Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Żałuję, że sprzedałem... - czyli kiedy audiofilia nervosa wprowadziła


dex555

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałem, że każdemu z nas zdarzyło się co najmniej raz sprzedać coś pochopnie, a potem żałować. W moim przypadku było tak przede wszystkim z Technics RP-F10, które bardzo trudno dostać, a są w swojej cenie rewelacyjne. A jak z tym u Was? :)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Technics RP-F10... są w swojej cenie rewelacyjne. A jak z tym u Was? :)

 

Polemizowałbym - imo obrosły jedynie legendą, podobnie jak F-30 ;)

 

Ja to w sumie niczego nie żałuję z rzeczy, które sprzedałem. Z reguły miałem już lepszego (na pewno w stosunku cena/jakość) następcę, albo sprzętu prawie nie używałem.

 

PS. Chyba czas sprzedać S:flo2, bo już długo nie używam.

Edytowane przez Perul
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawek nie żałowałem. Trzy razy wróciłem do sprzętu, który miałem wcześniej. Raz do słuchawek (potem sprzedałem je jeszcze raz), do daca lampowego (mam go do tej pory) i do Pono (mam i nie sprzedam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alessandro MS-1i po modach, rekakablingu, bowslach i skórze na pałąku z GS-1000i. Wizualnie prawie idealne. Poszła za 300-350zł.

http://forum.mp3store.pl/topic/43401-recabling-dowolnych-sluchawek/?p=729220

 

Po nich odkryłem świat Beyerów i już nie chciałem wracać do Grado, ale chciałbym je mieć w swojej kolekcji.

Edytowane przez krz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzonych MS1i - ale wtedy nie było gdzie je wysłać do naprawy i ewentualnego zdrewnienia. :P

HM5 odesłanych po recenzji - Gdybym wtedy nabył BW pewnie miałbym mniej rozterek zakupowych później.

HD668B - do których wróciłem. Są za dobre by ich nie mieć w kwocie używek, wtedy jeszcze nie doceniałem relaksu który dają i szukałem agresywnego brzmienia.

HD681 - żałuje, że je oddałem (miałem wtedy za dużo słuchawek więc te poszły na prezent).

 

Qaudio - może nie był to najlepszy wzmak pod kątem czystości, ale pazura miał takiego, że wszystkie inne urządzenia klękajcie. I kosztował drobnice. :( W ogóle żałuje całego torowego zamieszania, bo tak jak MM02us + RegaEar się u mnie świetnie sprawdzały, tak mógłbym z tym zestawem żyć i po prostu słuchać muzyki, a tak robiłem sobie tylko pod górkę nie znając realiów.

 

Być może do MDR-7509 i AH-D2000 bym się jeszcze przekonał, w pierwszych drażniło mnie szybkie zejście basu, a w drugich nieuniwersalność i wyższa średnica. Być może z jakimś sprzętem lub po modowaniu by mnie bardziej zadowoliły lub bym się przyzwyczaił. Bo koniec końców grały efektownie i fajnie.

 

Żałuje jeszcze, że chciałem sprzedać odtwarzacz soniaka i go przy okazji wysyłki od razu zepsułem :P Fajnie grał nie było potrzeby go sprzedaży, a tylko go rozwaliłem i kasy nie dostałem. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zagadaj do Perula ;)

Nie chce, mam uraz bym się zamartwiał że znowu padnie :/

 

A co padło - dotyk czy płyta główna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zagadaj do Perula ;)

Nie chce, mam uraz bym się zamartwiał że znowu padnie :/

 

A co padło - dotyk czy płyta główna?

 

Płyta, dokładnie pamięć bo nie potrafił się do końca odpalić :/ A drugi miał stałe napięcie na wyjściu HO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuję jedynie JVC HA-SZ2000, bo potrzebowałem swego czasu natychmiastowego zastrzyku większej kasy, a nie pitolenia się z budżetowcami za 100-200zł. Możliwe, że jeszcze kiedyś do nich wrócę, bo póki co nie spotkałem tak nietypowych słuchawek - potężne basisko schodzące do czeluści piekieł, ale słuchawki na pewno nie były moim zdaniem ciepłe, tylko grały bardzo specyficznie po chłodniejszej stronie mocy. Ich dodatkową zaletą była duża podatność na korektor i świetna wygoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuję w każdym przypadku gdy sprzedaję swoje prywatne rzeczy.

Najbardziej Grado 80 bez i, Kamyka i Sohy (kolejne egzemplarze nie grały już tak fajnie)...ach, w sumie tak jak napisałem wszystkich mi żal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę żal, że sprzedałem Cowona i7 - kompletnie nie miałem dla niego zastosowania po przesiadce w 100% na streamingi.

Żałowałem sprzedaży TripleFi 10 - już nie żałuję bo mam UE900.

Mocno żałowałem sprzedaży RockIt R-50m - teraz mam R50 i znowu polecą bo przy UE900 w ogóle ich nie używam, jeszcze się zastanowię, chociaż chyba leżą w czeluściach komisu.

Wciąż żałuję pozbycia się Klipsch ProMedia Ultra 2.0. Świetne małe głośniczki, praktycznie nie do zdobycia w Polsce.

 

Za to niedługo pewnie będę żałował sprzedaży wielu rzeczy, bo się przeprowadzam i obawiam się, że nie znajdę dla nich miejsca w nowym mieszkaniu :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie do tej pory boli sprzedaż Soniacza A15 - hajs na wakacje był potrzebny :P
Ale playerek niemal idealny dla mnie - do absolutnego 10/10 brakowało tylko obsługi ReplayGain

Po iPodze jedyną przesiadkę widze na Soniacze właśnie, jeśli chodzi o przenośne źródła.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K701 - egzemplarz z czasów kiedy robiono je w Austrii. Coś mnie opętało i pogoniłem za pięć stów. Nie chodzi o to, że teraz chciałbym je znowu kupić/mieć, ale w tej cenie mogły se u mnie leżeć i robić za rarytas.

Moje leżą w komisie niewiele drożej - może kupisz i poleżą u Ciebie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja większości sprzedanych rzeczy żałuję. Najbardziej chyba żal mi Sennków HD595, które swego czasu pogoniłem za 280 zł. Podobnie Alessandro MS1. Trochę też żal mi iRivera iMP-550, chociaż nie wiem, co miałbym z nim dzisiaj robić. To był po prostu kawał fajnego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności