Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja słuchawek Beyerdynamic DT880 (600 Ohm)


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

"Przygody z DT880/600 nie planowałem, ale też bardzo cieszę się, że sprzęt ten zawitał na łamy bloga na dosłownie kilka dni i rzutem na taśmę szukałem możliwości czasowych, aby móc go jakkolwiek „zmęczyć”. Udało się zarówno z tym, jak i ogólnym bardzo szybkim zrozumieniem słuchawek, czego zasługą były wcześniejsze półroczne odsłuchy DT990/600, mających praktycznie te same przetworniki co do fundamentu i różniące się fizycznie niewielkimi, acz słyszalnymi ostatecznie w dźwięku końcowym elementami."

 

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-beyerdynamic-dt880600-edition/

 

 

 

beyerdynamic_dt880_600_01m.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas

- na DT880 trochę pełniejszy i mocniejszy

- na Q701 oszczędniejszy w ilości, ale wyższej jakości i z lepszym potencjałem na zejście.


Średnica

- w DT880 obrazowa i trochę lepiej połączona z sąsiednimi skrajami

- w Q701 mająca własną przestrzeń i fokus


Góra

- w DT880 równiejsza, nieco bardziej nosowa, może drażnić jeśli ktoś jest mocno wyczulony na zakresy 8-12 kHz

- w Q701 mniej równa, ale bardziej skierowana ku użytkownikowi, może drażnić w punktach 2-4 i 6-8 kHz


Scena

- w DT880 dosyć optymalna, "zwyczajna", jednorodna, bardziej pod kontrolę wydarzeń w utworze

- w Q701 wyraźnie większa, lepiej napowietrzona, bardziej pod efektowną elektronikę, do tego z efektem "przestrzennego basu" jak to nazywam.


Obie pary są ogólnie w tej samej klasie dźwiękowej i w zależności od użytkownika potrafią sprawdzić się raz lepiej, raz gorzej. Osobiście z obu par wolałbym raczej Q701, potrafią zrobić większy efekt WOW i w zakresie potencjału również można zrobić z nimi więcej ciekawych rzeczy oraz eksperymentów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Lambda Nova i wszystko było super poza rozjechanym basem.

Szukam czegoś o charakterze Q701, bez przybliżenia pierwszego planu i z większą ilością nisko schodzącego basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego recenzja recenzją, ale w audio ostatecznie zawsze polega się na swoich własnych uszach. Na pocieszenie dodam, że dla mnie ilość basu po BPmodzie z czasem też stała się nieznośna, dlatego wracałem na stock i proste modyfikacje O-ringami. HD800 próbował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna recenzja. Moim zdaniem DT880E600 to niedoceniane słuchawki będące w cieniu DT990. Może dzięki tej recenzji więcej osób przekona się do ich pięknego lekkiego brzmienia. Bardzo fajnie zgrywają mi się z lampą, z samą Aune X1S też grają dobrze. Polecam również zrobić mod Majkela i dodatkowo przesłonić driver najmniej przepuszczalną flizeliną - słuchawki zyskują jeszcze więcej witalności.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Szukam czegoś o charakterze Q701, bez przybliżenia pierwszego planu i z większą ilością nisko schodzącego basu.

Z tych co znam to jedynie Tonsility :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W zakresie wygody również jest tu niemal 1:1 przekład cech. Z jedną różnicą: DT880 dociskają kopuły do głowy słabiej niż DT990. Podejrzewam jednak, że nie jest to powtarzalna różnica, a cecha po prostu występująca indywidualnie w obu parach i ostatecznie losowo dla użytkownika końcowego"

 

Miałem nowe 880 i 2x990 - różnice w docisku to kwestia egzemplarza.

Każda ze sztuk miała inny docisk, drugie 990 nawet minimalnie za luźne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy parę chwil poświęcić na doginanie/rozginanie i będą miały docisk optymalny :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa recenzja za która dziękuję i której gratuluję. Nie słuchałem DT880/DT990 więc nie ocenię ich przez mój pryzmat postrzegania dźwięku. Tym bardziej, że dopiero uczę się na co zwracać uwagę.

 

Mam tylko jedną prośbę i uwagę natury językowej : "na koniec dnia" - to czysta i bardzo niefortunna kalka z angielskiego/amerykańskiego. Mamy nasze "koniec końców", które znaczy to samo a jest mniej sztucznie, bo zakorzenione w kulturze językowej.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musze dac im jeszcze szanse. Odkad ich sluchalem wydaje mi sie ze nieco hmmm... dojrzalem ? Jesli chodzi o docenienie brzmienia oczywoscie :)

Moze teraz lepsze wrazenie zrobia...

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

czy 880PRO to nie jest progres względem 600tek?

Nie. To jest wersja 250 omów z mocniej dociskającym pałąkiem i sprężynowym kablem.

 

chodziło mi raczej o progres w SQ, czy jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam tylko jedną prośbę i uwagę natury językowej : "na koniec dnia" - to czysta i bardzo niefortunna kalka z angielskiego/amerykańskiego. Mamy nasze "koniec końców", które znaczy to samo a jest mniej sztucznie, bo zakorzenione w kulturze językowej.

 

pzdr

 

*cough* в конце концов *cough*

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

offtopic cd

 

Przepraszam - ale jest to co innego. Po prostu wywodzimy się z pokrewnego pnia językowego (słowiański) więc nie jest dziwne, ze mamy (NASZE) podobne a czasami (jak w tym przypadku) dokładnie te same zwroty i wyrażenia. I wcale nie jest pewne gdzie się to wyrażenie pojawiło jako pierwsze. Bo nie o to chodzi. Każdy idiom tłumaczysz dosłownie kalką językową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności