Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Etyomotic ER4XR porównanie z ER4SR, ER4S i FLC8S; Filtry i Kable; UP#2


crysis94

Rekomendowane odpowiedzi

ER4 są mocno zależne od źródła. Tor stacjonarny mam bardzo płaski, analityczny, AM1 gra lekko i jaśniej niż pozostałe, AM3 troszkę ocieplone i muzykalne granie, AM2 ciepły, podbarwiony, ale mniej niż E12A.

...

Tylko, że nie ma to specjalnego znaczenia, bo porównywałem słuchawki między sobą (SR do S i XR | XR do FLC8S, S i SR) na tych samych źródłach i "brałem z tego średnią".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crysis trochę namieszałeś z tymi filtrami, a ludzie nie wiedzą co i jak z tymi filtrami, mimo że tam kiedyś to napisałeś.
Etymotic w swoich słuchawkach używa wyłącznie filtrów białych i zielonych, tylko takie ma. To że Crysis słuchał na innych kolorach filtrów Seltecha to już tylko dlatego że tak chciał sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu powtarzających się pytań na PW...

Białe i zielone filtry (Etymotic) dostępne w Audiomagic.

Białe, brązowe, zielone, czerwone, pomarańczowe i żółte filtry (Seltech) dostępne w Custom Art.

 

A tu wykresy filtrów na starych ER4:

2.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dają radę. Mam wrażenie, że trudno dobrać źródło z którego XR grają źle - w przypadku SR jest łatwiej - wystarczy podpiąć SR pod zdecydowanie jasne i lekkie w grze źródło, żeby zrobiło się dziwnie :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawn +1.Westone w30,w40 nie mają podjazdu do er4s,do er4xr już w ogóle.Um pro 30 z odpowiednim źrodłem mają swój urok,ale jednak góra jest za bardzo schowana,bas nieco za nachalny,generalnie dają się lubić ale to nie to.Natomiast er4xr...najlepsze słuchawki do 2000-2500zł jakich słuchałem(oczywiście jeśli komuś odpowiada równe uniwersalne brzmienie)

Edytowane przez delfin150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwszy raz użyłem mojego adaptera rezystencyjnego 100ohm (ER4S) - mocniejszy niż ten z zestawu PT.

Efekty ciekawe, ale nie wszystkim przypadnie to do gustu...

Nienaturalnie duża separacja, jeszcze szybsze, dynamiczniejsze granie, twardsze, wszystko krócej wybrzmiewa.

Obiektywnie to zastosowanie do monitoringu, nie konsumenckiego użycia... no i średnio mobilne, bo robi się 145ohm - T3 nie daje rady... ale o dziwo mój Redmi już tak (wtf). O ile z dacem nie poszaleli (ale mnie tam zadowala) o tyle ampik daje radę z zapasem!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crysis, sprawdziłem z adapterem od 4PT, ale SR. I tak szczegółowość, szybkość, fakturowość, holografia dużo na plus, jakbym słuchał dobrego zestawu stacjonarnego. Do tego adapter je trochę złagodził i dodał midbassu, dźwięk był bardziej "smooth", już bez problemu Supercell "Mr. Downey" mogłem słuchać, chociaż najbardziej jakość tego albumu się poprawiła jak zrobiłem swego własnego ripa. Dzięki za sprawdzenie tego i podzielenie się tym.

Edytowane przez misiekkb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności