Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Pochodząca z Hong Kongu firma Shozy liczy sobie raptem 4 lata, ale w tym czasie zdążyła zrobić trochę szumu na rynku przenośnego audio, głównie za sprawą odtwarzacza Alien. A jak sprawują się dokanałówki o nazwie Zero, wyceniane na 50-60 dolarów?


Zapraszam do lektury :)



7.jpg

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty zgodziłeś się na testy w zamian za rabat 50%? A test jak zawsze spod twego pióra się przyjemnie czyta. A z tego co rozmawiałem z Piotrus-G, który słuchał tych słuchawek ocenił je na 5 razy więcej niż one kosztują, nie znająć ich ceny rzeczywistej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocenił je na 250-300 dolarów? To szczodry z niego człowiek (albo ja jakiś mało entuzjastyczny) ;)

Przez przewalony wysoki bas sporo tracą, ale jak się go uspokoi, to dla mnie poziom RE-400 - inne brzmienie, ale które lepsze, to już raczej kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Tak się zastanawiam czy nie byłby to godny następca moich Nuforce NE-7M??

Nuorce też mają mocny bas, nieraz trochę wychodzi ale jest dobrze kontrolowany i wszystkie instrumenty dobrze brzmią pomimo lekkiego ocieplenia.

Przeszkadza mi tylko scena, słuchawki grają trochę gęsto i nie czuję przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Inszy napisał:

Zero mają mniej basu i jednak mniej gęste granie. Więc to niekoniecznie będzie następca NuForce, a trochę krok w bok.

Szukam właśnie czegoś lżejszego, bardziej przestrzennego ale z fajnym wypełnieniem. Lubię trochę basu ale kontrolowanego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

@Inszydługo je wygrzewałeś??

 

Mam je od tygodnia, pogrzały się ze cztery noce, trochę się zmieniły ale nadal mają jakiś własny charakter.

Grają inaczej jak większość słuchawek które znam, jeszcze wczoraj byłem na nie ale mają to coś w sobie: są wygodne, wokal jest genialny i granie takie analogowe niemęczące... zobaczę.

Trochę mnie dziwi to, że czasem wydaje mi się z Xduoo że w niektórych utworach wysokie są przygaszone bo dzwonki/talerze nie brzmią tak jak powinny, basu jest za mało ale w innych bas jest całkiem niezły a dzwonki i talerze brzmią dobrze.

Warto poeksperymentować z tipsami aby dobrze uszczelnić kanał. Z Xduoo x3 nie do końca mi dźwięk czy bas pasuje w niektórych kawałkach, natomiast z SMSL Idol słuchawki stają się prawie basowymi potworkami, bas jest mocny, mocniejszy jak w Nuforce ale dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły puszczam słuchawki na około 100 godzin zanim zacznę porządne odsłuchy. Z reguły jest to jednak bez większego znaczenia, bo mało które zmieniają swoje brzmienie w znaczny sposób.

Ale xDuoo potrafi być wybredny, stąd mogą być takie efekty. Np. z Soundmagicami E80 w ogóle nie chciał się dogadać, a z Audeo w zależności od piosenki. Jednak z Zero raczej było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Inszy napisał:

Z reguły puszczam słuchawki na około 100 godzin zanim zacznę porządne odsłuchy. Z reguły jest to jednak bez większego znaczenia, bo mało które zmieniają swoje brzmienie w znaczny sposób.

Ale xDuoo potrafi być wybredny, stąd mogą być takie efekty. Np. z Soundmagicami E80 w ogóle nie chciał się dogadać, a z Audeo w zależności od piosenki. Jednak z Zero raczej było ok.

A ok u mnie to tak bardziej w stronę Audeo bo jedna piosenka jest ok a druga jakaś anemiczna. Jestem świadom tej wybredności Xduoo bo dopiero na Rockboxie zaczął mi fajniej grać ale też nie ze wszystkimi starymi słuchawkami się dogaduje.

 

Podoba mi sie jak Shozy grają z Sansa Sport, Xduoo zostaje ale bedę szukał czegoś grającego podobnie Cayin N3/Shanling m2??

Edytowane przez Mcarto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności