Skocz do zawartości
  • 0

Zgrabne i wygodne słuchawki nauszne za około 150zł do muzyki rockowej


Rainbowinthedark

Pytanie

Witam.

Mam świadomość, że podobnych tematów na tym forum jest mnóstwo, mimo ich przeczytania dalej nie znalazłam tego, czego szukam. Wiele modeli musiałam wykluczyć ze względu na ich wielkość, ponieważ posiadam raczej małą głowę.

Rozmiar: Najdrobniejsze modele mi się nie podobają, z kolei największe się nie nadają. Optymalne będzie coś po środku.

Cena: Poszukuję słuchawek, które będą kosztowały około 150, górną granicą jest 200zł

Poprzednie słuchawki: Moimi poprzednimi słuchawkami były Sennheiser HD201 i byłam z nich zadowolona. Minusem dla mnie była jakość wykonania oraz odstraszający wygląd. Kolejnymi były Sony MDR ZX660AP i byłam z nich raczej niezadowolona, ze względu na komfort użytkowania oraz wyraźnie za dużą ilość basu. Z kolei podobał mi się w nich wygląd i długość kabla oraz wielkość i jakość wykonania.

Źródło: Słuchawek używam głównie z telefonem, laptopem i iPodem.

Dźwięk:

- odpowiednie do muzyki rockowej i metalowej (Iron Maiden, Metallica, Led Zeppelin, Deep Purple)

- nadające się do oglądania filmów

Budowa:

- nauszne

- w miarę wygodne i odpowiedne do długiego słuchania muzyki czy samego wielogodzinnego siedzenia w nich

- głównie do domu, duża izolacja jest zbędna, podobna jak w HD 201 wystarczy

- raczej z krótszym kablem, ale to nie jest aż takie ważne, bardziej liczy się dla mnie grubość kabla i jakość wykonania, żeby dało się je ewentualnie naprawiać

- dodatkowym atutem będzie ładny i zgrabny wygląd

Interesujące mnie modele:

Takstar 2000 – mam tutaj wątpliwości co do kabla, wydaje się być bardzo cienki, porównywalny do tego w HD 201, który po 4 latach dosłownie się pokruszył

Panasonic RP-HX550E – z wyglądu są idealne i mają kabel taki jak chcę tylko obawiam się, że mogą mieć za dużo basu dla mnie, chyba że opisy są przesadzone –„Urządzenie charakteryzuje się naturalnym brzmieniem oraz potężnym basem"– po moich przygodach ze słuchawkami Sony boję się już kupować słuchawki, które są tak opisane.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja nawiąże do czegoś innego. Wreszcie ktoś dobrze opisał temat i swoje potrzeby i widać że poczytał trochę przed założeniem tematu ;) . Do 150zł. najlepiej będzie kupić jakieś chińczyki typu superlux albo takstar bo z "nie chińczyków" to chyba nic sensownego się w tej cenie nie znajdzie. Do rocka nadają się słuchawki grające V-ką, czyli mające podbite basy i wysokie. Co do za dużego basu itd. to lepiej żeby basu albo wysokich tonów było za dużo niż za mało. Zawsze można odjąć i powinno być ok. Z dodawaniem nie jest tak prosto bo (szczególnie przy dodawaniu basu) przetwornik często wpada w przesterowania spowodowane podbijaniem częstotliwości w korektorze. Często też sam driver w słuchawkach nie wytrzymuje dodawania częstotliwości. Myślę że to zestawienie powinno ci pomóc wybrać. http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/ Stronę prowadzi nasz forumowy mod EvilKillaruna . Recenzje nie są przekłamane i sponsorowane jak często jest na innych portalach więc myślę że coś z tego wybierzesz i będziesz zadowolona.

Edytowane przez Oskar2905
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rockmaster to jeden z lepszych wyrobów i wyborów w tej cenie. Dla mnie w tej cenie killer. Rozmiarowo pasują CAL'e, tylko trzeba zmienić kabelek. recenzja CAL recenzja Rockmasterów

Edytowane przez Szakovsky
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Rockmaster to jeden z lepszych wyrobów i wyborów w tej cenie. Dla mnie w tej cenie killer. Rozmiarowo pasują CAL'e, tylko trzeba zmienić kabelek. recenzja CAL recenzja Rockmasterów

Cale teraz to przeżytek. Fatality za 20zł. podobno bija je na łeb.

 

Bardziej 120, i te fatality muszą być mocno zmodowane bo po wyjęciu z pudełka tragedia. Po wygrzaniu też.

Edytowane przez Szakovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bez modów Fatality się nie obejdzie.Jednak potencjał na pewno mają.A kosztują ok.99 zł ;) nowe,a używki to czasami nawet po 20-40zł ludzie sprzedają.Tak więc Fatality (po modach)>......>CAL! (bez modów).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Mam świadomość, że podobnych tematów na tym forum jest mnóstwo, mimo ich przeczytania dalej nie znalazłam tego, czego szukam. Wiele modeli musiałam wykluczyć ze względu na ich wielkość, ponieważ posiadam raczej małą głowę.

Rozmiar: Najdrobniejsze modele mi się nie podobają, z kolei największe się nie nadają. Optymalne będzie coś po środku.

Cena: Poszukuję słuchawek, które będą kosztowały około 150, górną granicą jest 200zł

Poprzednie słuchawki: Moimi poprzednimi słuchawkami były Sennheiser HD201 i byłam z nich zadowolona. Minusem dla mnie była jakość wykonania oraz odstraszający wygląd. Kolejnymi były Sony MDR ZX660AP i byłam z nich raczej niezadowolona, ze względu na komfort użytkowania oraz wyraźnie za dużą ilość basu. Z kolei podobał mi się w nich wygląd i długość kabla oraz wielkość i jakość wykonania.

Źródło: Słuchawek używam głównie z telefonem, laptopem i iPodem.

Dźwięk:

- odpowiednie do muzyki rockowej i metalowej (Iron Maiden, Metallica, Led Zeppelin, Deep Purple)

- nadające się do oglądania filmów

Budowa:

- nauszne

- w miarę wygodne i odpowiedne do długiego słuchania muzyki czy samego wielogodzinnego siedzenia w nich

- głównie do domu, duża izolacja jest zbędna, podobna jak w HD 201 wystarczy

- raczej z krótszym kablem, ale to nie jest aż takie ważne, bardziej liczy się dla mnie grubość kabla i jakość wykonania, żeby dało się je ewentualnie naprawiać

- dodatkowym atutem będzie ładny i zgrabny wygląd

Interesujące mnie modele:

Takstar 2000 – mam tutaj wątpliwości co do kabla, wydaje się być bardzo cienki, porównywalny do tego w HD 201, który po 4 latach dosłownie się pokruszył

Panasonic RP-HX550E – z wyglądu są idealne i mają kabel taki jak chcę tylko obawiam się, że mogą mieć za dużo basu dla mnie, chyba że opisy są przesadzone –„Urządzenie charakteryzuje się naturalnym brzmieniem oraz potężnym basem"– po moich przygodach ze słuchawkami Sony boję się już kupować słuchawki, które są tak opisane.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Wydaje mi się,że są małe i brzydkie do tego nie są wokołouszne.Więc chyba odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności