Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dac (combo) do 1000 zł Posiadam AKG K550 MKII+ Edifiery R2600


Clinic

Rekomendowane odpowiedzi

Budżet 1000-1200 max

Czego potrzeba- DAC (COMBO)

Przeznaczenie Gry 60% Muzyka 40 %

Zródlo- Płyta głowna msi x99 gaming 9 ack

Oczekiwania - Kompatybilności z wymienionymi głośnikami i słuchawkami

Muzyka jakiej slucham to Drum and Bass Dubstep (vocal) ewentualnie instrumental oraz hip hop :

 

Utwory Preferowane w linkach:

 

Witam kupiłem sobie miesiąc temu głośniczki ktore byly polecane na forach o tematyce sprzętu audio... przesiadłem się z Creative 7.1 Inspire T7900 (już miesiąc czasu się zastanawiam jak mogłem tego słuchać) po przesiadce na Edifiery jak dla mnie różnica jest spora. Zaznaczam ze jestem początkującym w tematyce dźwięku także proszę o wyrozumiałość i przymrożenie oka w razie jakiś gaf związanych z moimi wypowiedziami o tematyce muzycznej. Wracając do tematu, to przez te głośniki chyba załapałem bakcyla bo nie dawno kupiłem sobie słuchawki (jak w tytule AKG K550 MKII) bylem nastawiony na słuchawki wokóluszne otwarte lub półotwarte, celowalem w DT990 PRO lub ATH AD 500X ewentualnie Senki HD 598 lub DT 880 z wymienionych udalo mi sie odsłuchać 990 i HD598 i jakos w sklepie wpadly w oko te AKG 550 ktore sa zamkniete i tu sie zdziwilem bo chyba moje uszy preferują konstrukcje zamknięte.Zaznaczam ze sa to moje 1 słuchawki powyżej 300 zł, teraz do spełnienia brakuje mi tylko karty dźwiękowej lub DACA. chcialem zakupic AIM SC808 ale niestety ograniczają mnie wejścia na płycie głównej i pozostało mi coś zewnętrznego pod USB. Co myślicie o Aune x1s w jakimś artykule wyczytałem ze fajnie z tymi słuchawkami by się zintegrował NUFORCE UDAC 3 natomiast z tych tańszych wszędzie polecają AUDIOTRAK PRODIGY CUBE. Zalezy mi zeby DAC wspólgral z glosnikami i sluchawkami. Prosze o pomoc i z góry dziękuje.

 

 

 

 

Edytowane przez Clinic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Cuba to do tej muzy tylko z wymienionym opamem na Muses8820. Auna X1S będzie bardzo dobrym wyborem, bo funkcjonalność tego urządzenia w tej kasie jest wybitna (DAC, DAC/AMP, AMP, konwerter usb-coax, obsługa DSD i pewnie jeszcze o czymś zapomniałem :) ) Do tego bardzo neutralne z lekkim wskazaniem na analityczne brzmienie ale nie pozbawione muzykalności. Moim zdaniem X!S to bardzo dobry wybór z dużym potencjałem na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie podpisuję się pod tym co koledzy napisali wyżej. X1S to będzie best solution w Twoim przypadku. Spokojnie spełni Twoje wymagania i obsłuży sprzęt, który posiadasz, a nawet gdybyś za jakiś czas chciał pójść trochę dalej, to X1S powinien nadal dawać sobie świetnie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@upen

gladko Wam poszlo, OP zbytnio sie nie rzucal z watpliwosciami :) :)

 

Poczytałem sobie wcześniej trochę o tym Dacu i słuchawkach, zanim założyłem temat. Ps po co pytać a potem płakać, tzn rzucać sie z wątpliwościami .Jakas inicjatywa ze swojej strony musi byc zanim sie prosi o pomoc, a przede wszystkim szacunek do ludzi którzy poświęcają swój czas zeby ci tej pomocy udzielić,nie ten typ człowieka :) ale wiem o co chodzi sa ludzie i ludziska ^^

Edytowane przez Clinic
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Witam po dość długim czasie. Nie udzielam się za dużo na forum ale znalazłem chwile wolnego czasu i postanowiłem należycie podziękować za udzielona mi pomoc. Ludzie zaczynając swoja zabawę z muzyka i jej odsłuchem nie zdają sobie sprawy ile rzetelnej i fachowej wiedzy można wyciągnąć z forum takiego jak te, bardzo się ciesze ze tu trafiłem i ze do dzisiejszego dnia mogę dalej edukować się czytając fora jak te i cieszyć  swoim Aunem, jeżeli ktoś zastanawia się czy warto  wydać około 1200 zl na ten wzmacniacz odpowiem krótko WARTO. Jednakże przestrzegam przed pewna rzeczą możne to prowadzić do czegoś takiego :   (3majcie się i jeszcze raz DZIEKUJE )    

20180104_203252.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęć to nie ma za co natomiast jeżeli chodzi o słuchawki to 600 dopiero wygrzewam (zakup poświąteczny heh ) także wstrzymam się od komentarza chociaż chodzi mi po głowie jakiś wzmacniacz lampowy do nich... powiem uczciwie ze jak na razie z tych 3 modeli k550 mk2  to strzał w 10 jeżeli chodzi o moje ucho. Intymność samych słuchawek i tego jak graja  z  X1S jest boska :) Określenie synergia tego zestawu jest jak najbardziej trafne dla tej pary, ten lekki mroczek przy wychodzeniu poszczególnych instrumentów w trakcie trwania  utworu przyprawia o gęsia skórkę , już nie wspomnę o izolacji z otoczeniem i uczucia tak szerokiej sceny jak w słuchawkach otwartych no i ta naturalność którą podkreśla jeszcze dodatkowo Aune... AKG K550 MK2 maja u mnie DOŻYWOTKĘ! Podsumowując to stosunek ceny tego kompletu w stosunku do tego co się dostaje kupując ten zestaw jest nie do opisania. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności