Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

"Bezprzewodowy", symetryczny kabel do IEM/CIEM od LEAR


all999

Rekomendowane odpowiedzi

O, taki wynalazek pokazali i można kupić sobie w przedsprzedaży.


d39b6573ae50464a104b968f10c3fa3c.jpg

45a1ba01232bdfb41f7506ceba979f90.jpg

6ecb1206c99eef3bc8bb568b87c133ba.jpg


Embrace the wireless revolution! Introducing our first high quality "Wireless" cable specially designed for earphones with detachable cable design at just HKD$499(USD$65) up!!!
Just connect the BTC-01 to switchable cable earphones to enjoy a high-end wireless technology.


Key features of the BTC-01:

1)Balanced output,usually seen on high grade players such as AK, Onkyo , Cowon etc.
The design of balanced output can help to reduce the crosstalk and improve the clarity of the sound.

2)Internal Class AB balanced amplifier stage, the output is over 30mW@15ohm, even better than a lot of smartphones phone out in the market.
When comparing to some of the similar products, the output is at least one time stronger!

3)Built in Lithium polymer rechargeable batteries, when charged around 50mins, can have over 3 hours of play time. And it also supports playing music and charging at the same time, when you have portable charger with you, you can extend the using time.

4)The use of high quality OFC pure copper cable can improve the transmission efficiency and durability. Comparing to similar products, the number of wires is at least one times more.

5)We've chosen high quality capacitors from Murata Japan, making sure the quality is on point and stable.

6)We have different kind of version in order to fit with all different kinds of plugs!

7)Built in high sensitivity microphone to make sure your calls are loud and clear.

8) Bluetooth 4.0 standard

9)Connects two device at the same time

10)Supports PC/Mac and both Android and iOS

BTC-01 retail prices:

USD$65 (CM/MMCX Plug)
USD$91 (IM/IE/UE TF Series)
USD$103 (FitEar plug and other special requested plugs)


Early bird special offer before 31/7:
USD$59 (CM/MMCX Plug)
USD$85 (IM/IE/UE TF Series)
USD$98 (FitEar plug and other special requested plugs)


[/size]
PRE-ORDER the LEAR BTC-01 "wireless "cable before 31st of July to enjoy the early bird special offer!



http://www.lear-eshop.com/products/lear-btc-01-bluetooth-cable

 

(Please use the coupon code "BTC01" while checking out)

Edytowane przez all999
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa - tylko że w bluetooth (jeżeli dobrze temat ogarniam) przetwornik musi być wbudowany w kabel. Czyli będzie to brzmiało tak samo z każdego urządzenia (pomijając zakłócenia samego przesyłu danych). Pytanie więc, jak to brzmi... Można jedynie liczyć, że nie gorzej niż dobry brzmieniowo telefon:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa $ HK czyli 65$ juesej

 

US

 

Fajna sprawa - tylko że w bluetooth (jeżeli dobrze temat ogarniam) przetwornik musi być wbudowany w kabel. Czyli będzie to brzmiało tak samo z każdego urządzenia (pomijając zakłócenia samego przesyłu danych). Pytanie więc, jak to brzmi... Można jedynie liczyć, że nie gorzej niż dobry brzmieniowo telefon:)

 

Za 65$? Wątpię...

 

Może ktoś mądrzejszy wytłumaczy jak to może działać.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorloo Z:ero za 35 dolców mają jakiś DAC Wolfsona i grają rozsądnie jak na taką kasę, więc pewnie za dwukrotność tej kwoty można zrobić przyzwoity kabelek z combo we wtyczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jakiś głupi jestem ale co to w ogóle jest? Rozumiem że wpinam słuchawki do kabla w który wbudowany jest odbiornik blutooth czyli wtedy z każdych słuchawek z odpinanym kablem robimy sobie słuchawki bezprzewodowe bluetooth?

 

Przesył przez bluetooth z tego co wiem odbywa się na zasadzie stratnej kompresji to jaki jest sens w takim urządzeniu do customów i jeszcze pisaniu że to balanced?

 

3 godziny pracy baterii to ciężko nazwać wireless ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Przesył przez bluetooth z tego co wiem odbywa się na zasadzie stratnej kompresji to jaki jest sens w takim urządzeniu do customów i jeszcze pisaniu że to balanced?

...

Bluetooth 4.0 = obsługa aptX, czyli bezstratnej kompresji. Oczywiście jeszcze źródło musi to obsługiwać, ale od paru lat chyba każdy smartfon to potrafi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jakiś głupi jestem ale co to w ogóle jest? Rozumiem że wpinam słuchawki do kabla w który wbudowany jest odbiornik blutooth czyli wtedy z każdych słuchawek z odpinanym kablem robimy sobie słuchawki bezprzewodowe bluetooth?

 

Przesył przez bluetooth z tego co wiem odbywa się na zasadzie stratnej kompresji to jaki jest sens w takim urządzeniu do customów i jeszcze pisaniu że to balanced?

 

3 godziny pracy baterii to ciężko nazwać wireless ;)

 

Z mojej logiki wynika, że każdy bluetooth musi mieć wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy - to w końcu bezprzewodowa transmisja danych, coś z tymi zero-jedynkami trzeba zrobić.

DAC może kosztować nawet 1$ (za tyle mniej więcej chyba Realtek sprzedaje swoje), więc koszt to nie problem.

 

Plus takiego rozwiązania, że ten kabel z każdym urządzeniem zagrać powinien tak samo. Minus jest taki, że z każdym urządzeniem będzie grał tak samo :D

 

Do biegania 3h grania zazwyczaj wystarczą... "Bezprzewodowe" doki to jednak specyficzny twór i trzeba brać pod uwagę lekkość i ilość miejsca na ogniwa i cały osprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie zastanawiam się nad tym ale wychodzi mi że jednak nie tak samo bo wychodzący sygnał po odtwarzeniu przez urządzenie (telefon) zostaje dopiero potem skompresowany a odkompresowany przez słuchawki. Czyli np jak mamy equalizer włączony w telefonie to w słuchawkach będzie to słychać bo to nie leci czysty sygnał jak przez line out. Oczywiście jakaś forma daca czy innego przetwornika musi być tak jak piszesz bo jakoś musi to być zamienione na analoga.

 

Tradycyjna droga - telefon/urządzenie odtwarza skompresowany bądź nie, pliczek przez dac, wzmacnia i leci już analogiem przez kabel

 

bluetooth - telefon/urządzenie odtwarza pliczek, potem kompresuje (stratnie bądź mniej stratnie, zależy od kodeka bluetooth), słuchawki/odbiornik odkompresowują ten sygnał, przetwarzają na analog i wzmacniają - mało audiofilsko to brzmi :)

 

Bluetooth nie ma takiej przepustowości jak wifi żeby wysłać poprostu flaca czy innego hi reza jako zwykłe dane więc gdzieś po drodze musi być ta kompresja, lepsza czy gorsza. Pytanie na ile to słychać no i dochodzi sprawa wzmacniacza wbudowanego w ten kabel. Sam producent porównuje go że lepszy niż w telefonie no ale o to nie trudno.

 

Wygląda że produkt skierowany do osób które mają słuchawki z odpinanym kablem i słuchają z telefonu i wkurzają ich te kable. Dla osób które mają customy z kablami za tysiąc $ i odtwarzaczami za wiele tysięcy $$ (nawet jeśli mają tego blutootha) to raczej ciekawostka. Może znajdzie swoją nisze tym bardziej że za 250-300zł to cena nie zabija.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie zastanawiam się nad tym ale wychodzi mi że jednak nie tak samo bo wychodzący sygnał po odtwarzeniu przez urządzenie (telefon) zostaje dopiero potem skompresowany a odkompresowany przez słuchawki. Czyli np jak mamy equalizer włączony w telefonie to w słuchawkach będzie to słychać bo to nie leci czysty sygnał jak przez line out. Oczywiście jakaś forma daca czy innego przetwornika musi być tak jak piszesz bo jakoś musi to być zamienione na analoga.

 

Tradycyjna droga - telefon/urządzenie odtwarza skompresowany bądź nie pliczek przez dac, wzmacnia i leci już analogiem przez kabel

 

bluetooth - telefon/urządzenie odtwarza pliczek, potem kompresuje (stratnie bądź mniej stratnie, zależy od kodeka bluetooth), słuchawki/odbiornik odkompresowują ten sygnał, przetwarzają na analog i wzmacniają - mało audiofilsko to brzmi :)

 

Wg mnie tak nie jest - telefon nic nie odtwarza w tym przypadku. dane lecą jak po usb, tyle że bezprzewodowo. Żadnych kompresji nie trzeba - standard bluetooth 4.0 przesyła do 3 MB/s (nie Mbit - tych 24:) ), więc można przesyłać bezstratne pliki 1 do 1. Od WfFi różni się to protokołem przesyłu i ograniczoną przepustowością ze względu na maksymalne możliwe oszczędności energii.

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No własnie zastanawiam się nad tym ale wychodzi mi że jednak nie tak samo bo wychodzący sygnał po odtwarzeniu przez urządzenie (telefon) zostaje dopiero potem skompresowany a odkompresowany przez słuchawki. Czyli np jak mamy equalizer włączony w telefonie to w słuchawkach będzie to słychać bo to nie leci czysty sygnał jak przez line out. Oczywiście jakaś forma daca czy innego przetwornika musi być tak jak piszesz bo jakoś musi to być zamienione na analoga.

 

Tradycyjna droga - telefon/urządzenie odtwarza skompresowany bądź nie pliczek przez dac, wzmacnia i leci już analogiem przez kabel

 

bluetooth - telefon/urządzenie odtwarza pliczek, potem kompresuje (stratnie bądź mniej stratnie, zależy od kodeka bluetooth), słuchawki/odbiornik odkompresowują ten sygnał, przetwarzają na analog i wzmacniają - mało audiofilsko to brzmi :)

 

Wg mnie tak nie jest - telefon nic nie odtwarza w tym przypadku. dane lecą jak po usb, tyle że bezprzewodowo. Żadnych kompresji nie trzeba - standard bluetooth 4.0 przesyła do 3 MB/s (nie Mbit - tych 24:) ), więc można przesyłać bezstratne pliki 1 do 1. Od WfFi różni się to protokołem przesyłu i ograniczoną przepustowością ze względu na maksymalne możliwe oszczędności energii.

 

 

To co nie działa equalizer skoro nic telefon nie przetwarza? Po USB przecież leci już sygnał odtworzony/przetworzony przez program (foobar, winamp) i komputer a dac zajmuje się zmianą z cyfry na analoga.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No własnie zastanawiam się nad tym ale wychodzi mi że jednak nie tak samo bo wychodzący sygnał po odtwarzeniu przez urządzenie (telefon) zostaje dopiero potem skompresowany a odkompresowany przez słuchawki. Czyli np jak mamy equalizer włączony w telefonie to w słuchawkach będzie to słychać bo to nie leci czysty sygnał jak przez line out. Oczywiście jakaś forma daca czy innego przetwornika musi być tak jak piszesz bo jakoś musi to być zamienione na analoga.

 

Tradycyjna droga - telefon/urządzenie odtwarza skompresowany bądź nie pliczek przez dac, wzmacnia i leci już analogiem przez kabel

 

bluetooth - telefon/urządzenie odtwarza pliczek, potem kompresuje (stratnie bądź mniej stratnie, zależy od kodeka bluetooth), słuchawki/odbiornik odkompresowują ten sygnał, przetwarzają na analog i wzmacniają - mało audiofilsko to brzmi :)

 

Wg mnie tak nie jest - telefon nic nie odtwarza w tym przypadku. dane lecą jak po usb, tyle że bezprzewodowo. Żadnych kompresji nie trzeba - standard bluetooth 4.0 przesyła do 3 MB/s (nie Mbit - tych 24:) ), więc można przesyłać bezstratne pliki 1 do 1. Od WfFi różni się to protokołem przesyłu i ograniczoną przepustowością ze względu na maksymalne możliwe oszczędności energii.

 

 

To co nie działa equalizer skoro nic telefon nie przetwarza?

 

 

Raczej nie, ale to jest kwestia software'owa (tak mi się wydaje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie kupując taki przewód, decydujecie się na zakup karty dźwiękowej i wzmacniacza jednocześnie - czy tego chcieć, czy nie i wszystko będzie jakościowo zrzucane do poziomu zastosowanej w tym kabelku elektroniki. Ze względu na wymiary (i cenę) nie liczyłbym na szok - ale wkońcu z czystym sumieniem będzie można powiedzieć, że kable grają i nikt temu nie zaprzeczy ^^

 

Dane z telefonu lub innego urządzenia będą w formie cyfrowej prowadzone do nadajnika bluetooth, ten przerobi je na swój protokół i pośle dalej. Potem zaczyna się rola naszego kabelka - odbiornik Bluetooth odbiera wysłane dane i przetwarza je do formy akceptowalnej przez odbiornik audio, ciężko powiedzieć, do jakiego dokładnie formatu. W każdym razie wkońcu nastąpi konwersja danych do I2S, które odebrać musi wbudowany przetwornik cyfrowo analogowy (DAC/karta dźwiękowa, czy jak tam zwał, żeby było wiadomo o co chodzi). Tam sygnał będzie przetwarzany dopiero na formę analogową - co wcale nie oznacza, że już wcześniej z tym sygnałem nic się nie stało, nie sugerujcie się tutaj najgłupszą powielaną teorią, jakoby cyfra to było 0 i 1. To uproszczenie stosowane dla dzieci, tak aby dobrze przyswoić bramki logiczne i operacje na nich. W praktyce jest to operacja na poziomach napięciowych, wyzwalanie ich zboczami sygnałów taktujących i cała masa innych zjawisk. W każdym razie nawet jeżeli założymy, że do DAC'a trafia idealna kopia sygnału, to zapewne na DAC'u przyoszczędzono i tutaj konwersja do analogu na pewno sporo namiesza. Potem mamy wzmacniacz - chwalą się balansem, dla mnie to raczej jakiś pseudo-balans, na dodatek zaimplementowany ze względu na braki mocy przy rozwiązaniu SE. Całość sterowana z bateryjki, więc i wzmacniacz będzie zapewne chodził na 5V, czyli headroom też może dostać w tyłek. Oczywiście testy finalnie potwierdzą jakość - obecnie ciężko mówić na 100% jak to zagra, bo fotek elektroniki brak, ale z doświadczenia mówiąc ciężko uzyskać dobrą jakość dźwięku w takiej formie -> za dużo kompromisów po drodze.

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak teoretycznie - nie jest w stanie zagrać na poziomie dobrego telefonu?

Dobry telefon, to takie pojęcie, jak dobre słuchawki :D Subiektywność bywa mylna, dlatego lepiej precyzować. W mojej ocenie 90% będzie zależało od tego, co znajduje się bezpośrednio za kością DAC'a, więc bez fotek ciężko wyrokować. Z telefonem konkurencję będzie mógł prowadzić, ma nawet szanse być lepszy od nie jednego, ale jaki to dokładnie będzie poziom lub czy (a jeśli tak to o ile) będzie lepszy od topowych smartfonów - to będzie można określić nieco bliżej po fotkach elektroniki, a już całkowicie przy testach.

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie mógł konkurować z telefonem, to taki kabelek może rozwiązać dużo problemów - w końcu ile osób brało tu dobrze grające smartfony godząc się na niedomagania w innych kwestiach? ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze jak ten bluetooth będzie awaryjny z gubieniem lub nie gubieniem sygnału i innym zakłóceniami. Generalnie streamingi dla mnie idealnie podsumowuje moje dzisiejsze doświadczenie z tidalem. Używam go bardzo rzadko ale akurat dzisiaj przyszła mi ochota i co? Mam nielimitowane LTE w playu (to takie prawdziwe nielimitowane a nie 10gb i kosa na 1mb/s jak teraz dają) i w pracy przy biurku w centrum Krakowa zawsze to LTE miałem a dzisiaj jakimś cudem telefon cały czas przeskakuje z 3g na hsdpa nigdy nawet nie łapiąc LTE i do tego przerywa mi muzyke co 5 sekund. Pewnie przez kijową pogode no ale mniejsza z tym, muzyki nie posłucham z Tidala. Tak że dzięki :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności