Skocz do zawartości
  • 0

Lekkie, wygodne słuchawki do DX90.


Mandaryn

Pytanie

Hej,

 

prawie dwa lata nie śledziłem sytuacji na rynku słuchawek i dość ciężko jest teraz ogarnąć tak wiele informacji. Pojawiło się tak wiele nowości, że aż głowa boli. Tymczasem w mojej szufladzie nadal jest zestaw DX90 i poczciwie Porta Pro, które chciałbym zmienić na coś lepszego. Przyda mi się pomoc.

W Porta Pro cenie sobie przede wszystkim wygodę.Są lekkie i przewiewne, uszy się nie pocą, wagi praktycznie nie czuć. W miarę możliwości chciałbym te zalety zachować. Natomiast odpadają propozycje wszystkich słuchawek dousznych czy wielkich jak zimowe nauszniki. Mogą być jedynie takie jak Porta Pro lub nieco większe.

Dźwięk Porta Pro to jak dla mnie głównie średnica, dość łagodna góra i nieco zmiękczony bas. Brzmienie określę na dość ciemne. Potrzeba mi brzmienia jaśniejszego, równego. Góra pasma ma błyszczeć bez wygładzenia. Basu nie potrzeba mi więcej niż w Porta Pro, chciałbym natomiast aby był szybszy i twardszy, teraz jest za miękki. Słucham bardzo różnej muzyki, najbardziej lubię rock progresywny.

 

Z tego co wpadło mi w oczy:

 

http://www.gradolabs.com/headphones/prestige-series/item/5-sr325e - za duże?

 

http://eastern-europe.beyerdynamic.com/shop/hah/headphones-and-headsets/mobile-portable/t-51-p.html - mają bardzo różne opinie, od zachwytu po rozpacz. Słuchałem ich kiedyś kilka minut ale za krótko aby wyciągnąć opinię.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

swietną synergie złpało u mie z audio technca ath-tad400 (lepsze niz w "rzeczywistosci")

 

wprawdzie mi pasuje bardziej ultrasone ale słysząc jak sie wybiły tad-y to zaczynam sie rozglądac za ath a500x , 700x , 900x - poczytaj o nich mysle ze warto ale tanie nie są .. drogie tez nie :)

 

do tego pudełka potrzeba słuchawek z najwyzej półki , porty tylko je marnują

jesli kupisz 1000x nie bedzie za duzo (poza portfelem)

 

 

koniecznie poczytaj o 700x (jak na Twoje wymagania) .....ale za duze, niedoczytałem ze grado za duze :)

 

p.s.

od tak sobie podumałem głosno bo akurat załozyłem temat o dx90 i mnie tu przeniosło samo (pokazało gdzies temat zbieżny-akutalny)

odpowiedz na zapytanie jak tamte pozostawiam fachowcom - ja sobie moge pogdybac jednynie;)

Edytowane przez lopez2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedź. Grado nie wiem czy za duże, chyba trzeba wybrać się gdzieś i po prosto zbadać jak grają i jak leżą na głowie. Natomiast ath-tad400 wydają mi się za duże na pierwszy rzut oka. Celowałem w coś pokroju porta pro lub nieco większe. Wiesz, ta moda z noszeniem wielkich słuchawek na mieście wygląda tak, jakbym miał ubrać apaszkę i zawiązać kokardkę na penisa. Po prostu nie mój styl. Ani to wygodne ani fajne. Bez urazy dla nikogo, to tylko moje zdanie prywatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności