Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa ~1000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zabrałem Tacie z biura wyłączony wieki temu kurzący się zestaw kina domowego Technics SC-EH750 i podłączyłem do komputera. Ogólnie to z początku wrażenia miałem ogromne. Tak to jest jak przesiada się z głośniczków za 200 zł. No ale po pewnym czasie zacząłem słyszeć minimalne zniekształcenia i przede wszystkim szumy... szumy przy wyższych głośnościach nieważne czy leci muzyka czy nie. Nie wspominając już o nim przy włączeniu Dolby Pro Logic. Aktualnie zestaw jest podłączony za pomocą analogowego RCA (bo tylko taką mam możliwość) wychodzącego z procesora dźwięku do karty dźwiękowej w płycie głównej (Realtek® ALC887) w postaci Mini Jacka 3,5mm. I teraz w przypadku tego ustawienia prosiłbym o doradzenie wyboru karty dźwiękowej która mogłaby odseparować trochę wszystko od wszystkiego i zredukować te szumy (które mam nadzieję nie są tylko i wyłącznie problemem wejścia analogowego).

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze i najważniejsze pytanie. Używasz tego zestawu do muzyki czy filmów? Jak do muzyki to (jeśli możesz) sprzedaj to.

Bardzo rzadko do filmów... przede wszystkim do muzyki. Niestety chyba na ten moment nie będę w stanie tego sprzedać... a co mógłbyś mi zaproponować też za ok. 1000 zł oczywiście w używkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny wzmacniacz/amplituner+normalne kolumny. Sorry za szczerość ale myślę że tak będzie najlepiej ;) . Technics to najgorsze sprzęty jakie są na rynku. To są wyroby wzmacniaczo i kolumno podobne. Naprawić sprzętu technicsa się nie da bo 99% jest na końcówkach mocy stk. Co to hybryda i jak bardzo jest do niczego masz w tym filmiku

. Za 1000zł. da się kupić niezły zestaw wzmacniacz lub amplituner, dobre kolumny i jeśli potrzebujesz jakieś cd. Do 1000zł. da się nawet kupić zestaw dla "burżujów" :) z gramofonem, wkładką i igłą całkiem sensowną. Więc budżet masz w miarę ok. A co do sprzętów technicsa to w wielu przypadkach rodzima unitra brzmi lepiej, więc sam widzisz... :) . Technics przez te scalaki brzmi bardzo ostro i nie przyjemnie. Typowa "krew z uszu". Prawie wszystkie brzmią tak samo bo prawie wszystkie są na scalonej końcówce mocy stk. Są nieliczne wzmacniacze technicsa na tranzystorach ale żeby znaleźć jakiś sensowny trzeba sięgnąć głębiej do kieszeni.

 

Nie wiem czy chcesz pisać o tym tutaj czy na PW, bo to raczej spory offtop będzie ;) jakby co to uderzaj na PW.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optyka nie ma na płycie? Można wtedy wziąć np Fiio D03K.

Procesor optyka także nie ma... wszystko to Analog. Chyba że da się to jakoś podłączyć o czym nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar ja mam diorę na końcówkach stk, i może brzmi nie najgorzej. Ale jest mocno awaryjna i wybredna jeśli chodzi o kolumny. Nie na widzi gdy impedancja spada poniżej 8 Ohm, i zawsze wtedy coś się uszkadza. Raz był to wzmacniacz kilka razy kolumny :P

Miałem i mam dalej kilka wzmacniaczy UNITRY/Diory na tranzystorach i również nie wiem czemu to tyle kosztuje. Bez modyfikacji to brzmi słabo przy innych konstrukcjach.

Technics'a nie kojarzę. Ale moim zdaniem ten sprzęt był dobry kiedyś, kiedy dostępność jakiegokolwiek sprzętu i selekcjonowanej elektroniki była mocno ograniczona.

 

 

 

Optyka nie ma na płycie? Można wtedy wziąć np Fiio D03K.

Procesor optyka także nie ma... wszystko to Analog. Chyba że da się to jakoś podłączyć o czym nie wiem.

 

Jaki procesor?

Jeśli masz optyka na płycie głównej to płyta główna -OPTYK-> FiiO D03K -RCA-> wzmacniacz.

Jesli nie to trza się zastanowić nad czymś innym :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki procesor?

Jeśli masz optyka na płycie głównej to płyta główna -OPTYK-> FiiO D03K -RCA-> wzmacniacz.

Jesli nie to trza się zastanowić nad czymś innym :P

Chodziło mi o procesor dźwięku z zestawu Technicsa.

Moja płyta nie posiada optyka. Ogólnie rzecz biorąc to ta płyta nie nadaje się do muzyki bo posiada jedynie Realtek ALC887 dlatego chciałbym kupić lepszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar ja mam diorę na końcówkach stk, i może brzmi nie najgorzej. Ale jest mocno awaryjna i wybredna jeśli chodzi o kolumny. Nie na widzi gdy impedancja spada poniżej 8 Ohm, i zawsze wtedy coś się uszkadza. Raz był to wzmacniacz kilka razy kolumny :P

Miałem i mam dalej kilka wzmacniaczy UNITRY/Diory na tranzystorach i również nie wiem czemu to tyle kosztuje. Bez modyfikacji to brzmi słabo przy innych konstrukcjach.

Technics'a nie kojarzę. Ale moim zdaniem ten sprzęt był dobry kiedyś, kiedy dostępność jakiegokolwiek sprzętu i selekcjonowanej elektroniki była mocno ograniczona.

 

 

 

Optyka nie ma na płycie? Można wtedy wziąć np Fiio D03K.

Procesor optyka także nie ma... wszystko to Analog. Chyba że da się to jakoś podłączyć o czym nie wiem.

 

Jaki procesor?

Jeśli masz optyka na płycie głównej to płyta główna -OPTYK-> FiiO D03K -RCA-> wzmacniacz.

Jesli nie to trza się zastanowić nad czymś innym :P

Ta diora to też nie jest jakieś cudeńko ;) . Słuchałem ws704 bo miałem do naprawy i tak jak szybko go podłączyłem tak szybko go odłączyłem ;) . A co do unitry to diora albo fonica to jest pikuś. Dopiero radmory to jest komedia. Dźwięk warty 150-200zł. a cena plus jeszcze jedno zero ;) .

 

Jaki procesor?

Jeśli masz optyka na płycie głównej to płyta główna -OPTYK-> FiiO D03K -RCA-> wzmacniacz.

Jesli nie to trza się zastanowić nad czymś innym :P

Chodziło mi o procesor dźwięku z zestawu Technicsa.

Moja płyta nie posiada optyka. Ogólnie rzecz biorąc to ta płyta nie nadaje się do muzyki bo posiada jedynie Realtek ALC887 dlatego chciałbym kupić lepszą...

 

Przesadzasz. Te realteki wcale nie są takie złe. Fakt są lepsze karty, ale nie jest tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar ja nie mówię że to jakieś cudo :P Mam bo ze wsi kiedyś przywiozłem tego 3 auta i składałem z kilku dior/unitr jedną xD A do słuchania w czasie chodzenia po domu mi wystarcza na razie, do zadań specjalnych mam słuchawki obecnie.

Skończę budowę toru słuchawkowego to wezmę się za kolumny i wzmacniacz.

 

BitWolf ja też mam u siebie Realtek ALC892 czyli niewiele wyższy poziom. Z niego po optyku podpięty DAC za ponad 1k. I gra to lepiej niż po podłączeniu z USB za pomocą wbudowanego w dac 7pinowego xmos'a wartego około 300 złotych. Także ciut przesadzasz, a do swojej diory nic lepszego niż integra bym i tak nie kupował :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BitWolf ja też mam u siebie Realtek ALC892 czyli niewiele wyższy poziom. Z niego po optyku podpięty DAC za ponad 1k. I gra to lepiej niż po podłączeniu z USB za pomocą wbudowanego w dac 7pinowego xmos'a wartego około 300 złotych. Także ciut przesadzasz, a do swojej diory nic lepszego niż integra bym i tak nie kupował :P

Yhm... no to niestety ja nie posiadam więc będę musiał zakupić po USB ew. przy składaniu nowej stacji roboczej zakupię coś pod PCI-E bo aktualnie mam płytę mATX i grafika wielkością zajmuje oba sloty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tysia masz IDSD albo Aune X7S. IDSD jest mniejszy, aune jest pseudo zbalansowany. Oba obsługują DSD128 natywnie a IDSD dodatkowo gęstsze . No i IDSD można podłączyć do telefonu. No i aune daje więcej prądu bo jest dac+amp, a Idsd to tylko amp.

Edytowane przez Szakovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tysia masz IDSD albo Aune X7S. IDSD jest mniejszy, aune jest pseudo zbalansowany. Oba obsługują DSD128 natywnie a IDSD dodatkowo gęstsze . No i IDSD można podłączyć do telefonu. No i aune daje więcej prądu bo jest dac+amp, a Idsd to tylko amp.

A aune x7s nie jest czasem jedynie wzmacniaczem? Bo coś mi się wydaje że lekko pomieszałeś...

Po za tym z tego co wyczytałem to autor tematu szuka czegoś pod zestaw Technics'a. A nie słuchawki. Więc konstrukcja typu x7s jest tu zbędna, w tej cenie można by dostać samego DAC'a który zmieni w jego przypadku znacznie więcej. Ale moim zdaniem jeszcze lepiej wyjdzie sprzedając to co ma i kupując wszystko od nowa.

 

Niedawno zabrałem Tacie z biura wyłączony wieki temu kurzący się zestaw kina domowego Technics SC-EH750 i podłączyłem do komputera. Ogólnie to z początku wrażenia miałem ogromne. Tak to jest jak przesiada się z głośniczków za 200 zł. No ale po pewnym czasie zacząłem słyszeć minimalne zniekształcenia i przede wszystkim szumy... szumy przy wyższych głośnościach nieważne czy leci muzyka czy nie. Nie wspominając już o nim przy włączeniu Dolby Pro Logic. Aktualnie zestaw jest podłączony za pomocą analogowego RCA (bo tylko taką mam możliwość) wychodzącego z procesora dźwięku do karty dźwiękowej w płycie głównej (Realtek® ALC887) w postaci Mini Jacka 3,5mm. I teraz w przypadku tego ustawienia prosiłbym o doradzenie wyboru karty dźwiękowej która mogłaby odseparować trochę wszystko od wszystkiego i zredukować te szumy (które mam nadzieję nie są tylko i wyłącznie problemem wejścia analogowego).

Z góry dziękuję za odpowiedź.

A jak słychać szumy gdy odłączysz wszystkie źródła wejściowe od wzmacniacza. Bo może i on wprowadzać znaczną ilość szumów, kondensatory z czasem gubią pojemność. A kiedyś nie przykładano też dużej uwagi do doboru elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za tysia masz IDSD albo Aune X7S. IDSD jest mniejszy, aune jest pseudo zbalansowany. Oba obsługują DSD128 natywnie a IDSD dodatkowo gęstsze . No i IDSD można podłączyć do telefonu. No i aune daje więcej prądu bo jest dac+amp, a Idsd to tylko amp.

A aune x7s nie jest czasem jedynie wzmacniaczem? Bo coś mi się wydaje że lekko pomieszałeś...

Po za tym z tego co wyczytałem to autor tematu szuka czegoś pod zestaw Technics'a. A nie słuchawki. Więc konstrukcja typu x7s jest tu zbędna, w tej cenie można by dostać samego DAC'a który zmieni w jego przypadku znacznie więcej. Ale moim zdaniem jeszcze lepiej wyjdzie sprzedając to co ma i kupując wszystko od nowa.

Rzeczywiście, pomieszał mi się z X1S. Wyglądają identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej zdechlizny nie ma co pakować tysiaka. Fiio e10k z używek albo jego następca, bodaj k1, załatwi sprawę.

Ale... jak podłączę Technicsy do wzmacniacza który ma tylko Coax gdzie mój zestaw jest tylko analogowy?

Może inaczej bo pewnie sam nie wiem że tak się da...

33_1211457582.jpg

Tak wygląda tył procesora z którego wychodzi podłączenie do komputera. Aktualnie zestaw jest podłączony przez Aux (DVD)

 

A jak słychać szumy gdy odłączysz wszystkie źródła wejściowe od wzmacniacza. Bo może i on wprowadzać znaczną ilość szumów, kondensatory z czasem gubią pojemność. A kiedyś nie przykładano też dużej uwagi do doboru elementów.

Z tyłu podłączone są tylko głośniki za pomocą drutów i kablem RCA z portów Aux do komputera... nic więcej.

Edytowane przez BitWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak podłączysz z fiio. Fiio poda sygnał analogowo przez chinche. Tak jak teraz idzie z dźwiękówki. Fiio zaś do kompa podłączysz po usb. Ono dostanie sygnał cyfrowy i jako zewnętrzna dźwiękówka poda go po analogu do wieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak podłączysz z fiio. Fiio poda sygnał analogowo przez chinche. Tak jak teraz idzie z dźwiękówki. Fiio zaś do kompa podłączysz po usb. Ono dostanie sygnał cyfrowy i jako zewnętrzna dźwiękówka poda go po analogu do wieży.

Czyli powinienem jeszcze do niego dokupić kabel 2x RCA - 1x RCA tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej mówiąc podajesz sygnał cyfrowo z kompa i fiio przetwarza go do postaci zdatnej dla wieży.

 

@Biti: Fiio jako konwenter analogowo cyfrowy, zapodajesz cyfre i wylatuje analog. Cyfra przez USB a Analog przez chinche. I masz już swoja "kartę dźwiękową" bo karta dźwiękowa jest DAC'iem ale DAC nie jest kartą dźwiękowa.

Edytowane przez Szakovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podaję identycznie jak teraz... W porządku. w takim razie skoro piszecie że do Technicsów nie ma sensu brać niczego lepszego to wezmę tego E10K. Kiedyś może będę zmieniał zestaw jak i komputer to kupię coś lepszego i puszczę to cyfrowo, a E10K zostanie mi do laptopa. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi!


@Biti Czyt. DAC(konwerter analogowo cyfrowy). Bo wieża chce wzmocnić analoga a z pc leci ci cyfrówka.

 

 

Nie sądziłem że to naprawdę ty Szaku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności