Skocz do zawartości

Naprawa AKG K420 i Superlux HD681B


ashofthephoenix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam wymienione pary słuchawek i mam związane z nimi pytania:

1. W AKG K420 porwały mi się gąbki i przerwał się kabel. Czy jest sens kupowania gąbek z AKG K450 i założenie ich na K420? Z tego co pamiętam, ktoś mi mówił, że przez gąbki w AKG K450 jest inna jakość dźwięku, a mianowicie są słabsze basy (nie wiem ile jest w tym prawdy). I drugie pytanie: czy jest możliwość zrobienia recablingu tych słuchawek w taki sposób, by były odpinane kable jak w HD 669? W HD681B chciałbym zrobić identycznie.

 

2. może trochę niezwiązane z tematem: HD669 strasznie zaciskają się na głowie, co jest bardzo niekomfortowe przy długim słuchaniu. Co można z tym zrobić?

Edytowane przez ashofthephoenix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Rekabling-koszt to minimalnie 50zł-100zł,Co do wypinanego kabla tak da się.Chcesz tak jak w HD669 mieć wtyk jack przy muszli czy wolisz mieć gniazdo?Czy warto kupować oceń sam.Nie słuchałem ich.

2.Rozciągnij na pudełku przez noc,jak nie pomoże rozgrzej drut,ten w pałąku i delikatnie odginaj.Powinno trochę pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam problem ze zlutowaniem superluxów HD681B. działa tylko prawy kanał(ten, z którego nie wychodzi kabel). lewy nie chce działać za nic. majstrowałem w środku i wydaje mi się, że po prostu przysmaliłem lutownicą płytę do tego stopnia, że już nie zadziała(to tylko podejrzenia nie znającego się :D).złamał się też trochę ten metal do którego należy przylutować przewody(ostatnie zdjęcie), nie wiem co już z tym zrobić. jakieś porady?

 

http://imgur.com/a/asINq

 

jeśli ta informacja coś da: przylutowałem wcześniej przewody z prawego i lewego kanał tak jak to powinno normalnie działać. lewy w ogóle nie kontaktuje, za to sam prawy działa z przewodami wychodzącymi z kabla

Edytowane przez ashofthephoenix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prędzej włożę pieniądze w nowe słuchawki niż w 681b. czyli że słuchawki do wywalenia? chyba zostawie sobie jeden kanał, tak z sentymentu :D

 

tak w ogóle, 681 EVO beda zblizone do 681B? albo które z superluxow maja najlepszy bas? przebiją HD669 pod jakimś względem? warto kupować kolejną parę?

Edytowane przez ashofthephoenix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności