Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

5 żył w kablu a wtyk 4 kanałowy? :/


Janek10

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę wymienić wtyczkę jack w JVC KX-100. Kupiłem wtyczkę Sennheiser 4 kanałową.

Problem jest taki, że w kablu mam 5 żył. Zielona, dwie miedziane, miedziano-czarna, miedziano zielona.

Niby gdzie co podczepić? Multimetru brak, mówie z góry.

Problem jest też taki, że kable nie trzymają się cyny, a ona sama leci na oba złącza w jacki, bo jest mało miejsca kurna. jak to robić? :(



Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wymieniałem jacka w nich... "miedziane" to kanały albo masy, "miedziano-czarna" i "miedziano zielona" to masy albo kanały. Istotna kwestia to sprawdzić czy tak czy inaczej, żeby polaryzacji nie odwrócić - ja sprawdzałem na kikucie starego jacka który kabel to jaki pin...

Aczkolwiek WYDAJE MI SIĘ, że "miedziano zielona" to był sygnał od strony mikrofonu, "zielony" to mikrofon, "miedziano-czarna" sygnał od drugiej strony, a "miedziane" to masy.
Tak to standardowo wygląda zwykle.

Nałóż cynę na kable (zarób ) i dopiero lutuj.

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za sugestie. dokładnie tak przewidywałem. Mic zielone, miedź masy i kanały. Rozumiem, że obie masy do 1 złącza? :D

Co do lutowania to problem mam taki, że cyna w ogole sie nie trzyma kabli, ba nie trzyma sie nawet grota lutownicy. :(

A jak będzie odwrócona polaryzacja to po prostu Lewy będzie Prawym? To mogę przylutować jedno i sprawdzić balansem L-P. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że tak powiem, w czym to przeszkadza? :D

 

I tak nadal nie mogę tego polutować. Cyna w ogóle nie trzyma się przewodów. Opaliłem, nawet poskrobałem i nic, odchodzi...

 

Tobie normalnie przyswajały cynę i robiły się srebrniutkie?

 

Zerknij w pierwszej kolejności na tutki, nawet na youtubie o podstawowych błędach lutowania kabli. Wpisz "soldering cables" lub "soldering wires" i będziesz miał stos filmików.

 

W twoim przypadku problemem może być źle dobrana temperatura lub cyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nic nie działa to zrób tak:

 

1. Weź metalowy skrobak do naczyń (czysty i suchy) i dokładnie oczyść nim końcówkę lutownicy.

2. Na czystą gąbkę nalej trochę wody po czym przejedź po niej kilka razy końcówką lutownicy dla oczyszczenia, ja to robię na ciepło, nie wiem czy to ma znaczenie.

3. Odpowiednio nagrzej lutownicę, sprawdź czy cyna rozpuszcza się na niej.

4. Dotknij lutownicą do kabla i trzymaj tak dosyć długo, niech kabel się nagrzeje, następnie przyłóż cynę do kabla, powinien ładnie ją zassać.

 

Nie ma większej filozofii, jeżeli to faktycznie jest kabel to musi dać się ocynować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jaka lutownica?

2. Jaka temperatura?

3. Jaka cyna?

4. Jak opalałeś kable to możesz od razu wyciąć ten odcinek, bo to najgłupsza metoda wymyślona przez troglodytów. Z tak cienkich włosów nic nie zostaje, bo ten lakier raczej do łatwopalnych należy, a jak zostanie coś z włosów, to potem trzeba jakoś oczyścić te wszystkie produkty powstałe w efekcie spalania, a to nie jest tak proste jak zdjęcie samego lakieru = zazwyczaj wychodzi kupa.

5. Skrobanie już lepiej, ale żeby zrobić to porządnie trzeba dużo czasu i cierpliwości, dodatkowo osłabia się każdą nitkę w strukturze przewodu - więc też kiepska metoda.

6. Pobielanie - słowo klucz + masa wiedzy w sieci + tutoriale - jak z tym masz problem, to wtyczki 4pin tym bardziej nie polutujesz.

7. Dodatkowy topnik i tak się może przydać, w cynie za wiele go nie ma (a zależnie od temperatury i zastosowania może się wypalić za szybko), a jego zadanie jest chyba nadto oczywiste i z pewnością w takim przypadku przyda się go więcej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem Panowie jak Wy to robicie, ale ani ja ani brat (który rekablował słuchawki nauszne i sprzedawał na allegro) nie byliśmy w stanie sprawić, że kable bez problemu będą dobrze posrebrzone i będą trzymać się miejsca lutowania...
One działają jak olej na wodę. Po prostu nie akceptują cyny i tyle. Jeszcze te włoski wkoło, które przeszkadzają.

Tak więc mam JVC HA-KX100 z przewodem 93cm i bez wtyczki a z podwójnymi tipsami S i L. Chce ktoś nabyć i się pobawić? Ja poległem.

Edytowane przez Janek10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności