Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Dokanałowe po se215


Kevinek

Pytanie

Cześć!

 

Otóż postanowiłem zainwestować w słuchawki dokanałowe, jednak nie mam pojęcia co wybrać, o odsłuch cieżko, więc jestem zmuszony szukać w ciemno. Jedyne słuchawki dokanałowe "z prawdziwego zdarzenia" z jakimi obcuje juz od 2 lat to shure se215. Nic słuchawkom nie mogę zarzucić, jednak nie dostarczają już większych emocji. Dodam, że audiofilem nie jestem, mało miałem do czynienia ze sprzętem audio. Szukam czegoś co zwiększy doznania, czyli dźwięku z dużym naciskiem na rozrywkę. Moim aktualnym odtwarzaczem jest iPhone 6s plus, jeśli słuchawki beda wymagały czegoś lepszego, nie ma problemu zainwestować w nowy odtwarzacz. Jeszcze kwestia pułapu cenowego - powiedzmy, ze takiego nie ma, jeśli różnica dźwięku byłaby duża, rozważę każda propozycje. Liczę na pomoc bardziej doświadczonych melomanów w tej kwestii. Dobrze by było, gdyby słuchawki były dostępne w Polsce lub chociaż Europie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie ma to jak polecać Customy osobie, która nie ma praktycznie doświadczenia z żadnymi słuchawkami nawet ze "średniej półki" :unsure:

 

Ja polecam iść do przodu "małymi" krokami.

 

Polecam najpierw zapoznać się z Vsonic GR07 BE. Po przesiadce z poprzednich na pewno będzie skok jakościowy w górę i da odpowiedź czy autor chce albo oczekuje jeszcze cos lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Customy to opcja dla osób świadomych. W tym wypadku krok zbyt radykalny, a ryzyko zdecydowanie zbyt wielkie. Najlepszy byłby złoty środek, czyli coś z wyższej półki ale w formie uniwersalnej. Może Westone? Wszystko się rozbija także o muzykę i o to, czego w dźwięku oczekuje odbiorca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odbiorca oczekuje dużej zmiany w stosunku do SE215 i zwiększenia doznań. Akurat bdb znam SE215. Oczywiście można przyjąć jak Inszy, że ta dobra zmiana to będzie mega ******l***cie wibrującym basem rodem z Sony i ADL, ale ja proponuję coś bardziej ambitnego, zachwyt dźwiękiem spowodowany HiFi, wyskim odwzorowaniem i walorami akustycznymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poczytałem odpowiedzi, szczere dzięki za pomoc! Jednak każdy proponuje co innego, a problem w tym, że ja nie mam jak odsłuchać tych modeli, a sama nazwa nie mowi mi za wiele. Wiec proponuje podejść do tego z innej strony. Otóż słuchawek nie chciałbym zmieniać przez dłuższy czas. Nie ma jakichś pewniaków z wyższej pułki? Słuchawek z których każdy jest mniej więcej zadowolony? Moze ktoś posiada właśnie se215 + te lepsze i bylby w stanie po krótce opisać mi różnice w dźwięku. Zabierałem sie za czytanie recenzji, ale modeli jest bardzo dużo + cieżko mi jest cos wyobrazic, jeśli nie ma tam odniesienia do se215.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Akurat co do IE80 w stosunku do SE215 się nie zgodzę. Pomijając fakt, że IE80 mają ZDECYDOWANIE lepsze zejście i lepiej mimo wszystko fakturowany bas, to nie mają tak płaskiej i nijakiej średnicy jak SE215, a góra również lepsza w IE80. Dla mnie to co najmniej 2 jak nie 3 klasy grania wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

iPhone spokojnie napędzi 98% dokanałówek, więc zmiana źródła nie będzie potrzebna, a Westony na pewno będą grać ciszej niż IE8, bo IE8 są bardzo łatwo pędliwe i głośne :D

W przeciwieństwie do Westone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności