciałbym nabyć odpowiednie źródło.

 

Wielokrotnie na forum była poruszana kwestia, iż wpierw nabywa się słuchawki i z nimi robi się rajdy odsłuchowe w celu poszukiwania satysfakcjonującej nas synergii brzmieniowej.

 

Wyjątkiem jest prawdopodobnie ten zestaw cayin'a, który śmiało możesz kupić jako pierwszy , Większość słuchawek na nim zagra pięknie. :)

 

 

A teraz coś z perspektywy mrówki audiofilskiej, czyli mnie.

Słucham hd 600 na aune s16 i uważam,że to połączenie całkiem nieźle sobie radzi. Hd 600 posiadają na nim swoją manierę bezpiecznych, relaksujących średnicą , z lekko dociążonym dołem i wyraźną , w miarę szczegółową górą , która nie męczy i całkiem spora sceną.Taki zestaw można słuchać godzinami.

 

Również nieco tańszy: fiio e18(dac) + aune b1 (amp) daje radę . Tutaj hd 600 posiadają bliższą prezentację dźwięku, co przekłada się intymność wokali. Słuchawki są wyrażnie chudsze i nie tak "nudne/bezpieczne/relaksujące" co czasem się im zarzuca. Tracą nieco z relaksu na rzecz bardziej angażującego brzmienia, bas staje się twardszy. Góra potrafi już zakłuć w niektórych nagraniach. Możliwe to?? :huh:

Oczywiście w miejsce fiio e18 można wstawić innego daca. Ja wstawiałem nuforce udac 2.(powrót do relaksu bez męczącej góry, choć nadal pewna chudość względem aune s16). Pewnie i udac3 też by pasował, tyle że nie mogłem znaleźć kabelka i dałem sobie spokój.

 

Zapewne te prezentacje dźwięku mają się nijak do cayin idac6 +iha6 i nawet nie śmiem ich porównywać. Niemniej istnieją w przyrodzie i zostały przeze mnie zbadane,a nawet nieporadnie opisane.

I mogą stanowić tzw. zestawy tymczasowe zanim skarbonka napełni się na coś solidniejszego.

Edytowane przez rezystor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tyle (p)odpowiedzi ;). Mój budżet na źródło to 1500 zł, ale jeżeli będzie naprawdę warto to mogę dołożyć do 2000zł. Tym sposobem chciałbym mieć sprzęt na kilka lat lub nawet na całe życie. Z tego co już wiem, mam dwie możliwości. Mogę kupić AIMa (i przy okazji nową płytę główną) - czy będzie tutaj potrzebny wzmacniacz? Mogę też kupić DACa i wzmacniacz. Macie jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdź się do audiomagic jeszcze raz i posłuchaj Aune X1s i Aune T1 z tymi słuchawkami. Poproś też o podmianę lampy w T1. Zobaczysz jak to gra z lampą i tranzystorem. Plus zapoznasz się ze zmianami jakie lampa potrafi wnieść do toru.

Dla mnie hd600 nie ma już co docieplać, ale jak widzisz zdania są tu podzielone i są fani hd600, którzy jeszcze wypychają w nich średnicę.

Dla mnie osobiście X1s załatwił sprawę dla wielu słuchawek i praktycznie żadne z moich nie grają z nim źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój budżet na źródło to 1500 zł, ale jeżeli będzie naprawdę warto to mogę dołożyć do 2000zł. Tym sposobem chciałbym mieć sprzęt na kilka lat lub nawet na całe życie.

Szczęśliwyś.

 

Ale tak łatwo sie nie wykpisz.

 

Dając Ci posłuchać na zestawie cayina , okaleczyli Cię na całe życie. Już nic Cię nie zadowoli , wszystko inne to tylko zapchaj dziury, które nie utulą tęsknoty.

 

 

Słuchaj się Zenka, żadne tam cayiny, niech Ci podłączą do tego co wymienił, te sprzęty to komba, więc załatwisz sprawę daca i ampa za jednym zamachem.

 

Nie polecałem T1 z tego samego względu co Zenek, czyli problemu globalnego ocieplenia brzmienia. Ale przynajmniej Ty wyrobisz sobie własne zdanie.

 

Tak nawet podejrzewałem, że x1s całkiem zgrabnie może odchudzić hd600 czy hd650. Ja lubię zamieniać te senne, ślamazarne, ociężałe mamuty w agresywne bestie. U mnie tę rolę wypełnia własnie fiioe18 z aune b1.

 

 

Problem z hd600 i lampami polega, w moim mniemaniu, na kasie. Podłączam sobie hd 600 do takiego wzmacniacza lampowego espressivo-e (nówka 1000zł, używka ok.700zł) . Jako dac mogę wziać aune s16(nowka 2800zł) lub nuforce udac2(używka ok.300zł . Wbrew przepaści różnicy cenowej udac2 gra całkiem zgrabnie. I na takim zestawie słuchamy sobie hd600 (800 - 1300zł).

 

Brzmi to naprawdę fajnie. No to gdzie jest ten problem, skoro wszystko jest cacy?

 

Ano, że magia trwa dopóki nie podłącze tańszych słuchawek, a konkretnie hd 540 ref.I(używki 500zł) i takstar ts-671( bass mod , 170-200zł).

 

I tutaj kopara mi opada.

 

Pewnie, że mógłbym podłączyć hd 600 do lampowego scorpiona(1800-2400zł) + jakiś dac za 500zł. Tyle, że w tym przypadku magia polega na wyparowaniu kasy z portfela. Być może nawet osobiście zrobię kiedyś takie czary . Sprawdzić

 

jak skorpion kłuje.

 

Większe czary to własnie cayin idac-6 + iha-6. Jak Fatso opisywał, że nigdy nie słyszał takich hd 650 , to aż przełknąłem ślinę. A jak go sprzedawał to kazałem się przykuć do kaloryfera.

 

 

Edit: Jak będziesz w sklepie podłączał się do aune t1, spróbuj przesłuchać na nim też beyerdynamic dt 990 pro albo dt990 edition 600 ohm. Rozumiem fascynację hd 600, ale mam nadzieję że wiesz, że można się wykpić tańszym kosztem.

Edytowane przez rezystor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc najpierw uzbroję się w Senki HD 600, a potem przetestuję kilka źródeł. Muszę jeszcze posprzedawać kilka ustrojstw przed ich zakupem. Co do Aune T1 to który model konkretnie polecacie przetestować - MK I, MK II czy SE? A co z AIMem?

Edytowane przez Pivlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do aima potrzebujesz, jak zrozumiałem, wymienić płytę głowną. Przy tamtych kombach pomijasz te komplikacje. Oczywiście możesz kupić i zainstalować aima , uzbrajając go w lepsze komponenty, cena takiego aima może cię wynieść nawet do 1500zł. Gra tez jest warta świeczki. Wszystko jest kwestia wyboru.

 

Odnośnie aune t1, nie słyszałem wersji se, a z pozostałych to mk2 jako nowszy model od mk1.

 

Powtórzę, bo mogłeś nie doczytać mojej edycji : przesłuchaj na aune t1 słuchawki z beyerdynamica - dt 990 pro lub dt 990 edition 600ohm.

Edytowane przez rezystor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam tak, czego szukasz?

 

hd600 to średnica i relaks

dt990 to zupełnie co innego

mam obie pary i słucham ZAMIENNIE

 

HD600 + lampa dobry kabel i DAC jak x5 i odleciałem.

 

Zenek i Rezystor chcecie wszystko poprawnie wasza sprawa. Ja wole personalizacje i hd600 odpowiednio podłączone potrafią PORWAĆ źle zanudzą.

 

Miałem 1 na forum ts671 są magiczne ale i bardzo specyficzne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam brzmienia przy którym będę mógł się odprężyć i zrelaksować. Bardzo podobały mi się wokale w HD 600. Będąc w sklepie Audiomagic, przesłuchałem jeszcze AKG Q701 i tutaj się rozczarowałem, bo myślałem, że lubię analityczne brzmienie. Wokale były miom zdaniem suche. Poza tym dociążenie i pełność brzmienia w HD 600 są świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wokale w Q701 wcale nie są suche, ale i tak lepsze są w HD600. Odpowiednio napędzone Q701 zjadają HD600 na śniadanie. Q701 schodzą niżej, bas ma lepszą fakturę, czystszą górę, że o scenie i holografii już nie wspomnę. 701 trzeba sparować z odpowiednim źródłem a potem zaczyna się magia.

 

Tak się (nie)szczęśliwie składa, że mam Q701, HD600 i DT990 Ed. 250Ohm (czyli praktycznie wszystkie wymienione w tym topiku słuchawki).

 

Chcesz czystego relaksu? Kup HD600, tylko podepnij je pod lampę, typową, ciepłą lampę, nawet w takim Espressivo. I będziesz Pan zadowolony.

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q701 musisz podpiąc pod coś cieplejszego. Może nie pod typową lampę, ale pod coś, co je trochę ociepli/dociąży i utemperuje górę.

 

U mnie dość dobrze zgrywa się z nimi tandem ST/RA. ST jako DAC (jasny, względnie neutralny) + Rapture, który łączy szybkość tranzystora z ciepłem typowej lampy. I naprawdę fajnie to gra :)

 

Cenię sobie takie właśnie ciepełko połączone z detalicznością. I taki tor właśnie to mi daje. I tak, IMHO (pomijając średnicę) Q701 są dużo lepsze od HD600.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że zestaw Cayina wcale nie gra dźwiękiem dociążonym, muzykalnym, a i o relaksacyjnym ciężko mówić wobec tego. To granie zdecydowanie idące w techniczne. Podejrzewam, że HD600 grały wcześniej na czymś mocno niedomagającym. Tonalnie podobne brzmienie widziałbym w SC808 na kościach stockowych (ale jakościowo dość słabo), potem sc808 z Bursonami V5i lub idąc ciut wyżej Aune X1s. Jak słuchałeś w Audiomagicu to Aune miałeś chyba wszystkie na miejscu. Mp3store też ma Aune w ofercie, chociaż na ten moment z dostępnością gorzej i musiałbyś pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q701 musisz podpiąc pod coś cieplejszego. Może nie pod typową lampę, ale pod coś, co je trochę ociepli/dociąży i utemperuje górę.

 

Też najlepiej mi się słucha q701 na lampie. Mają wówczas taki efekt , jak opisałeś. Zero chudości i suchości, czy ostrości.

 

 

 

@Pivlo, powinieneś dokonywac odsłuchu na sprzętach , które potencjalnie kupisz. No chyba, że własnie takim był zestaw cayina.

Edytowane przez rezystor
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mayster - dlatego poleciłem odsłuch X1s i T1. Dwa różne brzmienia ale na fajnym poziomie. Pozwoli to sobie wyrobić opinię. Zestaw Cayinów, skoro zrzucił z hd650 ten wstrętny filcowy pled (do kocyka to temu czemuś brakuje), to podejrzewam o bardzo dużą analityczność. Stąd właśnie zalecam te dwa Ałuny - rozstrzał w filozofii brzmienia potężny, a jakość naprawdę fajna. I łatwo sobie wyrobić opinię na temat kierunku w którym należy podąrzać.

PS - to w sumie nie do Maystra, bo kto ka wiedzieć więcej o Aune jak nie On :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak właśnie planuję zrobić. Któregoś dnia przejdę się jeszcze raz do sklepu Audiomagic i przetestuję Senki na tych sprzętach. Cayin niestety jest poza moim zasięgiem. Czy są jeszcze jakieś słuchawki zbliżone cenowo i brzmieniowo do HD 600, które warto jeszcze przetestować? Czytałem również, że kabel od HD 600 jest dość słaby jakościowo - czy recabling będzie konieczny? Co zamieniłby w brzmieniu słuchawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem również, że kabel od HD 600 jest dość słaby jakościowo - czy recabling będzie konieczny? Co zamieniłby w brzmieniu słuchawek?

 

 

Stockowy kabel od HD600 jest beznadziejny i od razu idzie do kosza/na półkę. Lepszy kabel ściąga z ich brzmienia ten "kocyk" - będą grać bardziej klarownie/przejrzyście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności