Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Poszukuję Campfire Audio Orion


TehWever

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam nadzieję że temat nie zostanie opublikowany w złym miejscu, liczę na wyrozumiałość moderacji :)

 

Po testach wielu słuchawek wiem dosyć dobrze jaki odpowiada mi dźwięk, nie zawsze jednak wiązało się to z podobnymi wykresami częstotliwości przy każdej z testowanych słuchawek. Obyci członkowie forum z pewnością, nie kupiliby sprzętu bez jego wstępnego przesłuchania i tak też jest tutaj.

Tak więc poszukuję (do odsłuchu i ewentualnego zakupu) IEMów z Campfire Audio, Orionów dokładnie, ciężko o nie w którym kolejek sklepie, na domiar złego marka jest stosunkowo młoda i niewiele osób o nich nawet słyszało, jednak tak jak ALO Audio, którego ceo założył Campfire, produkują wyśmienitej jakości hardware.

Jeśli ktoś w na forum (w sumie gdziekolwiek w Polsce) posiada ten sprzęt i gotów byłby się spotkać, byłbym niezmiernie wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że nie będą mi pasować że względu na braki w basie i ucięty sub bass ale różnice w konstrukcji i aplikacji słuchawek CA i niedawno przetestowanych przeze mnie ER4XR mogą okazać się ważne, bez względu na wykres. Swoją drogą byłem o krok od wzięcia tych XRów, cudowny sprzęt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Inszy bardziej docenił oba modele.

Akurat Orionów specjalnie nie doceniłem ;) Jupitery, do dobraniu sprzętu i Comply, to już inna bajka.

 

Jak byś scharakteryzował Oriony w porównaniu do Etów ER4PT lub XR (o ile słuchałeś)? Miałem przyjemność testować obie słuchawki po półtora tygodnia każdą i dałoby mi to jakieś porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ich nie słuchałem i raczej unikam - niestety Ety (czy raczej ogólnie głęboka penetracja ucha, poza customami) powodują u mnie tak wysoki dyskomfort, że mam problem wysiedzieć w nich 5 minut, więc o czerpaniu przyjemności ze słuchania nie ma mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inszy bardziej docenił oba modele.

Akurat Orionów specjalnie nie doceniłem ;) Jupitery, do dobraniu sprzętu i Comply, to już inna bajka.

Jak byś scharakteryzował Oriony w porównaniu do Etów ER4PT lub XR (o ile słuchałeś)? Miałem przyjemność testować obie słuchawki po półtora tygodnia każdą i dałoby mi to jakieś porównanie.

A co Ci w Etach XR i S nie pasuje / brakuje, bo mam oba modele =)

Oba modele Etów ofc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Inszy bardziej docenił oba modele.

Akurat Orionów specjalnie nie doceniłem ;) Jupitery, do dobraniu sprzętu i Comply, to już inna bajka.

Jak byś scharakteryzował Oriony w porównaniu do Etów ER4PT lub XR (o ile słuchałeś)? Miałem przyjemność testować obie słuchawki po półtora tygodnia każdą i dałoby mi to jakieś porównanie.

A co Ci w Etach XR i S nie pasuje / brakuje, bo mam oba modele =)

Oba modele Etów ofc.

 

Widzę braki w ergonomii i wykonaniu - używałem jakiś czas shurów z kablem za uszy oraz zwyczajną pianką wchodzącą nie za głęboko nie za płytko w kanał ucha i aż do testu ER4rek nie sądziłęm ze moze być coś w słuchawkach co będzie mi przeszkadzać.

Dźwiękowo nie brakuje im nic - najlepsze IEMy jakie używałem - jednak słychać w nich zmiany w dźwięku podczas chodzenia, jedzenia, czegokolwiek w sumie (pewnie da się przyzwyczaić ale skoro jeszcze nic nie kupiłem to się czepiam), kabel jest ciężkawy przez co słuchawki ciągnięte są odrobine w dół, splot miedzy słuchawką a rozdzielaczem jest śmiesznie delikatny (jeśli bym je wziął odrazu by poszły do forzy na przeróbkę). Wszystko to jest o wiele bardziej znośne przy XR.

Szukam w orionach solidności wykonania (nie ukrywam że kusi dodatkowo też design, ale to sprawa trzecia za SQ i ergonomią) poza ER4 tylko je rozważam ze względu na craft, jeśli zawiodą odrazu biorę XR i nie oglądam się na nic innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę już tekstów Inszego przeczytałem... potrafi docenić różne szkoły grania, ale wydaje mi się, że Oriony go nie zachwyciły :F

 

W razie co za jakiś czas mogę pożyczyć na odsłuch kabelki pod XR: 8-żył srebro Smoka i FAW IEM mk2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę już tekstów Inszego przeczytałem... potrafi docenić różne szkoły grania, ale wydaje mi się, że Oriony go nie zachwyciły :F

 

W razie co za jakiś czas mogę pożyczyć na odsłuch kabelki pod XR: 8-żył srebro Smoka i FAW IEM mk2.

osiem żył srebra smoka, +5 do SQ, dobra rzecz nie przeczę.. rozumiem że żartujemy? :)

No nic, czasem w końcu trzeba zdecydować z którymi problemami można żyć żeby cieszyć się doskonałym dźwiękiem.

anyway, jeśli ktoś ma - lepiej - jest w rejonie warszawy, niech da znać :)

Edytowane przez TehWever
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie FLC8? Niezbyt głęboka aplikacja, wymienny kabel prowadzony za uchem i możliwość dostosowania brzmienia przez filtry.

Dzięki za sugestię, czytałem o nich, ale raczej sobię odpuszczę, jestem ograniczony do tego co ma do zaoferowania na odsłuch audiomagic i inne jemu podobne sklepy w warszawie.

Pozatym ostatnio przekatowałem parenaście modeli IEMów (w tym PT i XR na dłużej) i trochę mam już przesyt - trochę nie wierzę że znajde coś lepszego za te cenę i chciałbym już pocieszyć się moją muzyką :)

 

Dobrze że nie zdażyłem sie przyzwyczaić do fiio X7 które miałem przyjemność momentami poużywać.. :wacko:

Edytowane przez TehWever
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo XR to jednak brzmienie lepsze w rozumieniu technicznym, a bez tych wyostrzeń FLC8S na przełomie wyższej średnicy i góry.

Porównanie w stopce.

 

 

Trochę już tekstów Inszego przeczytałem... potrafi docenić różne szkoły grania, ale wydaje mi się, że Oriony go nie zachwyciły :F

 

W razie co za jakiś czas mogę pożyczyć na odsłuch kabelki pod XR: 8-żył srebro Smoka i FAW IEM mk2.

osiem żył srebra smoka, +5 do SQ, dobra rzecz nie przeczę.. rozumiem że żartujemy? :)

No nic, czasem w końcu trzeba zdecydować z którymi problemami można żyć żeby cieszyć się doskonałym dźwiękiem.
anyway, jeśli ktoś ma - lepiej - jest w rejonie warszawy, niech da znać :)

Całkowicie poważenie - mogę podesłać do Audiomagic to sobie przy okazji Misiek spróbuje z SR :F

Tylko najpierw kabelki muszą do mnie wrócić od Smoka (oprócz tych 2-óch poszło też dużo innych do przeróbki) i muszę coś skrobnąć o wpływie kabelków na XR ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo XR to jednak brzmienie lepsze w rozumieniu technicznym, a bez tych wyostrzeń FLC8S na przełomie wyższej średnicy i góry.

Porównanie w stopce.

 

 

Trochę już tekstów Inszego przeczytałem... potrafi docenić różne szkoły grania, ale wydaje mi się, że Oriony go nie zachwyciły :F

 

W razie co za jakiś czas mogę pożyczyć na odsłuch kabelki pod XR: 8-żył srebro Smoka i FAW IEM mk2.

osiem żył srebra smoka, +5 do SQ, dobra rzecz nie przeczę.. rozumiem że żartujemy? :)

No nic, czasem w końcu trzeba zdecydować z którymi problemami można żyć żeby cieszyć się doskonałym dźwiękiem.

anyway, jeśli ktoś ma - lepiej - jest w rejonie warszawy, niech da znać :)

Całkowicie poważenie - mogę podesłać do Audiomagic to sobie przy okazji Misiek spróbuje z SR :F

Tylko najpierw kabelki muszą do mnie wrócić od Smoka (oprócz tych 2-óch poszło też dużo innych do przeróbki) i muszę coś skrobnąć o wpływie kabelków na XR ;)

W takim razie czemu nie, i tak jeśli bym brał, planowałem dokupić XRom inne sploty między Y a słuchawką, z czasem pewnie całkowicie zmienić kabel na hybrydę (powtarzam się, wiem)

 

Jak rozwiazałeś problem długości samych słuchawek z innym kablem? conector musiałby być bardzo płaski jak oryginał i szybko się zaginać w dół inaczej wygoda jeszcze bardziej cierpi, mam rację?

no i dochodzi sprawa tego bolca u dołu blokującego rotację wtyczki... :)

Edytowane przez TehWever
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gadałem ze Smokiem i robi konektory bez obudowy, a w termokurczce szybko zagięte ;)

 

O ile w starych PT / S nieodpowiedni konektor mocno przeszkadzał ergonomicznie o tyle w XR / SR używałem prostych MMCX i było całkiem znośnie, ale bardzo komicznie to wyglądało...

Myślę, że wyjdzie mu to dobrze - zawsze byłem do tej pory bardzo zadowolony =)

 

Może być bez bolca - standardowe MMCX pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gadałem ze Smokiem i robi konektory bez obudowy, a w termokurczce szybko zagięte ;)

 

O ile w starych PT / S nieodpowiedni konektor mocno przeszkadzał ergonomicznie o tyle w XR / SR używałem prostych MMCX i było całkiem znośnie, ale bardzo komicznie to wyglądało...

Myślę, że wyjdzie mu to dobrze - zawsze byłem do tej pory bardzo zadowolony =)

 

Może być bez bolca - standardowe MMCX pasują.

A więc Smok to osoba, okay, z tym connectorem nie miałem na myśli czy będzie pasował, bardziej się martwię o ciągłą jego rotację bez blokady i tym samym zużycie (uszkodzenie?) gniazda i wtyku. Jak to twoim zdaniem będzie wygladać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie wyglądać je we wszystkich Shure, Westone oraz 3/4 chińskich marek IEMów - normalnie ;)

 

Smok to:

http://forum.mp3store.pl/forum/497-jimmi-dragon/

Polecam - najładniejsze i imo najciekawsze sonicznie kable na forum =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie wyglądać je we wszystkich Shure, Westone oraz 3/4 chińskich marek IEMów - normalnie ;)

 

Smok to:

http://forum.mp3store.pl/forum/497-jimmi-dragon/

Polecam - najładniejsze i imo najciekawsze sonicznie kable na forum =)

obadam, dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności